Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Google Penguen Güncellemesi
Google Penguen Güncellemesi

Google penguen güncellemesi

En son olarak 17 ekimde aktif edilen penguen 3.0 güncellemesi için sizinle bir infographic paylaşmak istiyoruz.

İşte en son güncellemenin etkileri ve tüm detayları;

Google penguen güncellemesinin tüm detayları hakkında bize bu yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bilindiği üzere Google sürekli olarak algoritmalarını güncellemekte ve internet kullanıcılarına daha iyi daha kaliteli daha anlaşılır ve daha doğru olan arama motoru sonuçlarını listelemeye çalışmaktadır. Google’ın yapmış olduğu güncellemelerden bir tanesi de Webspam ile mücadele edebilmek için yapılan Google penguen güncellemesidir. Peki bu güncellemenin Seo ile bağlantısı nedir?

Google Penguen Güncellemesi Ve Seo

Yüksek kalitede siteleri ödüllendirmek, arama sonuçlarında daha iyi yerlere getirebilmek, kullanıcılara daha iyi bir Google arama tecrübesi sunabilmek adına bu güncellemeyi yapıyor.

Google’ın yapmış olduğu resmi açıklamasına göre bu güncellemede sıralama kaybedecek iki tür webspam bulunuyor. Zaten belirgin olan “keyword stuffing” anahtar kelime doldurma ve çıkış linkleri yazı ile alakasız olan yazılar.

Kullanıcı okuduğu zaman bir şey anlayamayacağı, bir değeri olmayan, Google arama terimlerinin doldurulduğu sayfalar bu algoritma ile daha iyi bir yüzde ile yakalanabilecek. Aynı şekilde, örneğin; el ile yazılmış manalı bir metin içerisinde, o metin ve konu ile alakası olmayan backlinkler, anchor text linkler bu güncelleme sayesinde yine daha iyi bir yüzde ile belirlenebilecek ve arama sonuçlarında belirgin bir sıra kaybetmeleri bekleniyor.

Seo danışmanlığı ile ilgili detaylı bilgileri web sitemiz üzerinden almanız mümkündür. Çalışmalar en son google güncellemeleri doğrultusunda yapılmaktadır.

En son penguen güncellemesi doğrultusunda sitenizde düzenlemeniz gereken bir çok nokta vardır. Ancak öncelikli olarak tekrarlayan (duplicate) içeriklerden kurtulmanız, anahtar kelime spamlerine dikkat etmeniz ve robotlara göre değil, kullanıcılara odaklanarak güncel ve doğal içerik üretmeniz gerekmektedir.

Özellikle anahtar kelime şeklinde yazılan ve virgülle ayrılan meta title ve description kısımları değersiz olarak görülmektedir. Bunun yerine, yine ilgili sayfanın anahtar kelimesini yazı içeriğinde geçirerek, cümle kurmanız ve bu cümleyi doğal bir şekilde oluşturmanız gerekmektedir. Unutmayın, içerik üreten, internet mecrasına katkı sağlayan siteler uzun vadede organik yapı içerisinde önemli bir yer işgal edecektir.

Google Penguen Güncellemesi