Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Kış Mevsiminin E-Ticaret Siteleri Açısından Önemi

 

Pazarlamada dünyasında her değişim bir avantaj olarak değerlendirilir. Mevsim değişiklikleri de ticaret sayfalarında dönem dönem fırsatlara çevrilebilir. Tüketici, e-ticaret siteleri çıktığı günden beri aktif olarak ihtiyaçlarını internetten almaya başladı. Moda dünyasının her ay kendini değiştirmesi, her markanın kış aylarından sonra yeni bir koleksiyon üretmesi ve beraberinde gelen indirimler. Çoğu insan kendisi için en rahat olacak yoldan alışveriş yapmayı tercih eder. Aynı marka hem kendi bulunduğu yere yakın hem de uzak bir konumda bulunuyorsa herkes yakında olan yerden istediklerini almayı tercih eder. E-ticaret siteleri de tüm dünyayı parmaklarınızın ucuna getirdi hatta öyle ki hiç dışarı çıkmadan insanlar kolaylıkla bütün ev eşyalarını sipariş edebilirler.

Fakat havalar güzel olduğu zaman insanların dışarı çıkması daha olası bir hale geliyor. Böyle olunca da tüketici almak istediği ürünleri web siteleri üzerinden değil gittiği yerde bulunan markalar üzerinden alıyor. Bahar ayları e-ticaret siteleri için ne kadar verimsiz geçerse geçsin kış ayları web siteleri için biçilmiş kaftan.

Kışa Uygun Konseptler Düzenleyin

Kış aylarında gıda, giyim, beyaz eşya, mobilya vb. her şey için markanız adına bir kampanya düzenleyebilirsiniz. Ayrıca bu dönem içerisinde yapacağınız indirimler de tüketiciye oldukça cazip gelecektir. Tüketici, aynı ürünü dışarıdan daha fazla bir bütçe ile almak istemediği için sizi tercih edecektir.

Soğuk havaların da kendi içerisinde avantajları vardır. Bu aylarda tüketici dışarı çıkmayı, üşümeyi veya yorulmayı istemeyecektir. Bu da sizler için önemli bir faktör halinde olmalıdır. Tüketiciye karda, kışta, yağmurda dışarı çıkmasına gerek olmadığını, aynı ürünleri daha iyi fiyatlar ile internet sitenizden alabileceğini gösterin.

E-Ticaret Siteleri İçin Sosyal Medyayı Etkin Kullanın

Sosyal medyanın gücünü hafife almayın ve etkin olarak kış aylarında da kullanmaya devam edin. Hedef kitlenizin bulunduğu sosyal medya mecralarında ilgili paylaşımlar yapın. Sosyal medya hesaplarınız üzerinden indirimlerinizi, yeni gelen ürünlerinizi sık sık paylaşarak tüketiciyi bilinçlendirin. Tüketiciyle iletişim kurarken e-ticaret siteleri kimliğinizin biraz dışına çıkarak daha samimi bir iletişim içerisine girmenizde fayda var.

Tüketicinin size sorduğu tüm sorulara cevap vermeye çalışarak aranızda bir bağ kurulmasına izin verin, böylelikle tüketici tarafından devamlı tercih edilen bir web sitesi haline geleceksiniz.

 

Kış Mevsiminin E-Ticaret Siteleri Açısından Önemi
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?