Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Kreatif Ajans Ve Hizmetleri
Kreatif Ajans Ve Hizmetleri

Kreatif ajans sahibi veya çalışanıysanız en çok maruz kalacağınız sorulardan biri “şirketiniz ne iş yapar?” olabilir. Bu, yaratıcı hizmet dünyasıyla ilgili bilinenlerin oldukça kısıtlı olmasıyla alakalıdır. Kreatif Ajanslar tasarıma odaklanır ve çalışmalarını tam olarak uygulamak için reklam pazarlama danışmanları gibi dışardaki ortakları kullanırlar.

Yaratıcı Ajanslar pazarlama stratejisi yerine yaratıcı ekibine daha çok odaklanıyor.

Peki!

Kreatif ajans hangi alanlarda nasıl hizmetler sunabilir?

Hizmetler

 Bir şirketin sunduğu hizmetler, size kim olduklarını anlatabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta ne kadar çok hizmet sunduğu değil, sunduğu hizmetlerin yapısı ve kalitesi olmalıdır. Bu hizmetler tek yönlü olmadığından, kreatif ajans hizmetlerini 4 başlıkta inceleyebiliriz.

 

1.Tam Hizmet Dijital Ajans

Bu ajanslar, birçok disiplinin gerekli olduğu karmaşık projelerin yürütülmesinde başarılıdır. Bunlar genellikle yaratıcı hizmetler içinde en büyük ve en kârlı kuruluşlardır. Bu ajansalar büyük kampanyaları yönetmede tercih edilen kreatif ajansların bir türüdür. Bir reklam kampanyasını en başından en sonuna kadar full kapsamlı şekilde yürütürler.

 

2.Dijital Ajans

Bu ajanslar tam hizmet veren kurumlara benzer, ancak çoğu zaman tam reklam hizmetleri sunmazlar. Bu şirketler, müşterilerle uzun süreli ilişkiler kurmaya odaklanır ve onların işlerine yönelik dijital bir strateji oluşturup yürütmelerine yardımcı olurlar.

 

3.Tasarım Ajansı

Bu ajanslar tasarıma odaklanır ve çalışmalarını tam olarak gerçekleştirmek için reklam ajansları, danışmanlar veya mühendisler gibi harici ortaklarla çalışır. Bu nedenle, tek bir kampanyayı yalnız yürütmeleri daha zordur ama kampanyanın en önemli ayaklarından birini oluştururlar.

 

4.Reklam Ajansı

Bu ajanslar sadece pazarlama ve reklamcılık hizmetlerine odaklanmaktadır. Teknoloji veya karmaşık tasarım oluşturmak için uzman ortaklarla çalışmayı tercih ederler. Geleneksel reklam ajansları genellikle diğer hizmetlerin çoğunu içeriyor olsa da, aslında Reklam ve Strateji’ye odaklanırlar.

 

Sonuç olarak Kreatif Ajans:

Müşterilerine strateji, tasarım, teknoloji ve reklam hizmetleri sunan bir şirkettir, yaratıcı veya uzman bir liderdir, öncelikli olarak yaratıcı profesyonellerden oluşur ve yürüttüğü işlerde profesyonel başarılar elde etmede oldukça üstündür.

Kreatif Ajans Ve Hizmetleri