Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Backlink İle 10 Adımda Google’da Yükselin!
Backlink İle 10 Adımda Google’da Yükselin!

Seo çalışmalarında oldukça önemli konulardan bir tanesi olan backlink, büyük bir titizlikle gerçekleştirilmesi gereken çalışmalar bütünüdür. Google’da yükselmek istiyor fakat çeşitli sebeplerden dolayı yükselemiyor olabilir, arama motoru sonuçlarında sürekli olarak bir gerileme yaşıyor olabilirsiniz, backlink çalışmalarına yönelmek istiyor ama backlink konusundaki püf noktaları tam olarak bilmiyor olabilirsiniz. Öyleyse bu makalemiz tam size göre!
Sizlere Google’da yükselmenizi sağlayacak olan backlink ile ilgili tam 10 adımdan bahsedeceğiz. Mucize Fikir ailesi olarak backlink konusundaki en önemli püf noktaları sizin için bir araya getirdik. Bunları başarılı bir şekilde uyguladığınız zaman Google’da yükselme şansınız artacaktır. Bakalım dikkat etmeniz gereken noktalar nelermiş…

Backlink İle Google’da Yükselmenizi Sağlayan 10 Püf Nokta!

• Öncelikle yükselmek istediğiniz anahtar kelimeleri belirlemeniz gerekiyor. Google’ın Keyword Planner aracı yükselmek istediğiniz anahtar kelimeleri bulmanız konusunda sizlere yardımcı olan bir araçtır. Bu araç sayesinde anahtar kelime seçiminizi yapabilirsiniz. Bu doğrultuda en önemli gözüken yaklaşık 10 adet anahtar kelime belirlemenizi öneriyoruz.
• Bildiğiniz gibi Seo konusunda doğallık çok önemlidir. Link alma sıklığınızı ayarlayarak yaptığınız çalışmanın daha doğal görünmesini sağlayabilirsiniz. Yani yavaş yavaş ve sürekli bir şekilde almanız önemlidir. Ortalama bir rakam vermek gerekirse gün içerisinde 5’den fazla link almamanızı öneriyoruz.
• Daha doğal görünmek için sürekli aynı anahtar kelimeleri kullanmamalı, farklı farklı anahtar kelimeler kullanmalısınız.
• Eğer bloglara yorum yazıyorsanız benzer içerikli bloglar seçin. Ayrıca yazacağınız yorum özensiz olmamalı.
• Google’ın özgün içeriklere ve makalelere ne kadar değer verdiğini hepimiz biliyoruz. Sizler de linklerinizi makaleler ile kuşatarak Google’ın beğenisini alabilirsiniz.
• Sürekli olarak düşük PR’lı veya yüksel PR’lı sayfalardan link almanız Google tarafından cezalandırılmanıza sebep olur. O yüzden link alırken farklı PR’lı sitelerden link almaya özen göstermelisiniz. Bu sayede daha doğal görünmeniz mümkündür.
• Sosyal medya, site trafiğinizi arttıracak olan backlink çalışmalarının yapılması için en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Sosyal medyayı sürekli olarak takip etmeniz ve en çok kullanılan sosyal mecralarda hesaplara sahip olmanız oldukça önemlidir.
• Web sitenizin iç sayfalarına da link almanız gerekmektedir. Sürekli olarak ve sadece ana sayfaya link alıyorsanız eğer bunun yaklaşık %20’sini iç sayfalar olarak değiştirmeniz gerekir.
• Backlinklerinizin %80’inin kendi ülkenizden olmasına özen gösterin. Hangi ülkede arama motoru sonuçlarında yükselmeyi hedefliyorsanız o ülkenin sitelerinden daha çok link almanız gerekmektedir.
• Web sitenizi özgün içerik ve görsellerle doldurun. Kopya ve çalıntı içeriklerden mutlaka kaçının. Site haritanız yoksa hemen bir site haritası oluşturun. Güncel olun, unutulmaya yüz tutmayın.
Yukarıda belirtmiş olduğumuz püf noktaları göz önünde bulundurarak backlink çalışmaları sayesinde Google’da yükselebilirsiniz.

Backlink İle 10 Adımda Google’da Yükselin!