Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
E-Ticaretin Avantajları Nelerdir?

 

Her geçen gün daha da gelişen e-ticaret sektörü, bünyesine kattığı yeni girişimler sayesinde büyümeye devam ediyor. İnternetin yaygın bir şekilde kullanılmaya başlaması beraberinde ticaretin de internet üzerinden yapılmaya başlanmasını getirdi. Önceleri “güvensiz” olarak algılanan e-ticaret ortamı, şimdinin en sık tercih edilen alışveriş yöntemleri arasında yer alıyor. E-ticaret sektörü birçok avantajıyla birlikte varlığını sürdürüyor.
Eğer sizin de normal bir mağazanız varsa ve mağazanızı internete taşımayı yani e-ticaret ortamına girmeyi düşünüyorsanız e-ticaretin avantajlarını merak ediyor olmalısınız. Her sektörde olduğu gibi e-ticaretin de olumlu ve olumsuz yönleri bulunmaktadır. Bizler Mucize Fikir’in alanında uzman ekibi olarak sizi e-ticaretin faydaları konusunda bilgilendirmekteyiz. E-ticaretin avantajlarını aşağıda maddeler halinde sıralıyoruz. Dilerseniz konuyla ilgili olarak aklınıza takılan tüm sorularınızı bizlere yöneltebilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin E-Ticaretin Avantajları

• E-ticaretin en önemli avantajı; firmanızın/kurumunuzun internet üzerinde 7/24 açık olan bir mağazası bulunur. Normal bir mağazanızda sadece açık olduğu zaman size ulaşabilen müşterileriniz internet ortamındaki sanal mağazanıza istedikleri her an ulaşabilirler. E-ticaret sayesinde zaman kavramı ortadan kalkar. Tatil günü, gece yarısı, bayram tatili ve hafta sonu problemi yoktur. Bu durum hem müşteriler hem de firma sahipleri açısından oldukça önemlidir. Müşteri açısından baktığımız zaman; iş çıkışı mağaza kapanmadan koştur koştur alışveriş yapmak zorunda kalmazlar. Eve gittikleri zaman rahat bir şekilde veya minibüste, yolda kısacası internetin olduğu her ortamda alışverişlerini gerçekleştirebilirler. Satıcı açısından baktığımızda ise; firma sahipleri, yılın her günü ve her anı açık olan mağazaları ile müşterilerine kesintisiz hizmet sunmanın rahatlığını ve avantajlarını yaşarlar.
• Müşterilerinize daha fazla ürün sunabilirsiniz. Şöyle ki; normalde ufak bir mağazanız varsa sırf bu yüzden sınırlı sayıda ürün getirmek zorunda kalırsınız. Fakat internet ortamındaki mağazanızdan müşterilerinize daha fazla ürün çeşidi sunabilirsiniz. E-ticaret sayesinde mekân sıkıntısı probleminiz ortadan kalkar.
• Mağazanın masraflarından kurtulmuş olursunuz. Dükkân kirası, personel giderleri ve faturalar gibi birçok masraf ortadan kalkmış olur. E-ticaretin zorunlu kıldığı şeyler düşünüldüğü zaman karşımıza sadece bir bilgisayar ve satışını yaptığınız ürünleri muhafaza edeceğiniz bir ortam ihtiyacı çıkıyor.
• Müşterilerinize kısa süre içerisinde pek çok ürünü inceleme olanağı sağlamış olursunuz.
• Müşterileriniz ürünlerinizi çok rahat bir şekilde kıyaslayabilirler.
• E-Ticaret sayesinde Dünya’nın her yerindeki insanlara ulaşabilirsiniz. Bu sayede oldukça geniş bir kitleye sesinizi duyurabilirsiniz.
• E-ticaret siteleri, ürünlerinizi rahatlıkla tanıtabileceğiniz, detaylı bir şekilde bilgi verebileceğiniz muhteşem bir platformdur.
• Stok yapmaya gerek olmadan ürün satışı yapabilirsiniz.

E-Ticaretin Avantajları Nelerdir?
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?