Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Google Mobil Cihazlarda Android’in Yeni Sürümü M’i Tanıttı

Google yeni Android sürümü M’i  Google I/O 2015 etkinliğinde duyurdu. Mobil cihazlarda yaşanan bir çok sorunu ve hatayı düzelttiklerini belirtti. Daha kaliteli bir mobil işletim sistemi sunacağını ve kullanıcı da etkili bir deneyim yaratacağını dile getirildi.

Android M ile Kullanıcı İçin İşlevleri Daha İyi Olacak

Google Play ödemelerinde parmak izi tarama işlevi ile ödeme yapabilecek hale getirilecek. Mobil Cihazınızın kilidini de daha kolay açabileceksiniz. Bu sayede karmaşık bir şekilde zaman kayıplarından ve cihazınızın başkası tarafından kullanılmasına engel oluşturacak şekildedir.

Android M’in diğer bir önemli özelliği ise uygulama izinlerinin gelmesidir. IOS mobil işletim sisteminde uygulama yüklenirken izin istemektedir. Android M’de ise uygulama yüklerken izin verilmesi yerine, uygulama gerek duyduğu anda sizlerden izin istemektedir. Onay verdiğiniz zaman uygulama yüklemesi gerçekleşecektir. WhatsApp uygulaması buna bir örnektir. WhatsApp’ta sesli görüşme yapılırken mikrofon kullanımına onay verdiğinizde kullanıma geçer.

Pil Ömrünü Uzatan Çalışmalar Eklendi

Android M’de doze modu, mobil cihazlarınızı uzun süre kullanmadığınız zaman kapatarak bekleme süresini uzatacaktır. Böylece pili daha uzun süre kullanmanız için işlev sağlayacaktır. Mobilde bekleme süresini daha da uzun süre olabileceğini gösterdi. Ayrıca Google Android M ile daha hızlı şarj edilebilirliğini de vurguladı.

Google Inbox Herkese Kullanımı Açıldı

Konferansta Google Inbox’ın herkese kullanımı açıldığını belirtti. Mobil’de kullanılabilecek olan Inbox’a yeni özellikler de geldi. Özelliklerden biri bir mesaj gönderdiğinizde on saniye içinde gönderilen mesajı silebilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için mesaj listesindeki mesajınızı sağa kaydırmanız yeterli olacaktır.

Ayrıca Google Inbox uygulamasından çıkmadan anlaşmalı uygulamar ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Pinterest, Eat24, HotelTonight gibi uygulamarda bu mümkündür.

Google Mobil Cihazlarda Android’in Yeni Sürümü M’i Tanıttı
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?