Uluslararası Dijital Pazarlama

Header

Aylık SEO Danışmanlığı Hizmeti Kapsamı Nedir ?

Aylık SEO danışmanlığı hizmeti uzun yıllardan beri profesyonel ekibimizle birlikte Mucizefikir ailesi olarak hizmet verdiğimiz ve genel olarak anlatmak gerekirse de müşterilerimiz tarafından belirlenmiş olan kelimeler üzerinden aylık ve düzenli bir şekilde yapılan çalışmaların tümüdür.

Aylık SEO danışmanlığı hizmeti almak aslında şirketinizin bünyesinde bir SEO danışmanı çalıştırmakta çok daha az maliyetlidir ve bu nedenle de son dönemlerde şirketler dışarıdan bir danışman yardımı ile aylık olarak gerekli isteklerini bu şekilde gerçekleştirebilmektedir. Seo danışmanlık hizmetlerinde sitelerin Google ya da diğer arama motorlarında ilk sırada yer alması indekslenme sürelerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Genellikle seo hizmetlerinde yapılan çalışmaların etkisi 2-3 haftayı bulurken, sitenin yükselişi ise 2 ayı bulabilmektedir.

Aylık SEO danışmanı ile çalışmanın size sağlayacağı avantajlar

  1. Firma bünyesinde maaşlı SEO uzmanı çalıştırmaktan çok daha az masraflıdır, ekonomiktir.
  2. Grup anahtar kelimelerle düzenli bir çalışma yürütülür.
  3. Sektörde kimileri SEO konusunda uzmanlaşma sağlayamamışken, bilgi düzeylerini tam olarak analiz edemeyeceğiniz SEO uzmanlarına bu iş bırakmak daha risklidir.
  4. Aylık düzenli çalışma formatına göre bir bütçe planlaması yapılır. Böylece her ay, bir önceki aydan daha iyi olma yolunda adım adım ilerlenir.
  5. Aylık getiriler aylık raporlarla değerlendirilmiş olur. Gelişmeler göz önüne alınarak gelecek ay için yeni taktikler ve hedefler belirlenmesi sağlanır.
  6. Sektör, rakipler ve web sitesi değerlendirilerek ortaya düzenli bir periyoda uygun çalışma akışı çıkmış olur.

SEO Danışmanı Neler Yapar?

SEO danışmanlığı hizmeti vermekte olan bir şirket ya da bireysel hizmet veren danışmanlar, öncelikle işlerini sevmeli ve müşterilerinin siteleri için hizmet verirken kendilerininmiş gibi özenli ve özverili çalışmaları gerekmektedir. Bunun dışında mutlaka arama motorlarının belirli periyotlarla güncellenmekte olan en yeni algoritmalarını takip edip, bu yeni algoritmalar hakkında kendilerinin deneyim kazanmasının ardından SEO danışmanlığı hizmeti vermesi de profesyonellik açısından son derece önemlidir. Son olarak ise; danışmanlar müşterilerine gerekli güveni vermeli ve her taleplerini olması gerektiği gibi yerine getirmeleri gerekmektedir. Örneğin, müşteriler aradıklarında telefonlarına mutlaka yanıt verilmeli ve mail yolu ile iletişimde iseniz de yine bu süreçte hızlı bir şekilde cevaplama sağlamanız gerekmektedir.

SEO danışmanlarının neler yaptığından tekniksel anlamda da söz edecek olursak, mutlaka SEO arama motoru optimizasyonu hakkında detaylı bir bilgi ile, backlink, içerik pazarlama ve sosyal medya alanında firmaların ya da bireysel kişilerin taleplerini karşılayabilmektedir. Yazımızın başında da söz ettiğimiz gibi genellikle SEO alanında firmalar değil, bireysel SEO danışmanları tercih edilmekte ve bu durumun nedeni olarak da maliyetin daha uygun olduğunu da yine belirtmek isteriz. Sizler de bizim ailemize katılmak ve SEO danışmanlığı almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?