Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
2 Soruda Dijital Pazarlama Nedir ?

2 Soru ile Dijital Pazarlama Nedir ? Dijital Pazarlama Ajansı Nedir Ne Yapar ?

Tüm dünya da olduğu gibi Türkiye’de de Dijital pazarlamanın önemi her geçen gün artmaktadır. Müşterinin isteklerini anlayabilmek hatta potansiyel müşterilere ulaşmak konusunda büyük artılar kazandıran dijital pazarlama çalışmaları firmalar tarafından önemini ortaya koymaktadır. Geleneksel pazarlama yöntemlerinin maliyetlerine oranla daha düşük maliyetler ile potansiyel müşterilere ulaştıran dijital pazarlama çalışmalarını bu yazımız da sizlere 2 soru ile Dijital pazarlama ajansı nedir diyerek inceleyeceğiz.

1- Dijital Pazarlama Ajansı Nedir ?

Dijital pazarlama en özet cevap ile ; Geleneksel pazarlama çalışmalarının internet ortamında ki halidir. Her geçen gün artan internet kullanımı, kullanıcıların aradığı hizmetleri arama motorları ve sosyal medya uygulamaları üzerinde gerçekleştirmesi bu çalışmaların önemini ve gerekliliğini arttırmaktadır. Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte hız kazanan dijital pazarlama sektörü firmaların internette kurumsal bir kimlik kazanması ve müşterilerine yönelik yaptığı çalışmaları sunmasını zorunlu hale getirmiştir.

Bizlerinde hizmetleri arasında yer alan SOSYAL MEDYA AJANSI NEDİR ?  yazımızı da detaylı olarak okumanızı tavsiye ediyoruz.

2- Dijital Pazarlama Türleri Nelerdir ?

Dijital pazarlama kendi içinde bir çok farklı tür ile gerçekleştirilebilmektedir.  Markanız veya firmanız için bunlardan hangisinin sizin için önemli olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Tabi hangi alanda çalışmalarınızı yoğunlaştırmak için potansiyel müşterilerinizin hangi alanda olduğunu analiz etmeniz gerekmektedir.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Tüm diğer dijital pazarlama yöntemleri sıralamasında en önemlisi arama motoru optimizasyonu çalışmalarıdır. Her ne kadar çalışmanın sonuçları yavaş yavaş kendini gösteriyor olsa da kalıcılığı sağlandığından uzun zamanlar sıralamalarınızı üst sıralarda tutabiliyorsunuz.  Kendi içerisinde site içi ve site dışı olarak ikiye ayrılan seo hizmeti çalışmaları potansiyel müşterilere ulaşmakta katkıları azımsanmayacak kadar yüksektir.

Arama motoru optimizasyonu çalışmaları diğer tüm Dijital pazarlama Stratejileri ile birlikte çalışmaktadır. Etkin yönetilen bir seo çalışması ile neler kazanabileceğinizi ; RAKİPLERİNİZE FARK ATMANIN YOLU SEO yazımız ile daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Arama Motoru Pazarlaması (SEM)

Arama motoru pazarlaması organik olarak yükselmeyi beklemek istemeyen markalar ve firmalar tarafından tercih edilmektedir. Belirli ücretler ile arama motorların üzerinden hedef anahtar kelimeler, hedef kitlelere reklam verilen dijital pazarlama yöntemi olarak kısaca bahsedebiliriz.

Mucizefikir olarak  adwords çalışmalarınıza başlamadan önce de mutlaka Web sayfanız için onpage yani site içi seo çalışması yapılması gerektiğini belirtmek isteriz. Hizmetlerimiz alanında yer alan Adwords Reklam Yönetimi yazımız da sizleri adwords de neler beklediğini ve hizmet aldığınız da nasıl bir çalışma yapılacağı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Medya Pazarlaması

Her geçen gün artan sosyal medya kullanımı firmalar için de potansiyel müşterilere ulaşma kapısını açtığı için dijital pazarlama alanında büyük önem kazanmıştır. Hem potansiyel müşterilere ulaşma konusunda hem de yeni müşteriler kazanma tarafında katkıları bulunduğu için sosyal medya çalışmalarınız markanız veya firmanız için asla göz ardı etmeyin.

Kolayca kısa yoldan direkt olarak müşteri ile iletişime geçebildiğiniz, onların önerilerine ve şikayetlerine ulaşabildiğiniz Facebook, Twitter, instagram, Youtube, Linkedin gibi sosyal medyanın devlerini etkin kullanmalısınız. Hem reklam verebiliyor olmanız hem de sizinle ilgilenen kullanıcıları dinleyebilmeniz açısından Dijital pazarlama çalışmalarınız da sosyal medyayı göz ardı etmemenizi tavsiye etmekteyiz !

Dijital PR

Markanız veya Firmanız internette ne kadar tanınıyor ? Bu sorunun cevabını bilmiyor iseniz dijital pr çalışmalarını dikkate almanız gerekmektedir çünkü dijital pr çalışmaları kısaca bahseder isek markanızın veya firmanızın internette ne kadar tanındığını dikkate alır ve internette ki bilinirliliğinizi arttırmak adına yapılan çalışmalardır.

E-Mail Pazarlaması

Dijital pazarlama çalışmalar arasından en geleneksel yöntemlerden biri olan e-mail pazarlaması yöntemi halihazır da bulunan müşterilerinize, kullanıcılarınıza kampanyalarınızı ve onlara özel hazırladığınız indirim yöntemlerini bildirmeniz adına önemlidir. Direkt olarak mail üzerinden ulaştığınız müşterileri yine sizinle çalışmayı sağlayacak şekilde düzenlenen ilgi çekici bir mail dikkatleri size çekecektir.

Mucizefikir

Mucizefikir olarak her markaya ve her firmaya yukarı da yer alan ve yer almayan bir çok farklı stratejiyi özel olarak hazırlamaktayız. Tüm İstanbul dijital pazarlama ajansı, muğla dijital pazarlama ajansı, antalya dijital pazarlama ajansı, izmir dijital pazarla ajansı gibi bir çok bilinilirliğimizden sıyrılarak sizlere her zaman için en doğru ve güncel yöntemleri bilgilendirmeye devam edeceğiz blog sayfamızı ve bizi takip edin !

2 Soruda Dijital Pazarlama Nedir ?
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?