Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » İşinizi Dijital Pazarlama Otomasyonu İle Büyütün !
İşinizi Dijital Pazarlama Otomasyonu İle Büyütün !

Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama günümüz de bir çok sektörün kalbi haline gelmiştir ve bu durum hiçte göz ardı edilebilecek bir durumda değil.  Basit pazarlama yöntemleri ile çabalamayı bırakıp artık güncel ve günümüz teknolojisine uygun çalışmaları takip etmeniz gerektiğini bugüne kadar gerçekleştirdiğiniz stratejilerin başarısı ile rakiplerinizin başarılarına bakarak anlayabilirsiniz. Bizim gibi her yönüyle markanızı ve firmanızı dijital pazarlama stratejileri ile büyütmeyi hedefleyen bir hizmet almanız verimliliğiniz ve işinizi büyütmenin anahtarı olacaktır. Dijital pazarlama ajansı Nedir ?

Şimdi ise dijital pazarlama stratejileri yöntemlerinden biri olan Pazarlama Otomasyonu sürecini inceleyeceğiz.

Pazarlama Otomasyonu Nedir ?

Pazarlama otomasyonu süreci halihazırda bulunan ve sizi takip eden kullanıcılar ile etkileşim sürecinizdir. Kullanıcılar ile bağlantı kurma yöntemlerini aktif olarak kullanmanızdır.
Gelirlerinizi arttırmak, işinizi büyütmek için aşağıda yer alan bu fikirleri mutlaka deneyin !

Yüklerinizden kurtulun ! En İyi dijital Ajanslar

E-posta listeniz de bulunan kampanyalarınız hakkında bilgilendirmek için çaba gösterdiğiniz kullanıcıları analiz edin ve gerçekten sizinle ilgilenmeyen mailinizi okumayan kullanıcıları listenizden çıkarın. Listeniz de yüzlerce kişi olabilir ancak bu kullanıcıların ne kadarı gerçek kullanıcı ve ne kadarı sizin ile gerçekten ilgilenen kullanıcılar ?

Bu soruların yanıtını bularak başlayın ve listenize yük olan, size herhangi bir dönüşü olmayan kullanıcılardan hemen kurtulun !

  • Spam kelime içeren mailleri belirleyin, Bu yasaklı kelimeler içeren mail adresleri size de zarar verebilir.
  • Pasif adresleri temizleyin.
  • Hatalı domain adreslerini silin ve düzenleyin. Bazen domain adresleri yazılırken hatalı girişleri olabiliyor ya da müşteri mail adresini iletirken yanlış iletmiş olabiliyor. Bu gibi adresleri belirleyin ve temizleyin !

 

En iyi Sosyal Medya Ajansları ‘ndan biri olarak sizlere Bonus Tavisyemiz

Bir çok potansiyel müşteriniz olacak bilecek kullanıcıyı listenize mail adreslerini telefon numaralarını alarak ekliyorsunuz ve ardından tüm potansiyel müşteri kitlenize aynı içeriği, aynı şekil de iletiyorsunuz. Ancak bu tamamen yanlış bir yöntem çünkü ; Her müşterinizin beklentisi isteği talebi tamamen farklı olup bazı durumlarda benzerde olabilir.

Artık bunu biliyorsunuz ve hemen listenizi müşteri kitlenizin benzer taleplerine benzer isteklerine göre bir çalışma yapıp ayrıştırmaya başlamalısınız. Bölümlere ayırdığınız potansiyel müşteri kitlenizi belirlemekte zorlanıyor iseniz şu adımları takip edebilirsiniz ; İlgi alanları, Size nasıl ulaştığı, sektörü, İlgilendiği hizmetiniz veya ürününüz şeklinde maddeleyerek sıralayarak bölümlere ayırabilirsiniz.

Çalışmanızı tamamladıysanız eğer artık hangi müşterinize hangi cümleler ile hitap etmeniz gerektiğini, hangi hizmetinizi veya ürününüzü anlatmanız gerektiğini biliyorsunuz. Şimdi her potansiyel müşteri kitlenize uygun içeriklerinizi oluşturabilirsiniz. Dijital pazarlama danışmanlığı hizmeti veren Mucizefikir ekibi olarak tüm bu süreçleri etkin olarak yönetilen her alanda başarı oranlarının ne kadar büyük olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

İşinizi Dijital Pazarlama Otomasyonu İle Büyütün !