Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Google Penguen 4.0 Algoritması Neler Getirdi?
Google Penguen 4.0 Algoritması Neler Getirdi?

Google Penguen 4.0 Algoritması

Son zamanlarda Google sıralamalarında birtakım dalgalanmaların yaşandığının farkında mısınız? Peki bu dalgalanmaların sebebinin ne olduğunu hiç düşündünüz mü? Tabi ki Google Penguen 4.0 Algoritması! Yani arama motoru sonuçlarındaki bu hızlı değişimlerin ve şaşırtıcı dalgalanmaların sebebi artık belli oldu.

En son yapılan Penguen güncellemesinin üzerinden tam 2 yıl geçti; şimdi Google, Penguen 4.0 Algoritması ile karşımızda! Google, yeni algoritma ile anlık değişimlerin sürekli olarak yaşanacağının haberini verdi.

23 Eylül 2016 tarihinde Google tarafından yapılan resmi açıklama neticesinde, penguen 4.0 algoritma güncellemesi getirilmiştir. Gerçek zamanlı google penguen algoritması artık sürekli dinamik olarak kendisini güncelleyecek ve artık google yeni bir penguen güncellemesi getirmeyecektir. Real-time update olarak da geçen 4.0 güncellemesi doğrultusunda google algoritmasında bulunan filtreleri sürekli açık tutacak ve anlık olarak algoritmayı web sitelerine olumlu / olumsuz olarak yansıtacaktır.

 

Google Penguen 4.0 Güncellemesi Neler Getirdi?

Google Penguen 4.0 Güncellemesi henüz çok yeni olduğu için etkilerini görmeye başlamamış olabilirsiniz. Fakat ilerleyen zamanlarda görülecek olan etkilerden bahsetmemiz gerekirse şunları söyleyebiliriz; Penguen Algoritması artık gerçek zamanlı ve eskisinden çok daha ayrıntılı! Artık yapılan çalışmalar, Google tarafından çok daha hızlı bir şekilde algılanacak ve gerçek zamanlı olarak yansıyacak.

Diğer bir özellik ise ayrıntıların artması. Yani bu özellikle birlikte kalitesiz backlinkler Google tarafından daha ayrıntılı bir şekilde incelenecek, tespit edilecek ve bulunan kalitesiz backlinkler web sitenizin kalitesini yüksek oranda düşürecektir.

Web Sitem Google Sıralamalarında Düştü. Ne Yapabilirim?

Eğer son google güncellemesinden sonra web sitenizin anahtar kelimeleri google sıralamalarında düştü veya hiç gözükmüyor ise, Google Penguen 4.0 algoritmasından kaynaklı bir problem yaşıyorsunuz demektir. Bu kapsamda, sayfa dışı optimizasyon çalışmaları kapsamında aldığınız backlinkleri veya bilginiz olmadan sitenize gelen backlinkleri kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

Backlinklerimi Nasıl Göreceğim?

Backlinklerinizi analiz ederek, bunları temizlemenin en doğru yolu profesyonel seo hizmeti almaktan geçer. İlgili firma web sitenize gelen tüm backlinkleri analiz ederek, kalitesiz linkleri ayıklayacak ve web sitenizin değerini yükseltecektir.

Özetlemek gerekirse Google Penguen 4.0 Güncellemesi ile hayatımıza giren değişiklikleri göz önünde bulunduracak olursak; backlink seçimimize özen göstermeli ve daha sağlıklı, daha kaliteli yerlerden link almalıyız. Güncellemenin getireceği diğer yenilikleri ise ilerleyen zamanlarda birlikte göreceğiz.

Google Penguen 4.0 Algoritması Neler Getirdi?