Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Google’dan Mobil Arama Sonuçlarına “Satın Al” Butonu Eklenmesi
Google’dan Mobil Arama Sonuçlarına “Satın Al” Butonu Eklenmesi

Google geçtiğimiz haftalarda mobil odaklı algoritmalar ile devam edeceğini duyurmuştu. Web sitelerinin üst sıralara çıkması için mobil uyumluluklarını ön planda tutmaları için bildiri yayınlamıştı. Google ünümüzdeki günlerde Amazon, Ebay, Alibaba gibi büyük şirketlere kolaylık sağlayacak “satın al” butonu eklemeye başlayacak.

Mobil Arama Sonuçlarına Göre Tüketicinin Kolay Bir Şekilde Alışveriş Yapma Olanağını Arttırıyor

Google’da arama yapan potansiyel müşterilere Google Anlaştığı şirketlerin, tüketicinin kolayca sitelerine yönelmesini sağlayacak “satın al” butonunu getirerek alışverişi kolay hale getirecektir. Online satışları arttıracak bu özellik ile tüketici belirlenecek olan kanallar aracılığı ile istediği ürüne kolayca ulaşabilecek.

Akıllı cihazlarda bu uygulamanın geliştirilmesi ile daha fazla kitleye ulaşmanın hedefinde olan Google, sektöre bir yenilik getirmekte. Google kolaylık sağlamayı düşünse de, markaların müşteri bağını güçlendirici bir gelişme olup olmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Mobil Cihazlar Üzerinden Satın Alma Tuşları Eklenecek

Reklam verilen ve Google ile anlaşan markaların; Google üzerinden reklam verilen yerin hemen yanında satın al butonu yer alacak. Organik sonuçlarda bu özellik kullanılmayacak. Butonların renk, teslimat seçeneği, boyut gibi seçimler yaparak reklam verilebilecek. Böylece Google markaların e-ticaret ve online pazarlaması konusunda yardımcı olacaktır.

Mobil arama sonuçları büyük oranda arttığından dolayı, mobil web tasarım süreci hızlı bir şekilde gelişmiştir. Ek olarak google son algoritmasını açıklamış ve mobil uyumlu siteleri mobil arama sonuçlarında üst sıralarda göstereceğini duyurmuştur.

Google’dan Mobil Arama Sonuçlarına “Satın Al” Butonu Eklenmesi