Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Backlink Nasıl Yapılır?

 

İnternet üzerinde yapılan reklamcılık faaliyetleri hakkında bilgi edinmek isteyen, yani kısacası dijital reklamcılık alanındaki temel kavramlar hakkında soruşturma yapan her kullanıcının merak edeceği mevzulardan birisi de backlink nasıl yapılır? şeklindeki klasik sorudur. Sözlük anlamı “geri bağlantı” olan backlink, google aramalarında üst sıralarda yer alabilmek için avantaj sağlayan kavramlardan biri olarak nitelenebilir. Konuyu biraz daha ayrıntılı izah etmemiz gerekirse, backlink kavramının, bir internet sitesinin başka bir internet sitesine vermiş olduğu linktir. Bu sayede arama motorları sayfanızı daha sık ziyaret ederek mevcut etki gücünüzü artırırlar. Bir sitenin ana sayfasında veya yan içeriğinde, sizin sitenize yönlendiren bannerin veya metin linkinin bulunması durumunda, sayfa popülarite değerinin yükselmesini sağlayan bir argümandır.

 

Backlink Nasıl Yapılır Sorusunun Cevabını Araştıranlara Birkaç Tüyo

 

            İnternet teknolojisinin sunmuş olduğu sayısız olanaktan, dijital reklamcılık açısından faydalanabilmek için, backlink konusuna eğilmenin önemli olduğunu kısaca vurguladık. Şimdi de  backlink nasıl yapılır? sorusuna pratik bir yanıt arayan kullanıcılara rehberlik edecek, kısa birkaç tüyo vermemizde yarar var. Backlink alırken, sitenizin kategorisini baz alarak backlink almanızda büyük fayda var. Çünkü gelişigüzel alınan backlinkler, alakasız sitelerden yapılan backlink çalışmaları faydadan çok zarar getirebilir. Bu yüzden, iyi bir ön çalışma yapmaya ve dikkatli bir site analizi etüdüne ihtiyaç olduğu açıktır. DA ve PA değerleri yüksek sitelerden backlink alınması büyük önem arz eder. Ayrıca alınacak bütün backlink bağlantıları organik, düzenli ve kaliteli olmalıdır. Niteliksiz, mevzuuyla alakasız ve fake backlink katkısından uzak durulmalıdır.

Backlink Nasıl Yapılır?

Dijital Reklamcılıkta Önemli Bir Konu: Backlink Nasıl Yapılır?

 

Google’ın algoritmasında ön planda kıymet taşıyan, nitelikli ve yaygınlığı sürekli artan sitelerden backlink almak, sizin sitenizi mutlaka daha geçerli bir konuma yükseltecektir. Bu çerçevede değerlendirilecek olursa, gov backlink ve edu backlink sitenizin prestijine mühim katkılar sunacaktır. Çünkü, gov uzantılı ve edu uzantılı internet siteleri, resmi konumdaki siteleri içerdiği için, google sıralaması açısından daha tercih edilebilir güvenilirlik sergilemektedirler. Ancak edu backlink ve gov backlink almanın zorluğu da ayrı bir mevzudur elbette. Böyle devlet kurumsallığındaki sitelerin, isteğe bağlı ve bir talep sonucunda  kolay kolay backlink vermeyeceğini de unutmamamız gerekiyor. Alınan backlink uzantılarının organik yollarla, sitenizin içeriğinin zenginliği dahilinde olması, süreç içinde gelişen güvenilir ve konusunda otorite sitelerin ortak sunduğu backlinkler içinde yer alınması, yadsınamayacak kadar önem içeren, üst düzey bir dijital marketing çalışması gereksinir. Eğer siz de arzu ederseniz, bu konuda size ve kurumunuza en büyük yardım ve teknik desteği Mucizefikir Bilişim en kaliteli şekilde sunmaya hazırdır.

 

Backlink Nasıl Yapılır?
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?