Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Creative Ajans: Markanız İçin Yaratırlar!
Creative Ajans: Markanız İçin Yaratırlar!

Creative ajans adından da anlayacağınız üzere siz ve markanız için yaratıcı fikirler üretmektedir. Peki, bu üretimin amacı tam olarak nedir? Dijital dünyaya ayak uydurmak! Satışlarınızı arttırmanın ve yeni müşteriler kazanmanın yolu sanal dünyayı kullanmaktır. Yerel bölgede hizmet verseniz dahi internete ihtiyacınız olduğunu unutmamalısınız.

Creative Ajans Nedir?

Sizin için yaratmak derken neyi kastediyoruz? Nasıl yaratırlar ve neden yaratırlar? En basit haliyle creative ajans nedir? Ortaya koydukları tüm hizmetler dijital olmasına rağmen gerçek sonuçlar almanızı sağlarlar. Peki, bunu tam olarak nasıl yaparlar? Markanızı ve potansiyel müşterilerinizi tanıyarak.

Aşağıda konuyla ilgili daha detaylı bilgi bulabileceksiniz;

 • Öncelikle internet sitenizi optimize eder ve düzenlerler. Sitenize giren kullanıcılar aradıklarını kolayca bulur ve aynı zamanda tasarımdan etkilenirler. Sade ve estetik bir tasarım ortaya koyulduğunu söylemek mümkün.
 • Daha sonra ise hedef kitlenizi belirlerler. Hedef kitlenizi belirlemeden reklam ve kampanya oluşturmak beklenen verimi size vermeyebilir. Bu sebeple hedef kitlenizi belirleyip onlara uygun kampanyalar oluştururlar ve reklam verirler.
 • Potansiyel müşteriler hizmetinizi ya da ürününüzü Google’da nasıl aratıyor? İstanbul’da yaşayan biri “İstanbul çekici” yazarak bu hizmeti aratabilir. Kullanıcıların tercih ettiği tüm bu kelime ya da kelime gruplarına anahtar kelime denilmektedir. Creative ajans bu anahtar kelimeleri belirler ve içerik oluşturur.

Yukarıdaki üç maddeden dahi bir ajansın ne kadar faydalı olabileceğini görmüş olduk. Yine de hizmetleri bunlarla sınırlı değil.

Creative Ajans İsimleri: Hangisini Seçmeliyim?

Creative ajans isimleri araştırması yaptığınızda karşınıza çok fazla isim çıktığını görebilirsiniz. Bu seçim yaparken kafa karıştırıcı olabilmektedir. Bakmanız gereken en önemli şey E-ticaret ve dijital dünya için gerekli tüm hizmetleri tek bir ajans aracılığıyla alıp almadığınızdır.

Aşağıda creative ajans tarafından verilen hizmetlerin başlıklarını göreceksiniz;

 1. SEO
 2. Web tasarım
 3. Sosyal Medya Yönetimi
 4. E-Ticaret Çözümleri
 5. Sosyal Medya Reklam Yönetimi
 6. Kategori Açıklamaları ve Blog Yazımı
 7. Rakip Analizi
 8. Anahtar Kelime Araştırması
 9. Google Adwords Yönetimi

Gördüğünüz her bir hizmet dijital pazarlama için son derece gereklidir ve alınması gereken hizmetlerdir. Bu sebeple Mucize Fikir gibi tüm hizmetleri tek bir çatı altında veren ajanslarla çalışmalısınız.

Pazarlama alanında teknolojiyle iç içe, tecrübe dolu ve profesyonel bir hizmete ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Creative Ajans: Markanız İçin Yaratırlar!