Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Mobil E-Ticaret ve 2015 Yılı
Mobil E-Ticaret ve 2015 Yılı

Criteo; performans pazarlama teknolojilerini inceleyen bir şirkettir. 2005 yılında Paris’te kurulan bu şirket yirmi ülkede piyasa liderine sahiptir. Online işlem yapılan web sitelerinin bütçelerini değerlendirme ve dönüştürme konusunda alanlarında uzman olan Criteo şirketinde dünyada sektöründen binlerce e-ticaret müşterisi bulunmaktadır.

Criteo Raporuna Göre Mobil E-Ticaret 2015’te Yüzde Kırk Oranında Büyüyecek

Telefon ve mobil cihaz kullanımı dünyada gittikçe yaygın hale gelmektedir. İnsanlar Web alışveriş yerinde mobilden anında gördüklerini alma eylemindedirler. Bu nedenle mobil web tasarım uygulamasına sahip ve güvenli alışveriş sağlayan markaları tercih etmektedirler.

2015 İkinci Çeyrek: Mobil Ticaretin Durumu (Q2 2015 State of Mobile Commerce Report) raporunda insanların bu deneyimlerini inceler. Raporda mobil uygulama deneyimi olan insanların daha fazla elektronik ticareti kullandıkları yönündedir.

Küresel Oranda Mobil E-Ticaret Büyümekte

Her üç satın almadan biri mobil elektronik-ticaret uygulamalarından yapıldığını söyleyen Criteo’nun raporunda 2015 sonunda dünya çapında yüzde kırk oranında mobil e-ticaret kullanımının artacağı yönündedir. Mobil için optimize olan mobil web tasarımı olan web siteleri daha kazançlı olmaktadır.

Türkiye’de Akıllı Telefonlar Ön Planda

Akıllı telefonlar her an yanımızda olduğu için web sitelerine ulaşmamız çok daha rahat olmaktadır. Bu nedenle akıllı telefonlar ile mobil uygulamalar e-ticaret siteleri için ön planda olması gerekir. Dünyada mobil e-ticaret büyümeye devam ederken Türkiye’de de büyüyeceği kesin. 2015 sonunda web yerine mobil cihazlara yöneleceğini görmekteyiz.

Mobil E-Ticaret ve 2015 Yılı