Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Mobil Uyumlu Web Sitesi Ne Demektir?

Mobil Uyumlu Web Sitesi Nedir?

Mobil Uyumlu Web Sitesi Nedir? cevabını şu şekilde özetlemek mümkün. Mobil uyumlu web sitesi, akıllı telefon ve tabletlerde sorunsuz olarak görüntülenebilen özellikler taşıyan web sayfasıdır.

Mobil cihazların yani akıllı telefon ve tabletlerin kullanımının günden güne artmakta olduğunu göz önüne alırsak, bir işletmenin web sitesinin kesinlikle mobile uyumlu olması gerektiğinin altını çizmeliyiz. Zira internet kullanıcılarının büyük bir oranı artık internet alışkanlıklarını bilgisayarlardan akıllı telefon ve tabletlere kaydırmıştır.

Mobile uyumlu web sayfası kullanmak, e-ticaret alışverişlerinin git gide mobil cihazlardan yapıldığı bu dönemde, şirketinizi, hizmet ve ürünlerinizi mobil cihaz kullanan hedef kitlenize doğru bir şekilde anlatabilmeniz için göz ardı edilmemesi gereken bir ihtiyaç halini almıştır.

Mobil Uyumlu Web Site Tasarımı 2019

Günümüz teknolojisi göz önünde bulundurulduğunda masaüstü kullanımın gün geçtikçe önem kaybettiğini görmekteyiz. Onun yerini mobil kullanım almaktadır. Mobil cihazlardan internete erişim sağlayanların sayısı her geçen gün artmakta ve alışveriş tam anlamıyla internetten sağlanmaktadır. Hal böyle olunca markaların, firmaların veya ürünlerin web sitelerinin de bu teknolojiye uyumu sağlaması gerekiyor. Rakiplerinin önüne geçebilmek isteyen web sitesi sahipleri, mobil uyumlu web siteleri sayesinde büyük avantajlar kazanıyor. Mobil uyumlu web sitesini şunu söyleyebiliriz: Gereklilik olmaktan çıkıp zorunluluk oluyor! O yüzden hem e-ticaret gelirinizi arttırmak için hem de ziyaretçilerinizin gözünde olumlu ve güvenilir bir imaj çizebilmek için sitenizi mobil uyumlu hale getirmeniz şarttır!

Mobil Uyumlu Web Sitesinin Başlıca Özellikleri

  • Yüksek hızlıdır. Devir hız devri! Mobile uyumlu olmayan web siteleri, mobil aygıtlarda açılırken oldukça yavaşken, mobil uyumlu web sayfaları hızlıdır.
  • Akıllı telefon ve tabletlerin ekran boyutlarına uyumludur ve kolay okunabilir. Metinler ekrana tam sığar, böylelikle sayfa ziyaretçiniz için sizi tanımak bir çileye dönüşmez.
  • Mobil uyumlu web sitesinin, akıllı telefon ve tabletlerin sınırlı ekran alanına uyumlu menü yerleştirmeleri sayesinde menüler arasında kolay gezilebilir, sayfa ziyaretçileri şirketinizin hiçbir ayrıntısını teknik aksaklık sebebiyle gözden kaçırmaz.
  • Cihaz sadece dikey değil yatay olarak kullanıldığında da web sayfası tam olarak ekranda görüntülenir. Mobil uyumlu web sayfaları, mobil cihazların elde tutuluş biçimlerine göre ekranda doğru bir şekilde konumlanır.
  • Apple ürünlerinin Flash desteği olmadığından mobile uyumlu web sitesinin tasarımında Flash kullanılmaz.
Mobil Uyumlu Web Sitesi Ne Demektir?
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?