Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Facebook Reklam Yönetimi

Facebook’un dünyaya açılmanın en geniş ve kolay yolu olduğu artık herkes tarafından biliniyor. Hedef kitlenize ulaşmanızda ve reklam kampanyalarınızı yürütmeniz için en tanıdık ortam. Hal böyle olunca neredeyse bütün marka ve firma sahipleri facebook reklam yönetimi konusunda ustalaşmanın yollarını aramakta.

Facebook reklam yönetimi her türde insana ulaşımı sağlamakla kalmıyor, etkileşim alanınızı genişletip kullanıcılarla ilişkinizi güçlendiriyor. Facebook’un aylık aktif kullanıcı sayısı 1,75 milyarı bulmakla beraber dünya genelinde ve Türkiye’de en hızlı büyüyen sosyal medya mecrası olduğu için kullanıcıları etkilemede oldukça büyük bir paya sahip. Günlük kullanımı ise 1 milyardan fazla. Ülkemizde de en çok kullanılan sanal platform olduğu için reklam kampanyalarınızı daha etkili getirmek adına facebook reklamlarını kullanabilirsiniz.

       Facebook Reklam Yönetimi Neden Yapmalısınız

 1. İstediğiniz gerçek hedef kitlenize ulaşımınız sağlar.
 2. Oluşturduğunuz etkinliklerinizi duyurabilirsiniz.
 3. Daha az maliyet ile daha çok etkileşim, like ve paylaşım sağlarsınız.
 4. Ülke, şehir, yaş, cinsiyet, ilgi alanları gibi özelliklere göre detaylı filtreleme sağlanır ve yüksek kazançlı geri dönüşler kazanılır.
 5. Web sitenize daha çok ziyaretçi çekersiniz.
 6. Markanızı ve verdiğiniz hizmetleri kısa ve öz bir şekilde tanıtma imkanı bulursunuz.
 7. Markanızın bilinirliği artar ve kullanıcılara belirli sürelerle isminizi hatırlatmış olursunuz.
 8. En önemli sosyal medya platformunda yer alarak aynı zamanda kurumsallığınızın, profesyonelliğinizin ve işinizin ciddiyetinin reklamını da yapmış olursunuz.
 9. Görsel medyaya göre potansiyel müşteri ulaşımınız daha çok olur.

Facebook’ta hedef kitleye ulaşmak kolaydır ve bu sizin uygulama planınıza bağlıdır. Facebook’un geliştirdiği algoritmasına göre düşünürsek günde paylaşımlarınızın sadece %5’inin bile takipçilerinizin karşısına çıktığını düşünürsek önemli olduğunu düşündüğünüz içeriklere reklam yapmak karınızadır.

Segmentasyon yapmadan reklam verilmez. Demografik bir analiz yapmadan reklam yayınlamak sıkıntı yaratabilir. Çeşitli filtrelemelerle küçük küçük hedef kitleleri yaratmak gerekir. Sonuçları gördüğünüzde, ortaya çıkan farklardan emin olun etkileneceksiniz. Reklam için bütçeniz genişlediğinde ise daha detaylı segmentasyon yaparak reklam performansınızı arttırmış oluruz.

Retargeting reklamları ile ziyaretçiler sitenizi ziyaret ettikten sonra karşılarına facebook üzerinde reklamlar çıkartılmış olur. Bu sitenize yerleştirilen bir kodla mümkündür. Bu kod onaylandıktan ve belli bir ziyaretçi sayısına ulaştıktan sonra panel üzerinden reklamlarınız oluşturulur ve yönetilir.

 

      Facebook Reklam Yönetimi Nasıl Yapılır

 1. Reklam türü seçilir.
 2. Hedef kitle seçilir.
 3. Reklam bütçesi ayarlanır.
 4. Görsel seçimi yapılır.

Bunlarla birlikte Mucizefikir olarak sizin için Facebook reklam yönetimine varız.

 1. Sizin için ihtiyaç oluşturacak reklam tiplerini kararlaştırırız.
 2. Rakip markaları analiz ederek bir adım önde olmanızı sağlarız.
 3. Reklamlarınızı günlük olarak takip eder, buna göre stratejiler geliştiririz.
 4. Hedef kitlenizi belirleyip ilgi alanlarına göre gerekli tasarımları yaparız.
 5. Reklam kampanyanızın en ince ayrıntısına kadar düzenleyip daha düşük maliyetlerle maksimum kazanç elde etmenize yardımcıyız.
 6. Reklamlarınız yayınlandıktan sonra kampanyalarınızı yönetir, sona erdiğinde ise detaylı Facebook Reklam Raporu sunarız.
 7. Diğer firmaların aksine kurumsal ihtiyaçlarınızı göz ardı etmeden tam ve nitelikli çalışmalar sunarız.
 8. Detaylı raporlarımızla paranızın nereye gittiğini görebilir ve istatistikleri inceleyebilirsiniz.
 9. Ziyaretçilerin ilk dikkat ettiği reklam görseller olduğu için, kaliteli ve ilgi çekici görseller hazırlamakta kendimize güveniyoruz.

Facebook reklamlarında kaliteli bir geri dönüş için dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da kullanılan araçlar. Klasik facebook yöneticisini kullanmak yerine facebook’un kendisinin reklam yönetimi için hazırlamış olduğu Power Editor’u kullanmak önem arz ediyor. Böylece reklamlarınızı daha ayrıntısıyla denetlemeyi sağlar ve hedef kitleniz için test gruplarını daha kolay bir şekilde oluşturulmasına imkan verir.

Sosyal medya reklamları nasıl yapılır, incelemeye devam etmek için tıklayın: https://www.mucizefikir.com/sosyal-medya-reklamlari/

Profesyonel sosyal medya yönetimi ajansı olarak misyonumuz ve stratejilerimiz için tıklayın: https://www.mucizefikir.com/sosyal-medya-yonetimi/

 

Facebook Reklam Yönetimi
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?