Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Google Logo Tasarımı ile Yenilendi

Şirketlerin/ markaların veya hizmetlerin kimliğini yansıtan en güçlü görseller olarak karşımıza çıkan logolar, büyük bir öneme sahiptir. Bir şirketin vizyonu açısından oldukça büyük bir öneme sahip olan logo tasarımı, tam olarak sizi yansıtmalı ve insanları etkileyebilmelidir. Bakalım yadsınamaz bir güce sahip olan Google, nasıl bir logo tasarımıyla karşımıza çıkıyor…

Dünyada en çok kullanılan arama motoru Google yeni yapılanmalara giderek şirketin tarihçesini anlatan doodle yayınladı. Bunun içinde tarihçesini anlatan logo tasarımı ile yeni logosunu tanıtmış oldu.

Google yeni logosu ile daha modern görünümündedir. Renkleri ve yazı tipi font değişikliği ile logo daha estetik ve yumuşaklık kazanmıştır. Google logo tanıtımında eskiden yeniye olan gelişimini göstererek kısa sürede çok iş başardığını da bir kez daha görmemizi sağladı.

Google’ın Tarihçesi

Google Larry Page ve Serger Brin tarafından kurulmuştur. Google domain adresini 1997 yılında almıştır. Matematiksel terim olan “googol” kelimesinden türetilen isimden çıkan amaç internetin içindeki sonsuz bilgiyi barındıran bir sistemi yansıtmaktadır. 2000 yılında ise ilk doodle’ı yayınladılar. Google ayrıca bu dönemde ilk on dil sürümünü yayınlayarak hedefinin tüm dillerde kullanılabilir bir yapıda olması gösterilmişti. Şimdi ise Google yüz elli dilde kullanılabilmektedir.

Google sadece arama motoru kullanımında başarısı ile gündeme gelmedi. Google Adwords, Gmail, Maps, Android, Chrome, Google Now gibi bir çok hizmet ile birlikte Google arama motoru olmanın daha da ötesine geçtiği kesindir.

Google Kullanımı Günümüzün Vazgeçilmezi Arasında

Google başarısı ile tüm dünyada kullanılan en ünlü arama motorudur. Siz arama yaptıkça da daha fala gelişen bir yapıya sahip. İstediğiniz bilgiyi yazarken sizin için olası sonuçları gösteriyor. Google tüm dünyayı algılamada sıkıntı çekmeden bize ulaştırmaya sağlamaktadır. Şimdi kolayca oturduğunuz yerden dünyada olan bitenler hakkında bilgi alabiliyoruz. Yabancı insanların yazdığı yazıları Google Translate sayesinde kolayca okuyabiliyoruz. Tüm dünyayı tek bir çatı altında toplayan Google, yeni logo tasarımı ile bize sadece bu hizmetlerin daha başlangıç olduğunu belirtiyor. Yeni profesyonel tasarım ile daha çok işler başaracaklarını göstermektedir. Google teknolojiye ve dijital dünyaya yön verecek bir çok projeleri zamanla hayata geçirmesi hedefleniyor.

Google Logo Tasarımı ile Yenilendi
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?