Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
SEO mu, AdWords mü? Hangisini Tercih Etmelisiniz?

Markanız ve siteniz için arama motorlarında en etkili yararları sağlamanız gerekmektedir. Bunun içinde AdWords çalışmaları ya da SEO çalışmaları yapmanız gerekliliğini bilmek gerekir. Çünkü profesyonel çalışmalar yaparken markanıza ve sitenize uygun çalışmalar yapılırsa harcanan emek ve zaman boşa gitmemiş olur.

SEO ve AdWords Arasındaki Farkı Bilirseniz Çalışmalarınıza ve Hedefinize Etkisi olur

Kavramsal olarak AdWords; Google’ın arama sayfasında en üst ve sağ tarafta sitenizin gözükmesini sağlar. Bütçe belirleyerek sitenizin Google tarafından reklam verilmesini sağlayabilirsiniz. Tüketici reklam verdiğiniz sitenize tıklayarak ziyaret eder. Google da sitenize tıklama sonucu ziyaret eden kişi kadar bütçenizden payını alır.

Seo

SEO ise sitenizde farklı metotlar uygulayarak arama motoru sonuçlarında üst sıralarda çıkmasını sağlar. Site içi ve site dışı optimizasyonlar ile kalıcılığı sağlamak hedeflenir. Çalışmalar uzun sürse dahi kullanıcıların yüzde sekseni doğal arama sonuçlarına tıklarlar. Siteniz için kalıcı çözümlerle ve üst sıralarda yer almak istiyorsanız profesyonel SEO hizmeti veren uzmanlar ile çalışmanızı öneririz.

AdWords ve SEO Çalışmaları Farklıdır ve Pazarlama Stratejileri de Farklıdır

AdWords ile kısa yoldan ücretli bir şekilde sitenizin arama sonuçlarında ilk sayfada gösterimi sağlanır. Kısa sürelidir ve maliyeti yüksek olabilir. AdWords ile kampanyalarınızı belirli süreler içinde duyurabilirsiniz. Ayrıca satışlarınız ve ilanlarınız kolay ve hızlı bir şekilde oluşturulur. AdWords’ünde kuralları vardır ve bu kurallara uyulmadığı zaman siteniz askıya alınır.

SEO çalışmaları ise uzun süreç gerektirir ve arama sonuçlarında etkisi çok uzun süre devam edebilir. Ziyaretçileriniz sitenize tıkladığı zaman para ödemek zorunda kalmazsınız. Çünkü maliyeti düşüktür. SEO; AdWords’ten çok daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağladığı zaman AdWords’e para yatırmanız gerekmeyebilir. SEO ile benzer arama yapan bir tüketici aramaların hepsinde sitenizi ilk sayfada görebilir. AdWords’te bu durum tüketicinin tüm aramalarında gösterilmez.

Seo Çalışmaları | Adwords Hizmeti

Adwords ve seo arasındaki farkları detayları bir şekilde görebilmek ve sağlıklı bir şekilde karar verebilmek için seo konusunda uzman kişilerden yardım alabilirsiniz. Markanızın, sitenizin ve hedefinizin doğrultusunda AdWords ve SEO tercihini SEO uzmanlarına danışarak yol çizebilirsiniz. Bilmediğiniz çalışmalar doğrultusunda yaptıklarınızda ilerleme kaydedemezsiniz. Bu nedenle tercihiniz profesyonel insanların yardımı doğrultusunda olmalıdır.

SEO mu, AdWords mü? Hangisini Tercih Etmelisiniz?
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?