Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Bloggerlar İçin Seo Rehberi!

Günümüzde büyük bir güç haline gelen Seo, hiç şüphesiz blog yazarları için de önemli bir terimdir. Seo, bloggerlar için olmazsa olmaz bir kavramdır demek doğru olacaktır. Çünkü daha çok okuyucuya, ziyaretçiye ulaşmak isteyen blog yazarları Seo Hizmeti alarak bilinirliklerini ve prestijlerini arttırabilir.

Blog sahibi, her zaman daha çok okuyucuya erişmek ister. Fakat bazen kaliteli içerikler üretseler dahi hak ettikleri kadar ilgi göremezler ve bloglarını ziyaret eden kişi sayısında bir artış gözlemleyemezler. Bunun sebebi tabi ki: Seo’dur!  Yani Seo kriterlerini yerine getirmeyen, Seo uyumlu olmayan bloglar, ne yazık ki arama motorlarında en üst sıralarda yer alamazlar.

Peki, yeni okuyucular nasıl kazanılır? bloggerlar için seo ne ifade eder? Veya okuyucuların bloğunuzda vakit geçirme süresi nasıl uzatılabilir?

Tüm bu soruların cevaplarını detaylı bir şekilde maddeler halinde ele alıyoruz. Aşağıdaki belirteceğimiz yöntemler blog sahipleri için son derece uygulanabilir ve işe yarar yöntemlerdir.

Yeni Okuyucu Kazanmak İçin Blogger Tüyoları!

 

  • Arama motoru devi olarak adlandırılan Google için uyumlu blog içerikleri üreterek daha fazla okuyucuya pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.
  • İçeriklerinizi 300 kelimenin üzerinde tutun! Google 300 kelimenin altındaki içerikleri pek tercih etmiyor diyebiliriz. Uzun ama anlamlı içerikler üretmeye özen gösterin. Seo başarınızdaki en önemli rolü içeriklerinizin üstlendiğini unutmayın!
  • Arama motorlarında üst sıralarda yer almak istiyorsanız makalelerinizde anahtar kelime kullanımına özen gösterin. Anahtar kelimeler, arama motoru üzerinden sitenizi bulacak olan kullanıcılar açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden anahtar kelimeleri abartmadan, yazının uzunluğuna göre, kullanmalıyız
  • İçeriklerinizi görseller ile renklendirin. Görsel kullanımı hiç şüphesiz ki bloğunuzun daha çok tercih edilmesine olanak sağlar. Bunun sebebi ise görsel kullanılan yazıların hem daha estetik durması hem de içeriğin görselle desteklenerek zenginleştirilmesidir. Örneğin; bir stil bloğunuz var ise sadece yazı yazdığınız takdirde okuyucularınız bir süre sonra sizi takip etmekten vazgeçecektir. Stil ile ilgili önerilerde bulunmanız ve bunları görsellerle örneklendirmeniz daha dikkat çekici olacaktır.
  • Sosyal medyada aktif olmalısınız. Takipçileriniz ile en kolay şekilde iletişime geçebileceğiniz yerin sosyal medya olduğunu unutmamalısınız. Sosyal medya aracılığıyla yeni yazılarınızı haber vermelisiniz. Sosyal medyada ne kadar aktif ve ilgili olursanız o doğrultuda takipçileriniz tarafından ilgi ve destek göreceksinizdir.
  • Sürekli olarak yeni yazılar paylaşmaya özen gösterin. Güncel olmayan bloglar, başarısız olmaya mahkûmdur. Takipçileriniz sürekli olarak sizden yeni bir şeyler bekleyecektir o yüzden onların beklentilerini karşılayın.
  • Bloggerlar için seo konusundaki bir diğer önemli madde ise; Blog yazılarınız için dikkat çekici başlıklar oluşturun. Bir yazıyı okutan kısmın “başlık” olduğunu unutmayın ve ilgi çekici başlıklar üretmeye özen gösterin.

 

Bloggerlar İçin Seo Rehberi!
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?