Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Mobil Pazarlamada Yapılan Hatalar

Mobil uygulama kullanıcı ediniminin heyecan verici dünyasında, hatalar genellikle başarıya giden yoldaki bir geçittir. Performans pazarlamacıları sürekli olarak, mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için eğilen unsurları incelemektedir. Bununla ilgili olarak yapılan hatalardan ne kadar çabuk ders alınırsa, ilerleme o kadar çok olacaktır.

Mobil Pazarlama Hataları

1) Çok Fazla Değişiklik Yapmak

Tüm büyük pazarlama kanallarının, algoritmaların reklam davranış modellerini özümsemesi için zamana ihtiyacı vardır. Doğru harcama miktarı ile zaman içinde mümkün olan en iyi sonuçları verecek şekilde tasarlanmıştır. Değişikliklerin çok hızlı yapılması, doğru veri miktarını elde etmek için gereken akışı keserek sonuç verisi oluşturmak için gereken harcama düzenini bozar. Böylece yapılan her değişiklikle, test etkili bir şekilde yeniden başlar ve farklı bir test türü yaratılır. Çok fazla değişiklik yapılması, bir reklam kümesiyle veya kampanyayla ilerleyip ilerlememeyi değerlendirmenin performans pazarlama gücünü ortadan kaldırır.

2) Reklam Metninin Gücünü Küçümsemek

Bu kadar çok hedefleme seçeneği sunan pazarlama kanallarıyla, UA yöneticilerinin yaratıcı varlıklara ihtiyaç duyulan dikkatlerini vermeleri çok kolay. Kazanan reklam metni reklamları, kullanıcı kazanma kampanyalarının ölçeklendirilmesinde tüm farkı yaratır. Uygulama reklam verenlerinin yaratıcı varlıklara yatırım yapması zorunludur. Yaygın uygulama, az sayıya ulaşmak için yüzlerce reklam üretmek değil, çoğuna ulaşmak için az sayı üretmek için olmamalıdır. Bu yaklaşım yatırım getirisi üzerinde önemli olumlu etkiye sahip olacaktır. Reklamların söz konusu olduğu yerlerde, UA yöneticilerinin yapması gerekenler:

  • Doğru şekilde ölçün, hangi varlıkların performans gösterdiğini ve hangilerinin çalışmadığını iyice anlayın.
  • Bir reklam öğesinde ister renkler, karakterler ister belirli öğeler olsun neyin işe yaradığını bilin.
  • KPI’lar (Anahtar Performans Göstergesi) üzerine yüklenen yaratıcı etkinin net bir şekilde anlaşılmasını sağlayın.
  • Başarılı reklam öğelerini ek biçimlere nasıl uygulayacağınızı ve bununla yeni izleyicilere nasıl ulaşacağınızı anlayın.

Doğru AI’yı yerinde tutmak, performans pazarlamacılarının reklam metninin DNA’sını anlamalarına ve resim, video, renk, kontrast ve kavramlar dahil değişkenleri analiz etmelerine yardımcı olabilir. Ayrıca kazanan unsurları ve optimize edilmiş sonuçlar için değiştirilmesi gerekenleri de tanımlayabilir.

3) Kampanyalar ve Testler Arasındaki Çizgilerin Bulandırılması

Bu bildiğimiz açık bir tuzaktır, ancak ölçeklendirmeyi hedeflerken, kampanya yönetimi söz konusu olduğunda mümkün olduğunca organize olması kritik öneme sahiptir. Evergreen kampanyalarının (kendilerini zaten başarmış olduklarını kanıtlamış olanların) ayrılmasını her zaman savunur ve test eder. Evergreen kampanyalar, ilk birkaç gün içinde çok az duraklama gereksinimi duydukları için biraz daha düşük performans gösterseler bile daha tutarlıdırlar ve bunun için farklı davranılmalıdır. Değerlerini zaten kanıtladıkları için daha uzun süre oynamalarını sağlayabilirsiniz. Testler farklı şekilde ele alınmalıdır. Deneyimlerimize bakarak, test bütçelerini% 20 oranında sınırlamak en iyi yöntemdir.

Önceden tanımlanmış test bütçeleri değişken performansı önleyebilir; Hedefleme karışımı çok fazla değişmeyeceğinden, riskinizi etkin bir şekilde kapatırsınız. Birçok teste katılmak, etkinlik için çok fazla risk taşıyabilir fakat Evergreen kampanyasının içinde kazanan bir formül vardır.

4) Her Kanalın Aynı Şekilde işlediğini Varsaymak

Bir kanaldaki başarılı bir reklamın otomatik olarak diğerine çevrileceği gibi tehlikeli bir yanlış anlama vardır. Onun tuzuna değer herhangi bir performans pazarlamacısı bunun basitçe doğru olmadığını bilir. Bugün çok sayıda kanalın farklı formatlara ve farklı izleyicilere ev sahipliği yapmasıyla her bir kanala önemli miktarda zaman ayrılması gerekir. Bir kanalın kısa dönemde başarısı ve uzun dönemde başarısızlığı olabilir. Yaratıcı varlıklar bir kanalda çalışabilir ve diğerinde düşük performans gösterebilir. Her bir kanalı ayrı ayrı test etmek zorunlu olmakla kalmaz, aynı zamanda bir makro vizyona erişmek ve aralarındaki farkları kolayca anlamak için tüm kanal performans sonuçlarını tek bir platforma getirmek çok büyük bir yardımdır. Her kanalı yerelleştirerek ve çok kanallı bir yaklaşımla tek bir platformda biçimlendirerek, zaten yarışmanın bir adım ötesindesiniz.

5) Yanlış Verilere Bakmak

Reklamlarla nasıl ilerleneceğini değerlendirirken veriler çok önemlidir. Bu nedenle performans pazarlamacılarının karar alırken doğru verilere odaklanmaları gerekir. Her kanalın performans verileri arasında üçüncü taraf / MMP’lerden gelen çok miktarda veri ile birlikte dolaşmak baskıcı görünebilir. Sonuçta, farklı veri noktaları farklı anlamlara / değerlere sahip. Göreviniz için doğru verilere baktığınızdan nasıl emin oluyorsunuz? Buradaki çözüm, tüm doğrulanmış verileri, doğru performans trendlerine göre hareket etmek için kullanıcının her şeyi tek bir yerde görmesini sağlayan tek bir platforma getirmektir. Tüm veri noktalarını tek bir platforma getirmek yalnızca zamandan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda kullanıcının herhangi bir izleme uyuşmazlığını hızla görmesini de sağlar.

6) Gereksiz Detaylara Odaklanmak

Performans pazarlamacılarının küçük işlerde tıkanması, küçük unsurları ayarlayarak doğru yerde doğru harcamayı sağlamak çok kolaydır. Bu küçük zaman alıcı unsurlar çok önemli görevlerdir. Gerçekte, doğru otomasyon uygulandığında, performans pazarlamacıları bu görevleri güvenli bir şekilde AI’da bırakabilir, yeni özellikleri test etmek ve yeni fikirler denemek için zaman kazanabilirler. AI, faaliyetin sabit bir kısmı olmalı, tutarlı miktarlar harcıyor, istikrarlı sonuçlar getiriyor, performans yöneticileri ve medya alıcılarının yeni aktiviteleri test etmeleri ve kendi yöntemlerini geliştirmeleri için zaman kazanıyorlar. AI, daha önce hiç olmadığı gibi performansı yükseltmeye yardımcı olarak, hiç sahip olmadığınız takım üyesi olabilir.

Mobil Pazarlamada Yapılan Hatalar
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?