Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Makale Özgünlük Kontrolü
Makale Özgünlük Kontrolü

Makale Özgünlük Kontrolü

Makaleler siteler için insanları bilgilendirmek için her türlü konuya değinen nerdeyse her sektörde kullanılan makaleler ve makalelerin olmazsa olmazı makalelerdeki özgünlük bir makale yazmak ya da yazdırmak istiyorsanız öncelikli olarak makalenizin özgün olmasını istersiniz. Makaleniz özgün olması sizin makalenizi kullandığınız platforma özel olduğu ve bir tek sizde olduğunu okurlara gösterir, saçma sapan konularda dönüp dolaşmak ya da çalıntı paragraflar her zaman kalitenizi etkiler. Makalede SEO uyumu olması açısından da çalıntı bir makalenin farklı sitelerde olması sebebiyle Google indexleme sorunu yaşayabilir.  Peki, makaleyi yazdırdığımız şahıs bu makaleleri başka sitlerden harmanlayıp ya da direk olarak makalenin kendisini bize teslim etmesi sonucu biz bunların karşısında neler yapmalıyız ne gibi önlemler alalıyız. Birçok site makale özgünlük testini yaparak sizlerin üstündeki bu büyük yükü kaldırıyor. Yapmanız gereken sadece makalenizi kopyalayıp yapıştırmak ya da dosya halinde siteye test için yüklemek. Bu sitelerden bir kaçını sizlere sunuyorum; Web sitenize eklenen tüm içerikler; seo uyumlu makale özelliği taşımalıdır.

Kullanabileceğiniz Makale Kontrolü Araçları

1. Dupli Checker
İnternetteki en etkili makale özgünlük kontrolü yapan intihal tespit araçlarında bir tanesi olabilir. Üstelik ücretsiz, hiçbir ücret ödemek zorunda değilsiniz. İster tek seferlik bir kullanıcı olun ister, üye olun hiçbir koşulda ücret talep etmez. Kolaylığı ve ara yüzünün basitliğinden dolayı rahat bir şekilde kullanırsınız. Kontrol etmenin iki yolu vardır. Metininizi sayfada görünen kutucuğa kopyalamayarak kontrol, ya da bir docx, metin dosyası yükleyerek makale özgünlük kontrolünüzü yapabilirsiniz. Kayıtlı kullanıcılar için günde 50 Özgünlük kontrol yapmanıza olanak sağlar. Eğer ücretsiz kayıt işlemine katılmak sizin tercihiniz değilse günde sadece 1 özgünlük kontörlü yapabilirsiniz.

2. PaperRater
140’dan fazla ülkede kullanılan çok amaçlı bir özgünlük kontrol sitesidir. Dil bilgisi kontrolü, kelime oluşturucu, intihal dışı denetleyicisi. Metin üzerinde dil bilgisi hataları olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyorsa tam size göre bir araçtır. Farklı ifadeler için öneriler sunar ve Özgün olduğuna dair kontrol etmesini sağlar. Sektör uzmanları tarafından geliştirilen hesaplamalı dilbilimciler ve konu uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından geliştirilmiştir. Gerçekten profesyoneller tarafından hazırlamış ve bizlere sunulmuş çok amaçlı bir intihal tespit aracı saniyeler içerisinde bizlere sonuçları sunar fakat bu kadar profesyonel yollarla oluştuğunu düşünürsek daha iyi şeylerde eklenebilir. Raporları kaydetme ya da gönderme yeteneğine sahip değil çok basit ama gerekli bir özellik. Raporları saklamak istiyorsanız burada şansınız yok. Ücretsiz olarak en çok 5 sayfa test edebilir, dilbilgisi ce yazım denetimi, öneri aracı olarak sadece 5 sayfaya izin veriyor. Ücretli kısmına gelirsek ayda 8 dolarlık bir ücret talep ediyor ancak yukarıdaki özelliklerden daha fazlasını ve iyisini sunuyor. Eş zamanlı intihal kontrolü, düzeltici, siteyi reklamsız kullanma, dosya yükleme ve daha hızlı işlem süresini sizlere sunuyor.

Makale Özgünlük Kontrolü