Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Black Hat Seo Kurtulma Yolları

 

Web sitesi içinde ve dışında olmak üzere iki biçimde yapılan, Google tarafından illegal bir seo çalışması olarak kabul edilen, Black Hat SEO kurtulma yolları arıyorsanız; yazımızın devamını okumanızda fayda var. Black Hat SEO, normal SEO çalışmalarında olduğu gibi site içi ve site dışı yapılan bir çalışma türüdür.

Site içinde yapılan Black Hat SEO çalışmalarında web sitesinin ana sayfasında fazla ve gereksiz türde bağlantılar yapılır. İçeriklerinde aşırı ve birbiriyle bağlantısı olmayan etiketler kullanılır. Link çıkışı verilen siteler ise düşük kaliteli ve çöp sitelerden meydana gelmektedir. Site dışında yapılan Black Hat SEO çalışmalarında ise kalitesi, konusu ve kategorileri incelenmeden; birçok siteden binlerce gereksiz link alınmaktadır. Bu da Google tarafından cezaya çarptırılmanıza sebep olan oldukça tehlikeli bir seo çalışma türüdür.

Peki Black Hat Seo Kurtulma Yolları Nelerdir?

Black Hat SEO çalışması yapılması kesinlikle tavsiye edilmeyen bir seo çalışmasıdır. Yanı sıra kötü niyetli kişiler de web sitenize Black Hat SEO çalışması yaptırabilir buda mümkündür. Kötü niyetli kişiler tarafından web sitenizde Black Hat Seo çalışmasının yapılmasını engellemek adına backlink reddetme araçlarından faydalanabilirsiniz. Alakalı ya da alakasız pek çok kötü niyetli olan yabancı sitelerden gelen bu tip linkleri engelleyerek Black Hat SEO çalışmalarına karşı önlem alabilirsiniz.

 

Öncelikle web site içindeki bağlantılarınızı, kaynak kodunuzu (şifrelenmiş veya görünmeyen (display: none;) şeklinde gösterilmiş bağlantılar) linklerden ve ana sayfanızda uzunca bir şekilde devam eden sayfalardan arının. Etiket bulutu mevcut ise kaldırın ve web sitenizde özgün metinlere yer verin.

Site dışında neler yapabileceğiniz konusuna değinmek gerekirse; Google WebMaster Tools üzerinden bağlantıları reddetme içerikli hizmetten yararlanabilirsiniz. Bu hizmetin aşamaları ise; size bağlantı verilen adresler şayet web sitenize zarar verici nitelikte ve sınırsız bağlantı ise not defteri (txt) halinde Google servisine upload ederek istemediğiniz bağlantıları reddetmekten geçiyor.

Algoritmaların sürekli olarak değişmesinden SEO çalışmaları da etkilenerek değişmektedir. Black Hat SEO çalışması yapıldığında kısa vadede web siteniz için faydalı gibi görünse de uzun vadede sitenizde ciddi düzeyde hasarlara neden olur. Yararından fazla zararını göreceğiniz ve bu zararların giderilmesinin çok zor olduğu bir çalışma olan Black Hat Seo’nun web sitenize yaptığı zarardan bulunduğumuz öneriler ile kurtulmak için destek alabilirsiniz.

Black Hat Seo Kurtulma Yolları
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?