Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
KOSGEB Desteği ile E-Ticaret Alanında Başarı Yakalayın

İş dünyasında dijitalleşmenin başarının anahtarı olarak görüldüğü günümüz koşullarında, işletmelerin dijital dünyada daha fazla ve başarıyla yer alabilmeleri adına devlet desteği alabilme konusu da gündemde. Özellikle e-ticaret ile uğraşan işletmelerin web sitelerini kurmaları, geliştirmeleri ve site başarılarının devamlılığını sağlamaları için KOSGEB desteği alabilmeleri mümkün.

KOSGEB, açılım olarak “Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı” kelimeler birliğinin kısaltması anlamına gelir. İster bir işletme üzerinden, ister web sitesi üzerinden geliştirilmek istenen ticari süreçler için SEO KOSGEB desteği, e-ticaret desteği, reklam çalışmaları gibi örneklendirebileceğimiz tüm benzer süreçler için maddi destek sağlanmaktadır.

Çoğu işletmenin iş planı hazır olsa da, maddi olarak yeterlilik seviyesine ulaşamayabilmektedirler. Tüm bu süreçler için KOSGEB ihtiyaç sahiplerine destek sağlamaktadır. Böylelikle kendi işini kurma ve piyasa içerisinde başarıyla ilerleme adımları için kurum ve kişiler devlet tarafından başta maddi olmak üzere manevi olarak da desteklenmektedirler. Pek çok farklı iş alanında geliştirilen iş projeleri incelenerek bu alanlarda gelişim esağlanması amaçlanır.

KOSGEB Desteği Nasıl Alınabilir?

Bir web sitesi üzerinden örneklersek; mevcut web sitenizin istediğiniz müşteri potansiyeline ulaşabiliyor olması için, hali hazırda bulunan potansiyel müşterilerinize cezbedici projeler sunulabilmesi için ve ziyaretçi sayınızın arttırılabilmesi için arama motorlarında anahtar kelime ve içerik çalışmaları yapılması gerekir. Bu süreçlerin genel adına SEO çalışmaları adı verilir.

SEO KOSGEB desteği tam olarak bu noktada devreye girerek web sitesi üzerinden ticaret yapmaya çalışan kurum ve kişilerin iş süreçlerini oldukça kolaylaştırmaktadır. Maddi olarak SEO desteği alınması için destek sağlayan devlet, web sitesi sahiplerinin SEO konusunda profesyonel olarak çalışmaların yürütüleceği bir ajansla çalışılmasını mümkün hale getirebilmektedir.

Ajanslardan alınacak SEO desteği sonrasında web sitesinde içerik çalışmaları, site içi SEO çalışmaları, site dışı SEO çalışmaları, sosyal medya düzenlemeleri, Youtube ve Facebook reklam çıkışlarının yapılabilmesi, aynı sektördeki sitelerden backlink alınması, e-mailing çalışmaları ve basın bültenleri hazırlanması gibi süreçler tek elden çalışılarak yürütülebilmektedir.

KOSGEB bu süreçlerin tamamı için yüzde 50 oranında kobi proje desteği sağlamaktadır. Yeni pazarlama alanlarının açılabilmesi için, marka bilinirliğinin arttırılması için, dolayısıyla da satışların arttırılıp ticaret sürecinin ilerlemesi için ticaretle uğraşan herkese bu desteğin sunulabildiğini hatırlatmak isteriz. Bunun için yapılması gereken tüm bu süreçlerin detaylarıyla bir planlama üzerine oturtturulup 6 ay ile 24 ay arası bir zaman aralığında gerçekleştirilebilecek projenin KOSGEB tarafına sunulması şarttır.

KOSGEB Desteği ile E-Ticaret Alanında Başarı Yakalayın
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?