TEKLİF İSTE

Mobil Web Tasarım Siteniz İçin Neden Önemlidir?

Mobil Web Tasarım Siteniz İçin Neden Önemlidir?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık araştırmalarımızı çoğu zaman telefon ve tablet aracılığı ile yapmaktayız. Bu nedenle internete çok daha rahat ulaşılabilir konumdayız. Akıllı telefonların hızlı bir şekilde hayatımıza girmesi internet kullanımını da yaygınlaştırmıştır. İşte, otobüste, alışveriş esnasında dahi akıllı cihazlarımız her an yanımızdadır. Sürekli değişen ve çeşitlenen akıllı cihazlar ile mobil web sitelerini gereksinim haline getirmiştir.

Mobil site, var olan veya yeni oluşturulacak olan web sitelerinin mobil cihazlar üzerinden kolay ve pratik olarak kullanılmasına imkan sağlayan, mobil cihazlara uygun hazırlanmış sitedir. Cep telefonu teknolojisinin gelişimi ile giderek artan mobil internet kullanımı pek çok kullanıcı için var olan siteleri kullanmada sorunlar yaratabilir.

Bir web sitesi cep telefonları ve tablet bilgisayarlar ile görüntülenebilmesine rağmen, bazı özellikleri kullanım dışı kalabilir veya kullanıcıya arzu ettiği pratikliği sunmayabilir. Bu tür durumlarda küçük ekranlara uygun ve parmaklarla kullanmayı pratik hale getirebilecek mobil siteler hazırlanır.

Mobil Web Sitelerinin Arama Sonuçları için Yararı

Mobil web tasarım pazarlama açısından ve sitenizin SEO açısında önemli durumdadır. Hizmet verdiğiniz sektörde mobil destekli web sitesi tasarımlarını düşünmeniz gerekmektedir. Gün geçtikçe akıllı cihaz kullanıcıları artmakta olduğu için mobil web tasarımınız ile site açılma hızınızı kullanıcılar için düşünmelisiniz. İyi bir hizmet vermek için sitenizin kullanıcılar açısından kolay ve rahat ulaşılabilir bir site olması gerekir.

Mobil Web Tasarımının Önemi

Hizmet veren firmalar açısından mobil cihazlarda ve farklı cihazlarda insanlar sitenizi görerek iyi bir kullanıcı deneyimi yaşamaları için mobil web tasarımı güçlü olması gerekmektedir. Güçlü dediğimiz şey ise mobil web sitesi uyumluluğu için üç temel bileşeni vardır. İlk olarak grid tabanlı, esnek düzen (layout), ikinci olarak sadece istediğiniz görünecek şekilde esnek görseller ve medya, üçüncü olarak CDD3 tanımlamalı modül ile medya sorguları bileşen önemlidir. Mobil uyumlu web sitesi tasarımının diğer adının duyarlı web sitesi tasarımı oluşunun nedeni de budur. Farkı seçeneklerde, farklı ve özel tasarımlar mobil siteniz için yararlı olacaktır.

Sitenizi mobil uyumlu hale getirmek, daha çok kullanıcıya ulaşmak, sitenizin bilinirliğini arttırmak markanızın geleceği açısından potansiyelinin yükselmesine işarettir. Çünkü gelecekte daha fazla insan mobil cihazlara sahip olacak ve gelecekte masaüstü tarayıcı kullanımının azalacağı düşünülmektedir. Siz de işinizde ve kurumsal firmanızda geleceğe yatırım yapmak için sitenizi mobil cihazlara mobil web tasarım uyumlu hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir