Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Hakkımızda Sayfasının Olmazsa Olmazları!
Hakkımızda Sayfasının Olmazsa Olmazları!

 

Bir internet sitesi açmaya karar verdiniz ve her şeyin dört dörtlük olmasını istiyorsunuz. Hangi sayfada ne olur, nereye ne yazmalıyım, iletişim sayfamı nasıl hazırlamalıyım, anasayfa tasarımım nasıl olmalı diye kafanızda binbir türlü soru dönüp dolaşırken bir anda en önemli nokta dank ediyor! Tabi ki Hakkımızda sayfası! Bir internet sitesinin en önemli sayfası hatta can damarı diyebileceğimiz kısımdır Hakkımızda sayfası!

Web sitenizi ziyaret eden internet kullanıcıları, anasayfanızda şöyle bir gezindikten sonra mutlaka “hakkımızda” kısmına göz atacaklardır.  İnternet sitelerinin hakkımızda sayfalarında yer alan bilgiler, kullanıcıların site ve sitenin sahibi hakkındaki tüm detaylara ulaşabilmesini sağlar. Hakkımızda kısmında yazılan bilgiler sayesinde bireyler, markanız/firmanız hakkında bilgi sahibi olabilmektedir.

Peki web sitenizin hakkımızda kısmı nasıl olmalıdır? Hangi bilgilere yer verilmelidir? Dikkat çekici bir hakkımızda bölümü oluşturabilmek için neler yapılmalıdır? Hangi gereksiz bilgilerden kaçınılmalıdır? gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız Mucize Fikir ailesi olarak aşağıda maddeler halinde “Hakkımızda bölümünde olması gereken özelliklerden” bahsediyoruz.

 

Hakkımızda Sayfasında Olması Gereken Özellikler

  • Firmanız veya markanız hakkında bilgi verdiğiniz bu bölümde herkesin anlayabileceği sade, yalın ve anlaşılır bir dil tercih etmelisiniz.
  • Hedef kitlenizi tanımalısınız! Gerekirse uzun araştırmalar ve analiz yapmalı ve hitap edeceğiniz kitle hakkında en detaylı bilgilere sahip olmalısınız. Etkilemeniz gereken kişiler onlar olacağı için hedef kitlenizin zevkleri, ihtiyaçları, ilgi alanları ve özellikleri sizin için büyük önem taşımaktadır.
  • Hakkımızda kısmında kesinlikle uzun ve karmaşık cümleler kullanmamalısınız.
  • Bu bölümü oluşturmadan önce mutlaka sizinle aynı sektörde bulunan rakip firmaların nasıl bir içerik hazırladıklarını araştırmalısınız. Birkaç web sitesini incelediğiniz zaman fark edeksinizdir ki hemen hemen tüm web sitelerinin bu bölümlerinde aynı bilgiler verilmekte hatta aynı basmakalıp cümleler tercih edilmektedir. Siz de böyle bir içerik oluşturduğunuz zaman potansiyel müşterileriniz bunu okuma zahmetinde bulunmayacaktır.
  • Firmanızı en güzel şekilde anlatmaya çalıştığınız içeriğiniz 1 veya 2 paragraf uzunluğunda olmalıdır. Çok uzun yazıların okunmama oranı oldukça yüksektir.
  • Bu kısım, ziyaretçilere sizin ve işletmeniz hakkında bilgi veren kısımdır. Ama asıl önemli olan bu kısımda bu bilgileri nasıl anlattığınızdır! Tercih edeceğiniz soğuk ve resmi bir dil, ziyaretçileriniz tarafından sıkıcı bulunacaktır. İşinize olan tutkunuzu anlatırken bu soğuk dilden uzak durmalısınız. En kaliteli içerikleri oluşturmak için profesyonel anlamda içerik hazırlayan bir firma ile çalışmanızı öneriyoruz.
  • Tecrübelerinizden ve yeteneklerinizden bahsedin!
  • Tamamladığınız işlerden bahsederek güvenilirliğinizi arttırın!
  • Ekibinizde bulunan bireylerin fotoğraflarını  altlarına görevlerine yazarak bu sayfaya yerleştirebilirsiniz.

 

Hakkımızda Sayfasının Olmazsa Olmazları!