TEKLİF İSTE

Google Adwords Uzmanı

Google Adwords Uzmanı

Bir web sitesi sahibi olarak Google’da ön plana çıkmak dijital dünyada fazlasıyla önem taşıyor. Bunun bir yolu iyi bir SEO çalışması yapmaktan geçerken, bir diğer yöntemi de Google Adwords Uzmanı ile anlaşmaktan geçiyor. Google’da yer edinmek gittikçe değer kazanırken yeni bir kazanç sistemi olarak da piyasada geçerliliği yüksek bir uzmanlık alanı.

Google Adwords Uzmanı Ne İş Yapar

İnternet üzerindeki reklamlarınızı sizin için belli bir tutar karşılığında yöneten ve yönlendiren uzmanlara Google Adwords Uzmanı denir. Bu uzmanlar Google’ın iş ortağı olan sitelerdeki yerleşik reklamlar, kullanıcıların aramalarda karşısına çıkan reklamlar, video reklamları türde hesapların yönetimini üstleniyor. İyi bir adwords uzmanı tüm bilgi ve birikimini daha verimli sonuçlar elde etmek adına web siteniz için uğraşır. Aynı zamanda Google tarafından düzenlenmiş sınavlardan da iyi not almış olması ve sertifikası olması gerekir.

Google Adwords Uzmanı Nasıl Olunur

Öncelikle adwords sınavlarından geçerli not almalısınız. Bu birkaç aşamadan biridir. Girdiğiniz sınav türüne göre uzmanlık alanınız değişir. 4 tane sınav türü mevcut;

 1. Temel adwords sınavı
 2. Arama ağı sınavı
 3. Görüntülü reklam ağı sınavı
 4. Video reklamları sınavı

Bu 4 sınavdan temel adwords sınavı en önemlisi. Çünkü bu sınavı geçmeden diğer hiçbir sınava giremiyorsunuz. Bu temel sınavı verdikten sonra diğer sınavlardan bir tanesini tamamlamanız gerekiyor. Böylece sertifika almaya hak kazanıyorsunuz.

Tabi bunların dışında bol bol değişik alanlardan reklam yönetimi yaparak deneyim kazanmalısınız. Daha sonra tecrübe ve bilgi birikiminizi bir firma veya marka için kullanabilirsiniz.

Neden Bir Google Adwords Uzmanı ile Çalışmalısınız

 1. Bir uzmanla çalışmak size düşük maliyetten daha verimli ve başarılı sonuçlar verecektir.
 2. Daha fazla tık ile sitenizin popülaritesini artırıp web sitenizin Google’da yükselmesini sağlayabilirsiniz.
 3. Potansiyel müşterilere ulaşmanızda kolaylık sağlar. Satışlarınızda artış olur.
 4. Markanızın ve isminizin bilinirliği artar.
 5. Reklam kampanyalarınız ve bütçeniz arasında optimizasyon sağlar.
 6. Bir uzmanla çalıştığınız için güncel reklam takibinde sıkıntı yaşamazsınız.
 7. Düzenli olarak raporlama ile size analiz konusunda hizmet verirler.
 8. Google reklamcılık ile Google’da trafiğiniz artar bu da işinizi geliştirmenize ve büyütmenize katkı sağlar.
 9. Kendi işini büyütmek isteyen firmalar için Google reklam kampanyaları yönetimi önem taşır.
 10. Her geçen gün insanlar yeni bilgi için internet kullanıyor ve arama yapıyor. Dijital kitlenizin artması için Google Adwords Uzmanı tercih etmeniz büyük skorlar sağlayabilir.
 11. Bu reklamlar sayesinde işinizle ilgili arama ihtiyacı duyan kullanıcıları web sitenize çekmiş olursunuz.

Herkes adwords hesabı yönetebilir, fakat Google Adwords Uzmanı ile çalışmanın farkı ise uzmanın bu konuda eğitim almış ve sertifikalı olmasıdır. Google adwords ile işinizi büyütmek istiyorsanız düzenli olarak reklam tasarılarınızla ilgilenmeli, piyasa analizlerinizi güncel tutmalı ve sürekli kendinizi geliştirmelisiniz. Deneyimli bir Google Adwords Uzmanı ile reklam bütçenizin yüzde 75’inden fazla geri dönüş alabilirsiniz. Minimum maliyetle maksimum sonuç alma odaklı çalışmış olursunuz. Özellikle web siteniz daha çok yeniyse ve kullanıcılar için tanıtımı olsun istiyorsanız Google’dan reklam vermeyi düşünebilir ve belli bir süre Google aramalarında en üstteki sonuçlarda yerinizi alabilirsiniz.

Bir Google Adwords Uzmanı bir şirkete bağlı olarak veya freelance olarak çalışabilir. Sertifika geçerliliği için ise bilgileri taze tutmak amacıyla yılda bir temel sınava, 2 yılda bir de bir üst sınava girmeniz gerekir. Olur da sınavlara girmez ya da geçerli not alamazsanız sertifikanız iptal edilir.

Eğer aradığınız bir Google Adwords Uzmanı ise danışmanlarımız size neler katabilir linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

https://www.mucizefikir.com/google-adwords-danismanligi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir