Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Facebook Store İle E-Ticaret’e Hazır Mısınız?

Sosyal medyanın her geçen gün hayatımıza daha da çok girdiğini düşünecek olursak Facebook’un yaşamımızdaki yerini asla azımsayamayız. Snapchat, Instagram gibi sosyal medya uygulamalarının hızlı bir şekilde yayılmasıyla birlikte bazılarımız Facebook’un artık değer kaybettiğini düşünüyor olabilir. Ancak Facebook, her geçen gün ortaya çıkardığı yepyeni özellikleriyle insanların ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Son zamanlarda sosyal medya devleri arasında yaşanan inanılmaz bir yarışa şahit oluyoruz. Henüz kullanıcılar onların hızına yetişemeden sosyal medya devleri, yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor. Snapchat ortaya çıktı; tutar mı tutmaz mı sevilir mi sevilmez mi emin olamadık. Neticede 24 saatliğine kalan geçici paylaşımlardan bahsediyorduk. Ama öyle hızlı bir şekilde yayıldı ki biz onun hızına yetişemedik. Ardından çıkardığı yeni özellikle fotoğrafların depolanmasına imkan tanıyarak aslında Instagram’ı bir yarışa davet etti. Peki Instagram ne yaptı? Elbette o da boş durmayarak Instagram Stories özelliğini kullanıcılara sunarak Snapchat’e rakip oldu. Bu sırada Facebook ise Etkinlikler uygulamasını getirmişti. Böylesine hızlı yenilikler ile karşılaştığımız sosyal medya ortamında asıl bomba ise Facebook Dükkan özelliği ile geldi!

Facebook Dükkan Özelliği Neleri Beraberinde Getirdi?

Facebook en son çıkarmış olduğu Dükkan özelliği ile e-ticareti hedeflediğini açıkça ortaya koyuyor. Yani Facebook’un artık aynı zamanda bir satış aracı haline geldiğinden de bahsedebiliriz.  Facebook, fotoğrafın içine linkleme ile ürün yerleştirilmesi özelliği diyebileceğimiz Dükkan’ı geçtiğimiz günlerde Türkiye’de de kullanıma açtı.

 

İnsanları satışa yönlendirme konusunda muhteşem bir adım olarak nitelendirebileceğimiz Facebook Dükkan Özelliği ile firmalar e-ticaret konusunda oldukça güçlü ve etkili stratejiler oluşturabilecekler.

Facebook Store yani Dükkan nedir? Ne işe yarar? gibi soruların cevaplarını kısaca özetlememiz gerekirse şunları söylememiz mümkündür; Facebook Store veya Facebook Dükkan özelliği özetle, Facebook sayfanızdan kendi ürünlerinizi gösterip, doğrudan satışını yapabileceğiniz bir sekmedir. Bu sekme sizlerin e-ticaret konusundaki karınızı yüksek ölçüde arttırmaya yardımcı olacaktır. Bu sayede Facebook üzerindeki potansiyel müşterilerinize, Facebook’tan ayrılmadan ve sitenizi ziyaret etmek zorunda kalmadan satış yapabilmenizi sağlayan bir araçtır. Yani görüldüğü üzere Facebook Dükkan sayesinde müşterilerinize kolaylık sağlayabilirsiniz. Facebook Dükkan için, kolay yoldan alışveriş yapma imkanı da diyebiliriz.

Önceleri, sadece gönderilerinizi beğenen, yorum bırakan veya paylaşan ziyaretçileriniz artık sizin facebook sayfanıza girdiklerinde satın alma işlemi de gerçekleştirebilirler. Şuanda Kığılı, Morhipo, e-bebek gibi markaların Facebook Dükkan özelliğini kullandığını görmekteyiz. Bakalım Facebook Store özelliği önümüzdeki günlerde hangi markalar tarafından tercih edilmeye başlanacak…

Facebook Store İle E-Ticaret’e Hazır Mısınız?
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?