Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Facebook Reklamlarınızı Verimli Hale Getirecek İpuçları

Etkili Facebook Reklamları için 5 ipucu

Facebook üzerin de yer alan reklamların markalara sunduğu avantajlar günden güne artarken reklamlarınızı daha verimli hale getirecek ipuçlarını bu yazımız da sizlerle paylaşıyoruz. Facebook reklam verme incelikleri her zaman için trendlere göre değişiklik göstermektedir. Her ne kadar hala televizyon dünyasında yer alan reklamların facebook reklamları, instagram reklamları ve adwords reklamları gibi internet dünyasında ki reklamlardan daha fazla geri dönüş getirdiği bilinse de gerçekten etkin yönetimi gerçekleştirilmiş, kullanıcı deneyimi göz önüne alınarak ilerlenmiş olan reklamlar televizyon dünyasında yer alan reklamlardan daha fazla dikkat ve ilgi çekmektedir.

Neden Facebook Reklamları ?

Facebook üzerinde geçirilen zamanın %50 sinden fazlası haber kaynağı üzerinde geçiriliyor. Bu durum da kullanıcıların reklamları çok fazla göreceği konusunda bizlere ipucu veriyor. Sosyal Medya ajansı olarak bizler Mucizefikir ekibi tüm bu süreçleri demografik verilerden elde edilen bilgiler ile sürdürmektedir.

1- Facebook kullanıcıları haber kaynağın da geziyorlar.

2-Mobil kullanıcılar mutlaka haber kaynağına erişiyor.

3-Haber kaynağında yer alan reklamlar, facebook sayfasının sağ tarafında yer alan reklamlara göre %90 daha fazla dönüş alıyor.

4-İnternet kullanıcıların %90’ı mutlaka Facebook kullanıyor.

Markamız için facebook reklamlarına neden eğilmemiz gerektiğini öğrendik dilerseniz instagram reklamlarınızın verimliliğini arttırmak için 3 ADIMDA İNSTAGRAM REKLAM YÖNETİMİ yazımızı inceleyebilirsiniz.

Facebook Reklam ücretlerinizi optimize edecek, verimliliğini arttıracak ipuçlarını şöyle sıralayalım ;

1- Mobil kullanıcıları göz ardı etmeyin ! Sadece mobil kullanıcılara özgün reklamlar yayınlayın.

Facebook kullanıcılarının %80’i mobil cihazlar üzerinden Facebook’a giriş yapıyorlar. Sayıları azımsanmayacak kadar çok olan mobil kullanıcılara özgü reklamlar hazırlayın.

2- Müşteri kitlenizi analiz edin ! Müşteri kitlenizi yeniden belirleyin.

İnternette her hangibir ürün incelediğiniz de mutlaka gezinirken o ürünle ilgili diğer internet reklamları karşınıza geliyor. Facebook’ta bu özelliği kullanmanız için size güçlü bir yol sunuyor. Gerçekten o ürün veya hizmete ihtiyaç duyan kullanıcıları belirleyin.

3- Markanızı mobile dönüştürün. Mobil uygulama Reklamları önemli.

Markanız için mobil uygulama dönüşümünü sağlayın eğer var ise Facebook üzerinde hemen uygulamanız için reklam oluşturun ve kullanıcılarınızın uygulamayı edinmelerini sağlayın.

4- Yaratıcı Reklamlar !

Reklamlarınızın yaratıcı yönlerini belirlemek her zaman kolay değildir ancak gerçekten güzel fikirler ile donatılmış bir reklam kampanyası televizyon kanallarında yer alan reklamlardan bile daha fazla geri bildirim sağlar. Facebook reklam verme fiyatları konusunda bilgi sahibi olmak için hemen yazımızı inceleyebilirsiniz.

Facebook Reklamlarınızı Verimli Hale Getirecek İpuçları
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?