Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Facebook Kullanıcıların Ajandası Olmaya Hazırlanıyor

Facebook Nasıl Ajandamız Olabilecek mi ?

Facebook güncellemeleri ile artık gündelik yaşantımıza o kadar çok dahil oldu ki, en yakınlarımızın hayatlarında olup bitenleri Facebook üzerinden öğrenip, yine Facebook üzerinden çevremize dileklerimizi paylaşıyoruz. Hayatımıza bu kadar dahil olan Facebook, ortaya çıktığı dönemden günümüze dek, kullanıcı dostu öyle çok yenilik yaptı ki, bu yenilikler sayesinde ondan vazgeçmek neredeyse imkansız oldu.

Facebook, ilk olarak geçtiğimiz nisan ayında  duyurduğu ve önümüzdeki haftalarda piyasaya süreceği bildirimler düzenlemesi ile bir nevi sosyal asistan olma işlevini üstenecek. Yani yeni düzenleme ile Facebook, kullanıcılarına arkadaşlarına ya da takip etmekte oldukları sayfalara ya da daha önceki aktivitelerine dayanarak öneriler sunacak.

Hatta bu öneriler, kullanıcılar tarafından kişiselleştirilebilecek ya da tamamen etkisiz hale de getirilebilecek.

Facebook Güncellemeleri

Düzenlenecek olan bildirimlerin bir ilginç noktası da, örneğin kişinin bir etkinliğe rezervasyonu var, bu etkinliğe zamanında yetişebilmesi için “life events” kartları, bulunduğu ve etkinlik alanının konumu üzerinden kişinin kaçta yola çıkması gerektiğine dair uyarı sunacak olması. Ayrıca yine kullanıcının konumunu kullanarak ona yakın olan sinemalarda hangi filmlerin saat kaçta gösterildiğine dair de bildirim sunacak.

Başka bir güzelliği de, kullanıcının konumuna yaklaşmakta olan Facebook arkadaşının yakınlarda olduğunun bildirimi yine bu kartlarla duyurulacak.

Tasarımı, bir nevi hatırlatma kartı biçiminde olacak olan yeni Facebook bildirimleri, kullanıcıların ilgi alanlarına göre o akşam yayınlanacak olan bir televizyon şovunu hatırlatacak ya da o şova dair haberleri sunacak.

Facebook Kullanıcıların Ajandası Olmaya Hazırlanıyor
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?