Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Google Reklam Uzmanı: Bırakın Uzmanlar Yapsın!
Google Reklam Uzmanı: Bırakın Uzmanlar Yapsın!

Google aracılığıyla hiçbir optimizasyon yapmadan sonuç almak zor olabilir. Reklam verirken seçilen kelimeler ve tüm ayarlar maliyetlerinizi etkileyecektir. Hedef kitlenize uygun reklamlar vermek için bir uzmana ihtiyacınız olduğunu söyleyebiliriz. Google reklam uzmanı tam olarak burada devreye girmektedir. Detayları öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin!

Adwords Uzmanı Ne İş Yapar?

Dijital pazarlama ve e-ticaret aslında çok geniş kapsamlı bir süreçtir. Aldığınız hizmetin sürekli olması satışlarınızı düzenli olarak arttırır ve bilinen bir marka olmanızı sağlar. Adwords uzmanı ise yalnızca Google aracılığıyla vereceğiniz reklamları düzenlemektedir. Bunun için izlenmesi gereken bazı adımlar vardır.

Aşağıda iyi bir reklam süreci için izlenen adımları göreceksiniz;

  • Rakip Analizi
  • Anahtar Kelime araştırması
  • Kelime başına maliyet
  • Aylık bütçe hesaplaması

Özellikle rakiplerin hangi çalışmaları yaptığını analiz etmek son derece önemlidir. Hem şirketiniz için hem de verilecek reklamlar için yön gösterici olabilmektedir. Anahtar kelime araştırması ise potansiyel müşterilerinizin en çok hangi kelimeleri kullandığını anlamanızı sağlar.

Bir hizmet birden fazla şekilde aratılabilmektedir. En çok hangi kelimelerin aratıldığını bilmeli ve buna göre birden fazla kelimeye reklam vermelisiniz. Aksi takdirde hedef kitlenizin yalnızca bir kısmına ulaşabilirsiniz. Google reklam uzmanı kaç reklam verilmesi gerektiğini ve doğru anahtar kelimeleri seçecektir.

Google Ads Uzmanı: Daha Fazlasına İhtiyacınız Olabilir!

Bir Google Ads uzmanı, Google’da vereceğiniz tüm reklamları en iyi şekilde optimize edebilir ancak dijital pazarlama çok daha fazla hizmeti gerektirmektedir. Sosyal medyayı, internet sitenizi ve sosyal medya reklamlarını bir arada kullanmanız gerekmektedir. Aksi takdirde rakiplerinizin gerisinde kalabilirsiniz.

Bu sebeple Google reklam uzmanı diğer konularda yetersiz kalabilmektedir. Mucize Fikir gibi ajanslar ise tüm E-ticaret sürecinizi yönetebilir. Peki, nasıl mı?

  1. Öncelikle sosyal medya hesaplarınızı markanıza ve sektörünüze uygun şekilde düzenleyip, düzenli olarak paylaşım yapabilirler.
  2. Sosyal medyada vereceğiniz her reklamı en düşük maliyetle verirler.
  3. SEO uyumlu makalelerle organik olarak sitenizi üst sıralara taşırlar.
  4. Kategori ve hizmet açıklarınızı yazarlar.

Tüm dijital pazarlama sürecinizi tek bir firma ile yürütmek, marka bütünlüğü açısından son derece önemlidir. Tecrübelerimizle tanışmak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz!

Google Reklam Uzmanı: Bırakın Uzmanlar Yapsın!