Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Kaliteli Backlink Almak
Kaliteli Backlink Almak

 

Web sitenizin kaliteli backlinklere sahip olması siteniz açısından büyük bir önem taşımaktadır. Arama motoru sonuçlarında üst sıralara yerleşmek isteyen web site sahipleri, Seo çalışmalarına yönelmektedir. Backlink Alma, Seo danışmanlığı konusundaki en önemli unsurlarından bir tanesi Backlinklerdir. Ancak backlink konusunda çeşitli problemlerle karşılaşıldığı görülmektedir. Şöyle ki; birçok web site sahibi, kaliteli ve etkili backlinklere nasıl sahip olabileceğini bilmemektedir. Tam da bu noktada Mucize Fikir ailesi olarak sizlere backlink konusundaki püf noktalardan bahsedeceğiz. Yıllara dayanan tecrübemizle birlikte kaliteli backlink almanız için en etkili yöntemlerimizi sizlere önereceğiz.
Web site trafiğinizi arttırmak ve daha geniş kitlelere ulaşmak istiyorsanız Seo çalışmalarına mutlaka ağırlık vermelisiniz. Seo çalışmaları, site içi ve site dışı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Sizler bunlardan sadece bir tanesine ağırlık verirseniz arama motoru sonuçlarında yükselmeniz mümkün olmayacaktır.

Backlink çalışmaları, site dışı seo çalışmalarının içerisinde yer almaktadır. Sayfa içi SEO çalışmanızı tamamladıktan sonra, kaliteli backlink’leri oluşturmak, bir sitenin SEO çalışmasında en önemli parçadır. Eğer potansiyel ziyaretçi sayınızı arttırmak istiyorsanız sağlam backlinkler oluşturmanız gerekmektedir.

Kaliteli Backlink Almak İçin En Etkili Yöntemler

Backlink alma sürecine büyük bir titizlikle yaklaşmanız gerekmektedir. Yanlış stratejiler izlemekten ve doğal olmayan yollardan kaçınmanız gerektiğinizi unutmamalısınız. Bu şekilde hatalı yöntemlerle backlink oluşturmaya çalışırsanız arama motorları tarafından cezalandırılabilirsiniz.
Web sitenize backlink almanız için en güçlü ve kaliteli yöntemler aşağıdadır;
• Kendi sektörünüzden olan ve içerik bakımından benzerlik gösteren bloglara yorum yazmalısınız.
• Backlink alma konusunda doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız backlinklerinizi yavaş yavaş ve sürekli olarak alın.
• Backlink oluşturma konusundaki en etkili ve kaliteli yöntemlerden bir tanesi ziyaretçi olarak makale yazmaktır. Bu yöntem en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Tek yapmanız gereken kaliteli, faydalı ve özgün bir makale yazarak ziyaretçilere makale gönderme yetkisi veren bir sitede paylaşmaktır. Tabi bu noktada seçeceğiniz web sitesinin sizin sektörünüzden olmasına özen göstermelisiniz.
• Sosyal medyanın gücünden hemen hemen tüm web siteleri faydalanmaktadır. Backlink konusunda da sosyal medyanın gücü karşımıza çıkmaktadır. Sosyal medya, sitenizde daha fazla trafik oluşturması için gerekli backlink’lerin en güçlü kaynağıdır. Backlink oluşturmak için Facebook, Google+, Pinterest, LinkedIn, Twitter gibi birçok sosyal mecradan faydalanabilirsiniz.
• Paravan otoriter sitelerden , ana sitenize sadece URL ile link verin.
• Kaliteli ve okunma oranı yüksek siteler tercih edilmelidir.
• Tek bir siteden backlink almak yerine çeşitlilik yapmanız gerekmektedir.

 

Sosyal Medya Yönetimi Yazımızı okumak için hemen Tıklayın !

Kaliteli Backlink Almak