Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » 5 Önemli Seo Hamlesi
5 Önemli Seo Hamlesi

 

“Arama Motoru Optimizasyonu” yani Seo, web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda yer almasına yönelik olarak yapılan çalışmalar bütünüdür. Amaç, web sitelerinde yer alan bilgilerin, hizmetlerin veya ürünlerin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamaktır. Online pazarlamada büyük bir güç olarak karşımıza çıkan Seo, web sitenize doğal yöntemlerle prestij kazandırarak popülaritenizin artmasına yardımcı olmaktadır. Doğal bir popülarite kazanmak isteyen web sitesi sahipleri ise  Seo uzmanlarına danışarak, seo hizmeti almaktadır.

5 Altın Madde ile Başarılı Bir Seo!

Sitenize itibar kazandıran Seo çalışmalarında altın hamlelerden bahsetmek mümkündür. Bu yazımızda başarılı bir Seo çalışmasında yapılması gereken 5 önemli seo hamlesine değinerek, uygulanması gereken Seo taktiklerinden bahsediyoruz. Bakalım Seo çalışmanızı güçlendirecek olan 5 seo hamlesi nelermiş…

 

  • Doğru anahtar kelime seçimi yapın!

Güçlü ve başarılı bir Seo çalışması için ilk olarak anahtar kelime araştırması yapmanız gerekiyor. Etkili bir online pazarlama stratejisinin altın kurallarından bir tanesi anahtar kelime seçimidir. Yüksek aranma hacimleri, düşük rekabet, yüksek geri dönüş ihtimalleri gibi birçok kavram anahtar kelime seçiminizde gön önünde bulundurmanız gereken etkenlerdir. Unutulmamalıdır ki anahtar kelime seçiminiz, web sitenizin kullanıcılar tarafından daha rahat bulunmasına olanak sağlar. Bu sebeple anahtar kelimelerinizi seçerken son derece dikkatli davranmalısınız.

  • Rakip web sitelerinin analizini yapın!

Seo konusunda başarılı olmak mı istiyorsunuz? Öyleyse sektörünüzde tek olmadığınızı asla unutmayın ve rakiplerinizin varlığını aklınızdan çıkarmayın! Rakiplerinizin web sitelerini inceleyerek, analiz yapın. Bu sayede eksik yanlarınızı daha rahat bir şekilde fark edebilir ve seo çalışmalarınızda başarıyı yakalayabilirsiniz. Sizin gözden kaçırdığınız hamleleri rakipleriniz yapıyor olabilir. Bunu göz önünde bulundurarak onların hangi sayfada ve hangi sıralamada yer aldıklarına dikkat edin.

  • Hizmetinizin/Ürününüzün bilinirliğini arttırın! 

Sosyal medya kullanımı ve haber siteleri aracılığı ile web sitenizin bilinirliğini arttırabilirsiniz. Online pazarlamada en önemli konulardan bir tanesi marka bilinirliğidir. Marka isminin yerleşmesi ve hedef kitle tarafından tanınması Seo çalışmalarının olmazsa olmaz koşullarındandır. Her yerde var olarak ve adınızı duyurarak marka bilinirliğinizi arttırabilir ve web sitenizin daha çok ziyaret edilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için Seo çalışmalarına hız vererek harita, blog, rehber, haber ve görsel gibi birçok yerde var olmalısınız. Yoksa ürününüz/hizmetiniz ne kadar kaliteli olursa olsun adını duyuramadan yok olmaya mahkumdur!

  • Ziyaretçileriniz web sitenize sorunsuz bir şekilde ulaşabilsin!

Hatasız bir web sitesi ve hızlı açılan sayfalar sayesinde ziyaretçileriniz web sitenize kolayca erişebilir. Web sitenize sorunsuzca erişilebilmesi, ziyaretçilerinizin gözünde olumlu bir algı oluşturur. Bu durum sitenize 1 kere gelen bireylerin tekrar ziyaret etmelerine olanak sağlar. Erişimde problemi olan sitelere ise ziyaretçiler bir daha gelmek istemez. Hatasız açılan sayfalar, hızlı bir web sitesi ve sağlam yönlendirmeler ile sitenize sorunsuz bir erişim sağlayabilirsiniz.

  • Güncel içerikler oluşturun!

Güncel içerikler oluşturmak önemli bir seo hamlesi olarak karşınıza çıkıyor. Kendini tekrar eden benzer içeriklerden kaçınarak özgün ve güncel içerikler hazırlamak sizi rekabet ortamında rakiplerinizin önüne geçirecektir. Web siteniz için gerekli olan zengin ve doğru içerikler sayesinde ziyaretçilerinizin dikkatini çekebilirsiniz. Özgün ve güncel içeriklerin Seo’ya olan katkısını unutmamalı ve içeriklerinizi bu doğrultuda hazırlamalısınız.

 

5 Önemli Seo Hamlesi