Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Facebook Reklam Yönetimi Hakkında Her Şey
Facebook Reklam Yönetimi Hakkında Her Şey

Facebook reklam yönetimi, Facebook üzerinde oluşturmuş olduğunuz reklamlarınızı yönetmeniz ve düzenleyebilmeniz şeklinde ilerleyen bir süreçtir. Facebook üzerinden reklam verenler için oldukça faydalı ve kolaylık sağlayan bir imkan olmasıyla birlikte aynı zamanda performansın ve sonuçların da oldukça kolay kontrol edilebilir olması da faydalanılan imkanlardandır.

Yönetimin yapılacağı paneller, kişilerin bireysel Facebook profillerinden ayrı olarak var olan bir hesap türüdür. İşletmelerin çok sık kullandığı bu reklam süreçleri hem Facebook üzerinden yapıldığı gibi aynı zamanda Instagram reklamları için de oluşturulacak hesapla oldukça kolay şekilde kontrol edilebilmektedir.

İstediğiniz reklamların düzenlemelerini ve optimize sürecini oldukça rahat yapabilmeniz mümkündür ve bu alan sizlere hedef kitlenizi belirlemede, reklam alanlarınızın neresi olması gerektiğine karar verdiğiniz süreçte ve esas hedefinizin ne olduğunu anlamanızda her daim yardımcı olmaktadır.

Facebook Reklam Yönetimi Özellikleri Nelerdir?

Facebook Business Manager kullanarak dahil olup yönetebileceğiniz bu yönetim panelinde oluşturduğunuz her bir kampanyanızı ayrı şekillerde yönetebilmeniz mümkündür. Aynı zamanda her birinin ayarlarını istediğiniz zaman değiştirebilme ve birer kopyalarını da alabilme imkanınız da bulunmaktadır.

Oluşturmuş olduğunuz kampanyalarınızın her biri için ayırmış olduğunuz günlük reklam bütçeniz, bu kampanyaların hedeflediği kitleyi ve reklama bağlı olan diğer optimizasyonları da etkilemektedir. Yani ayırdığınız bütçe ne kadar artarsa reklamın kapsamı ve içeriği de o kadar artarak daha fazla kişiye ulaşıp reklam yönetimlerinizden geri dönüşlerinizi de yükseltmeniz mümkün hale gelmektedir.

Bu süreci en baştan kademe kademe ele alırsak, bu alandaki çalışmaların en verimlisini bir dijital ajansla anlaşarak yürütebilmeniz şeklinde bir çalışma prensibi oluşturmanız en iyisi olacaktır. Mucizefikir olarak bizler, Facebook reklam yönetimi konusunda profesyonelleşmiş ekip arkadaşlarımızla markalara bu istekleri doğrultusunda her türlü desteği sağlamaya hazırdırlar.

Facebook Reklam Yönetimi Süreci Nasıl İşler?

Yapılacak işleri sıralarsak, öncelikle sizlerin bu reklamları hangi amaçla oluşturduğunuz belirlenerek en doğru reklam tipinin hangisi olduğuna karar verilir. Konuyla ilgili rakip olan markalar da mutlaka analiz edilerek ne yapılırsa bir adım öne geçilebilir onun araştırması yapılır.

En düşük maliyetle en kârlı reklamı çıkartarak oluşturulan reklam yönetimi sürecinde gün gün takipler yapılarak yeni stratejiler geliştirilmeye çalışılır, aynı zamanda mevcut reklamların daha ilgi çekici hale getirilmesi için tasarımlar da ona göre düzenlenmektedir.

Bu alanda bilgi birikimi bulunan her kişinin yaptığı gibi, Facebook reklam yönetim süreçleri için kullanılan ara yüzün Power Editor olması gerektiğini bilen bir yönetici bu program üzerinden hedeflemiş olduğunuz kitlelerin test grupları haline ayrılmasını sağlamaktadır.

Her reklam kampanyasında baştan sona süreçler gün be gün takip edilerek raporlanır, reklamlar sona erdikten sonra detaylı olarak Facebook reklam raporu alınarak marka sahibine ve ekibine sunulmaktadır.

Facebook Reklam Yönetimi Hakkında Her Şey