Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Anahtar Kelime Nedir?
Anahtar Kelime Nedir?

Mucize Fikir olarak SEO çalışması kapsamında iletişime geçtiğimiz müşterilerimizin en çok sorduğu soru anahtar kelime nedir oluyor. İnternet kullanıcılarının aradıkları sayfa, bilgi veya ürüne erişebilmek için arama motorlarında kullandıkları kelimelere anahtar kelime denir. Bu sebepten dolayı internet kullanıcıları arama motorunda kelime aradıklarında anahtar kelime sizin internet adresinizde geçiyorsa sizin internet adresinizi arama motorunda listeye koyacaktır.

Ayrıca anahtar kelime kullanılmasındaki köklü sebep çok fazla bilgi arasında sadece aranan sayfalara ulaşılmasıdır. Yani karşımıza gelen yüzlerce internet adreslerinden gerçekten sizi ulaşmayı hesapladığınız internet adresine ulaştıracak olan anahtar kelimelerdir. Anahtar kelime nedir denildiğinde; internet adresinizin SEO yapısını belirleyen en büyük sebeplerdendir. İnternet adreslerinizin bilgilerin anahtar kelimelerle ilişkileri sonucunda gerçekleştirilen arama sayısına karşılık verecek biçimde yapılmış olması gerekir.

Anahtar Kelime Nedir Ve Kullanım Yoğunluğu

İnternet adresinizdeki içeriklere anahtar kelime seçerken, anahtar kelimelerin diğer internet kullanıcıların ne kadar sıklıkla aratıldığı çok önemlidir. Ayrıca çok sık kullanılan içeriklerin anahtar kelime ile yüzde yüz ilişkili olarak yüksek performans alması gerekmektedir. Bu yüzden çok sayıda tıklama alan anahtar kelime nedir ile daha yüksek alaka düzeyi olan sayfalar karıştırılarak sitelerin anahtar kelime kullanımına doğal bir görünüm getirilmelidir.

Anahtar kelime nedir ve ne yoğunlukta kullanmalıyız diye soracak olursanız, yoğun bir şekilde kullanmanız SEO üzerindeki etkisi belirlemiş olduğunuz anahtar kelimenizde daha az vakitte yükselmenize yardımcı olmaktır. Daha basit tanımlayabilirsek anahtar kelime nedir ile sıklığını belirleyerek SEO için en gerekli adımı gerçekleştirmiş olursunuz. Bu size daha kalıcı ve güvenli bir yükseliş sağlar.

Anahtar Kelime Nedir?

Anahtar Kelime Seçerken Ne Yapmalıyız?

Anahtar kelime nedir ve nasıl seçmeliyiz diye soracak olursanız, seçmek için iki türlü yöntem vardır. Bu yöntemlerden ilki daha önce düzenlenmiş olduğunuz internet adresiniz veya makaleniz için anahtar kelime seçimi yapmaktır. Diğer yöntem ise hazırlayacağınız internet adresi veya internet adresinin içeriği için daha önceden anahtar kelime seçmek olacaktır.

Makalelerde anahtar kelime seçilirken dikkat edilmesi gereken olaylardan ilki makalenin hangi konu hakkında bilgi verdiğidir. Anahtar kelime nedir veya nasıl seçilir denildiğinde, yazmış olduğunuz makalelerde anahtar kelime seçmekte zorluk çekiyorsanız anahtar kelime seçimi yapmak üzere araçlar bulunur. Araçlar web adresinize yüklemiş olduğunuz makalenin URL’sini alarak makalede bulunan kelimelerin sıklığını ölçerek kullandığınız sık kelimeleri size sunar. Bu sayede anahtar kelimenizi belirlemek daha basit olacaktır.

Anahtar Kelime Nedir?