Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » En Çok Tercih Edilen E-Ticaret Altyapıları Nelerdir?
En Çok Tercih Edilen E-Ticaret Altyapıları Nelerdir?

Son yıllarda e-ticaret hemen her alanda kullanmaya başlanmıştır. Özellikle pandeminin de etkisiyle birlikte elektronik ticaret de denmekte olan bu sistem her türlü ihtiyacı karşılamak üzere online platformlarda yerini aldı. Çok çeşitli altyapısı ile mal ve hizmetlerin elektronik ortamda sağlanmasını temel alıyor. Bu sektörde ise kurulacak olan altyapının niteliği büyük bir önem taşıyor. Mağazalar için en önemli vitrinlerden birisi internette yer almakta olan web siteleridir. Prestijli bir site mağazayı ön plana çıkarmaktadır. Bu sitelerin güçlü bir altyapısı bulunmaktadır. E-ticarette online site, satış ve pazarlamaya dair yöntemin güçlü bir altyapı için bazı yazılımlar ile yapılmaktadır. Doğru seçilen bir altyapı ile mağaza müşterilere çok daha kolay ulaşabiliyor. Aynı zamanda müşterilerin ihtiyaçlarına da kolayca cevap veriyor. Ürünlerin pazarlanması konusunda daha güvenli bir yol izlenmesine yardımcı oluyor. Bu nedenle kurulacak altyapı doğrudan pazarlama ve satış işlemlerini etkiliyor.

E-Ticaret Altyapısı Nasıl Seçilir?

Gelir elde etmeniz için size çok yararlı olacak olan e-ticaret altyapısı konusunda birçok ayrıntıya dikkat etmek gerekiyor. Elektronik ticaret yoluyla gelir elde etmeye karar verdiğiniz takdirde doğru adımları atıyor olmak gerekiyor. Altyapı seçme işlemi ise temel noktalardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Altyapı birçok hizmeti kapsayan özelliği ile en önemli noktalardan birisini oluşturuyor. Bunun için dikkat edilmesi gereken bazı kriterleri ise şu şekilde belirtebiliriz;

 • Web sitesinin herhangi bir siber saldırı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korunması için alınan güvenlik önlemleri
 • Sosyal medya araçları ile pazarlama açısından kolay entegrasyon sağlama
 • SEO uyumluluğu
 • Esnek kullanıma sahip olma
 • Müşteri hizmetleri
 • Mobil uyumluluk
 • Fiyatlar
 • Ödeme yöntemleri

E-Ticaret Altyapıları Nelerdir?

Online ortamda satış yaparak gelir elde edebileceğiniz birçok platform bulunuyor. En çok tercih edilen e-ticaret altyapıları tercih edilerek elde edeceğiniz geliri artırabilirsiniz. İşte beğeniyle tercih edebileceğiniz en çok kullanılan altyapılar;

 • Shopify, elektronik ticaret konusunda yazılım bilgisine sahip olmadan yararlanabileceğiniz altyapılardan birisidir. Hazır temaları bulunurken sosyal medya araçları ile kolayca entegre olabiliyor. Ödeme sağlayıcıları da müşterileri memnun eden seçeneklere sahiptir.
 • Magento, açık kaynak kodlu altyapı seçeneklerinden birisidir. Tüm dünya tarafından tercih edilen bu platformu çok ünlü markalar da tercih ediyor. Özelleştirme imkanı kullanıcıların en işlevsel bulduğu özelliklerinden birisi olup çoklu dil desteği sağlıyor. Aynı zamanda Magento, üst düzey güvenlik sistemleri ile hem sizi hem de müşterilerinizi güvence altına alıyor.
 • WooCommerce ise WordPress kullanıcılarının indireceği bir eklenti ile çok pratik bir şekilde satış yapmasına imkan veriyor.
 • Wix Stores, herhangi bir yazılım bilgisi olmayanlar için güvenilir bir elektronik ticaret yapma imkanı sunuyor. SEO ve pazarlama araçlarını kullanma fırsatı veren platform aynı zamanda 500’den fazla şablon içeriyor.
En Çok Tercih Edilen E-Ticaret Altyapıları Nelerdir?