Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Artık Alphabet Var!
Artık Alphabet Var!

Google dün itibariyle, Alphabet isimli bir şirketin alt şirketi haline geldi. Dünyanın en büyük arama motoru olan google, ek olarak teknoloji üreten ve bir çok yenilik getiren bir şirkettir. Ancak google’un arama motoru olarak bilinmesinden ve geliştirdiği teknolojilere göre isminin değişmesi gerektiğinden, artık Alphabet şirketi kuruldu. Alphabet adından daha büyük bir yapının geldiğini ve google’un Alpabet’in alt firması olarak faaliyetlerine devam edeceğini bildiren Google kurucularından Larry Page, Alphabet’in Google, Google Ventures, Google X gibi bir çok alt şirketinin olduğunu açıkladı.

Alphabet ile Neler Değişebilir?

Google alphabet şirketinin kurulması, bizlere göre yeniliklerin geleceğinin, teknolojilerin gelişşeceğinin ve google’un Alphabet adı altında, büyük projelere imza atacağının habercisidir.

Page’in de söylediği şekilde; ilk kurulduğu andan beri klasik bir şirket olmayan google, İnternet dünyası için önemli olan bu yenilik ile bakalım nasıl gelişmeler gösterecek. Bu konunun daha çok konuşulacağı malum.

Sonuç olarak, Alphabet artık tüm bilinmeyenleri ile hayatımızda ve tüm gelişmeleri beraber yaşayacağız.

Artık Alphabet Var!