Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
İstanbul Dijital Pazarlama Ajansları ve Çalışmaları

Ülkemizin en yoğun iş çalışmalarının yaşandığı, en metropol şehir olan İstanbul dijital pazarlama ajansları konusunda pek çok seçeneğe sahiptir. Ajansların kendi içlerinde verdikleri hizmetler, sektör deneyimlerine ve mevcut ekiplerine göre değişebilirken; dijital pazarlama konusunda verilecek hizmetin kısaca internet dünyasında yer alan tüm dijital mecralarda pazarlama stratejilerinin geliştirilebilmesi olduğu söylenebilir.

İstanbul’da yer alan dijital ajanslar, birbirleriyle sürekli müthiş bir rekabetin içerisinde bulunduğundan verilen dijital pazarlama hizmetlerinde de birbirlerinden üstün olabilmek için pek çok alanda kendilerini geliştirmeye ve iyi referanslar kazanmaya özen göstermektedirler. Bu başarısını gün be gün ilerleten dijital ajanslardan biri olan Mucizefikir Dijital Ajans da uzman kadrosuyla ve sektördeki uzun yıllara dayanan deneyimiyle dijital dünyayı oldukça yakından takip ederek bir dijital pazarlama sürecinde yapılması gerekenleri eksiksiz olarak yerine getirmeye çalışmaktadır.

İstanbul dijital pazarlama ajansları çalışmaları kapsamında SEO ve SEM çalışmaları, web tasarım çalışmaları, mobil uygulama geliştirme çalışmaları, sosyal medya reklam çalışmaları, sosyal medya hesap yönetimi, içerik stratejisi oluşturma süreçleri, reklam ve içerik pazarlama bütçelerinin yönetimi gibi pek çok süreçle alakalı detaylı çalışmalar ve analizler gerçekleştirilir. Çünkü sektör içerisinde yer alan büyük küçük her markanın bildiği üzere, dijital pazarlama alanında başarı sağlanması isteniyorsa pazarlama konusunda faydalanabilinecek her mecra hakkında bilgi sahibi olunması ve doğru çalışmalar gerçekleştirilmesi en önemli unsurlardandır.

Bu nedenle, Dijital Ajans denklemindeki “dijital” kelimesi, web tasarım, mobil uygulama geliştirme gibi faaliyetlerin yanı sıra SEM (Arama Motoru Reklamları), SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), sosyal medya yönetimi, sosyal medya reklamları, içerik stratejisi oluşturma ve bu oluşturulan stratejiler pazarlama bütçeleri yönetimi gibi birçok alanı kapsamaktadır.

Dijital Pazarlama Ajansları Çalışmalarını Nasıl Şekillendirir?

Herhangi bir markanın dijital pazarlama işlerini yürüten bir ajans, öncelikle firmanın yer aldığı sektör hakkında eksiksiz bilgi sahibi olmaya çalışır. Bu bilgilerin içerisinde firmanın hangi kitleyi hedeflediği, bu kitleye bugüne kadar ulaşmak için hangi pazarlama stratejilerini uyguladığı ve nasıl sonuçlar aldığı, rakip firmaların pazarlama konusunda hangi adımları attığı gibi noktalar bulunmaktadır.

Verilerin toplanmasının ardından her bir firma için özel olarak bir pazarlama stratejisi/stratejileri oluşturulur. Markaların hedef kitlelerinin hangi mecralarda vakit geçirdiği, bu mecralara günlük ne kadarlık bir zaman ayırdığı ve bu ayırdığı zamanı hangi saat dilimleri arasında kullandığı gibi ek detay bilgilerle pazarlama stratejisinin uygulanacağı zamanlar doğru belirlenerek başarı sağlanmaktadır.

Uygulanan stratejilerde bir başka önemli husus, markanın hedeflediği kitleye doğru bir iletişim diliyle ulaşabilmeyi başarabilmesidir. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık şekilde raporlanabilen bu içerik planlaması, dijital pazarlama ajansları görevleri kapsamında marka imajının doğru ve iyi bir şekilde oluşabilmesinde oldukça önemlidir. Böylelikle marka ile tüketiciler arasında deyimi yerindeyse sağlam bir köprü kurulmuş olarak dijital pazarlamanın sağlamaya çalıştığı koşullar rahatlıkla yerine getirilebilir.

İstanbul Dijital Pazarlama Ajansları Hangi Temel Başlıklarda Hizmet Sunar?

  • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmaları
  • SEM (Arama Motoru Pazarlaması) çalışmaları
  • Web tasarım çalışmaları (WordPress vb.)
  • İçerik pazarlaması (Content Marketing)
  • Sosyal medya hesap yönetimi
  • Sosyal medya kampanya yönetimi
  • Site trafik takibi ve raporlaması
  • E-posta pazarlaması (E-mail Marketing)
  • Performans takibi ve analizi
İstanbul Dijital Pazarlama Ajansları ve Çalışmaları
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?