Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Hazır Web Sitesi

Hazır Web Sitesi Satın Al

Web site tasarımı ve kodlaması yapabilecek bilgiye sahip olmayan ve bu konuda danışmanlık hizmeti almak için bütçe ayırmayı tercih etmeyen kişilere bir alternatif. Hazır web sitesi kolay ve hızlı uygulanabilirliği ile avantajlı görünür. Ancak işin temelinde bazı olumsuz yönleri de yatmaktadır.

Hazır web sitesi avantajları

Avantajlarından bahsedecek olursak, zamandan tasarruf hazır web sitesi özellikleri arasında önemli bir yer tutar. Hızlı kurulumu sayesinde hiçbir ek bilgiye ihtiyaç duymadan sitenizi hazırlayabilirsiniz. Web programlama üzerine herhangi bir bilgi sahibi olmaya gerek yoktur. Pratik kullanımı ve yönlendirmeleriyle kolaylıkla yayınlanmaya hazır bir web sitesi elde edersiniz. Hazır şablon ve renk seçenekleriyle sitenizi kendinize göre yorumlayabilirsiniz. Görsel eklentileriniz için çok fazla çaba göstermenize gerek kalmaz.

Hazır web sitesi dezavantajları

Gelelim olumsuz yönlerine. Hazır web tasarımı içeriği tamamen sizin karar vereceğiniz bir grup materyalden oluşurken, nasıl bir içerikle arama sonuçlarında üst sıralarda yer alabileceğiniz konusunda size yardımcı olamaz. Rakiplerinizden sıyrılmanız ve sitenizin trafiğini artırmanız hakkında fikir veremez. Çok sayıda seçenek sunacak olsa da, sitenizin teması sizi birebir yansıtacak kadar özgün olamaz. Görüntü kalitesi belirli standartlarla sınırlı kalır ve tüm tarayıcılarda aynı kaliteyi yakalama garantisi veremez. Farklı tip cihazlardan erişim sağlandığında aynı vizyonu sergileyemeyebilir ve kullanıcıları site içerisinde gezinmekten kaçırabilir. Arama motoru optimizasyonu hakkında sizi yeterince aydınlatamaz ve yönlendiremez. Ziyaretçi sayısını artırmakta ki ipuçlarından bahsedemez.

Ekonomiktir ancak kalıcılığı ve kalitesi hakkında kesin bilgi vermek mümkün değildir. İyi düşünülmemiş, grafik çözümlemesi yapılmamış, özgün içeriği oluşturulmamış, son trendlere ve teknolojilere uygun tasarlanmamış bir web sitesi ilk bakışta masrafsız olacağı için faydalı gözükse de, sonrasında faydadan çok zarar getirebileceği açıktır. Kullanıcıya doğru bir servis sağlamak için fonksiyonellikten uzaklaşmamak şarttır. Kullanım zorluğu yaşadığı bir sitede kimse bir dakikadan fazla kalmak istemeyecektir.

İyi bir web sitesinin nasıl olması gerektiği detaylıca araştırılmalı, yeterince fikir sahibi olmadan başlangıç yapılmamalıdır. Kullanıcı gözünden olduğu kadar, arama motoru optimizasyonu gözünden de sitenin konumuna bakılmalı, gelişen güncellemeler doğrultusunda gerekli düzeltmeler ve iyileştirmeler yapılmalıdır.

Kişi veya kurum için web sitesi sahibi olmak çağımızın gerekliliklerindendir. Ancak hazır web sitesi ile bunun getirilerinin ne kadar kalıcı ya da sağlıklı olduğu çok detaylı analiz edilmelidir. Zamandan tasarruf etmeden önce konusunda uzman kişilerden bilgi almak en doğru yaklaşım olacaktır.

Hazır Web Sitesi
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?