Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Google Analytics 360 Suite Nedir?

Google Analytics 360 Suite, özellikle kurumsal şirketlerin oldukça içine yarayacak olanaklar sunan bir analiz programıdır. Google Adwords’e de bağlı olarak çalıştırılabilen Analytics 360, esasen söz konusu olan marka ya da ürüne ilgisi olan tüketicilerin davranış analizini yapması için ortaya çıkartılmıştır.

Teknoloji çağının göbeğinde olduğumuz şu günlerde, tüketicilerin satın alma konusunda hangi alışkanlıklara sahip olduğu; nelerin onları hangi satın alma koşullarına yönlendirdiği ya da neleri takip etme isteklerinin olduğu konularını detaylı bir şekilde inceleyebilme imkanı Google Analytics 360 Suite ile mümkün hale getirilmiştir. Yapılacak bu analizlerle birlikte, markanın ilgilendiği hedef kitleyle ilgili daha çekici pazarlama taktikleri de uygulanmaktadır.

Analytics 360 Suite Faydaları

Google Analytics 360 Suite analiz aracını kullanmaktaki tek amaç, müşterilerin istekleri ve beğenilerine göre yeni pazarlama teknikleri geliştirilerek doğru strateji ile sunulan kampanyalardan ve reklamlardan istenilen geri dönüşü alabilmektir. Çünkü bir markanın doğru zamanda attığı doğru bir adım, hem kendisinin bilinirliğini arttırırken bir yandan da maddi olarak kendisine güzel fırsatlar açabilmesini sağlar. Dijital pazarlama dünyasında bu sebepten ötürü bu tip analizleri yapmak markalar için hayati bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Google Analytics 360 Suite Alt Dalları

Google Optimize 360: Dijital pazarlama alanında çalışan bireylerin, kendi sitelerini ve rakip siteleri test etme imkanı yakaladıkları bir üründür. Google Optimize 360 programı sayesinde hedef kitleye söz konusu olan sitenin pek çok farklı varyasyonu sunularak aralarından en çok rağbet alan çalışmanın nihai olarak kullanılabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu durum aynı zamanda çok fazla ve ayrıntılı bir kullanıcı deneyimi verisi elde edilmesine de yardımcı olur.

Google Audience Center 360: Yine müşterileri anlamaya ve analize yönelik olarak pazarlamacılara sunulan ve Google Analytics 360’ın alt dallarından olan bu platform; markanın pazarlama stratejisinde yer alan kampanyaların ve bu kampanyaların yayına alındığı kanal ve cihazların arasındaki entegrasyonu sağlamaktadır.

Google Etiket Yöneticisi 360: Veri toplamakla uzun zaman geçirmeden daha hızlı ve doğru karar alınabilmesini sağlayan Google Etiket yöneticisi, kullanıldığı siteye ait bilgileri çok hızlı bir şekilde toplayarak bireyin çalışma potansiyelini hız konusunda oldukça arttırmaktadır.

Google Atıf 360: Önceden “Adometry” olarak da bilinen bu sistemde, var olan tüm pazarlama kanallarındaki müşterilerin performans olarak ne noktada olduklarının analiz edilmesinde kullanılan oldukça faydalı bir ürün olarak bilinmektedir.

Google Data Studio 360: Son olarak bahsedeceğimiz Google Data Studio 360’da, Google Dökümanlar ile süregelen görsel şekilde veri inceleme geleneğinin daha geliştirilmiş hali karşımıza çıkmaktadır. Son güncellemelerle birlikte tabloların en iyi şekilde görsel olarak bu programla birlikte bireylere sunulduğu söylenebilir.

Google Analytics 360 Suite Nedir?
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?