Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Kurumsal Web Sitesi
Kurumsal Web Sitesi

Kurumsal web sitesi kurumların dünyaya açılan penceresini oluşturmakta ve bu sayede kurumlar tüm kullanıcılarına çok kısa sürede ulaşmayı ve kurum kimliğine uygun şekilde grafiksel ara yüz yardımı ile geniş kitlelere gerekli bilginin iletilmesini sağlayabilmektedir. Kurumların kendileri ile ilgili  bilgi edinmek isteyen kullanıcılara yüksek derecede fonksiyonellik düzeyine sahip web siteleri tasarlayıp sunmaları etkin bir kullanım sağlanması açısından önemlidir. Firmanın büyüklüğü ve yaptığı iş ile orantılı olarak kurumsal web sitesi tasarımı, yazılımı ve içeriği ile de farklılık göstermelidir.

Kurumsal web sitesinin önemi

İnternet kullanıcıları için bilgiye erişmenin kolaylığı bir avantajken, kurumsal firmalar için rakiplerin de ulaşılabilirliğinin aynı oranda yükselmesi bir dezavantajdır. Sanal dünyada bir vitrine, hizmet ortamına sahip olmamak, rakiplerinizden bir hatta birkaç adım geride olduğunuzun en gözle görülür ispatı olacaktır. Kurumu tüm ayrıntılarıyla yansıtacak eşsiz bir platform internet. Hakkınızda bilinmesi gereken ya da bilinmesini istediğiniz, sizi diğerlerinden farklı kılan her şeyi tek bir adresle ortaya koymak önemli bir olanaktır. Bu sebeple web sitesi kurumsal olduğu kadar özgün ve karakterli de olmalı, firmayı doğrudan yansıtacak tüm grafiksel ve işlevsel özellikleri içerisinde barındırmalıdır.

Kurumsal web sitesi nasıl olmalı?

Site içeriği planlanırken önce kurumsal kimlik göz önünde bulundurulmalıdır. Kurum kimliğine uygun bir renk ve grafik çalışmasından sonra en çok dikkat edilmesi gereken konu sitenin kullanım kolaylığı olmalıdır.  İyi hazırlanmış web sitelerinde görsellik kadar işlevsellik de ön plandadır. Çünkü bir web sitesinden beklenen, ürünün, hizmetin veya fikrin tanıtılması ve satılması ya da kurumsal imajın en doğru şekilde yansıtılmasıdır.

Amaca uygun ve özgün olarak tasarlanmış bir kurumsal web sitesi, güncel web trendlerine (HTML5 ve CSS3 web tasarımı) uygun ve son teknolojilere göre yapılandırılmış olmalıdır. Arama motoru optimizasyonu (Seo) uyumlu içerik ve kod yapısıyla hazırlanmamış bir web sitesinin dezavantajları çok fazladır. Tüm tarayıcılarda aynı görüntü kalitesini yakalamak ayrı bir çalışma gerektirir.  Günümüzde internete ne kadar kolay erişebiliyorsak, mevcut web sitesine de kolay erişim sağlamak için mobil uyumlu (Responsive Tasarım) bir tasarıma sahip olmanın gerekliliği tartışılmaz önem taşır.

Özenle dikkat edilmesi gereken daha pek çok ayrıntı için bize danışabilir, sorularınızı yorum kısmında dile getirebilirsiniz. Kurumsal web sitesi, firmanız için olmazsa olmazlar arasında yer almalı ve içerisinde ki her detayının önemi asla göz ardı edilmemelidir.

Kurumsal Web Sitesi