Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Neden Seo Yaptırmalıyım?
Neden Seo Yaptırmalıyım?

 

Genel olarak inceleme yapıldığında her sektörde bir çok web sitesi bulunmaktadır. Ancak bu web sitelerin büyük çoğunluğu google tarafından belirlenen algoritmalar doğrultusunda SEO uyumlu olarak tasarlanmamıştır. Örneğin, google tarafından önem verilen meta etiketlerinin girişlerinde problem olmakta, site yavaş açılmakta, resimlerin google görsellerde gözükmesi için eklenen ALT etiketleri bulunmamaktadır. Sitenizin değerini arttırmak için Neden Seo Yaptırmalıyım? sorusunuzun cevabını, ilgili yazı içeriğimizde bulabilirsiniz.

Yukarıda saydığımız eksikler haricinde google tarafından belirlenmiş 800’ün üzerinde kriter mevcuttur. Tüm bu kriterlere tek tek değinmedik ancak seo hizmeti kapsamında bizimle iletişime geçerek, ücretsiz seo analizi talebinde bulunabilirsiniz. Böylece, sizlere göndereceğimiz seo analizi nihayetinde, sitenizin google açısından eksiklerini bulabilirsiniz.

Neden Seo Yaptırmalıyım? İşte Bu Yüzden …

Her firma web sitesini müşterilerini ve marka bilinirliğini arttırmak amacıyla yayına almıştır. Ancak bir çok firmanın web sitesi google seo uyumlu olarak yapılmadığından, google’da görünürlüğü yoktur. Bu yüzden, sitenize trafik almak, cironuzu arttırmak ve marka değerinizi yükseltmek amacıyla google aramalarında ilk sayfada çıkmanız için çalışma yaptırmanız gerekir.

Neden Seo Yaptırmalıyım? Çünkü internet kullanıcı arama motoru sonuçlarında karşısına çıkan seçenekler arasında %90 ihtimalle ilk sitelere tıklar. İlk siteler her zaman için güvenilir bir imaj sergiler. Kullanıcı ilk sıralarda yer alan web sitelerinin faydalı olduğuna ve çoğu insan tarafından bu sitelerin tercih edildiğine, tıklandığına inanır.

Seo çalışması yapılmamış bir web siteniz varsa, sabit ziyaretçilerinizle yetinmeye mecbur kalabilirsiniz. Çünkü çoğu insan sizin web sitenizi fark edemeyecektir, alt sıralarda yer aldığı için. Ancak internetten yeni müşteriler kazanmak, bilinirliğinizi arttırmak istiyorsanız işte o zaman devreye “seo” kavramı giriyor. Daha çok insan seo sayesinde sizi fark ediyor, web sitenizi ziyaret ediyor ve uzun süre sitenizde geziniyor.

 

Dijital çağda artık potansiyel müşterilerin bir çoğu web siteleri üzerinden ürün/hizmet almaktadır. Özellikle mobil kullanımın, masaüstü kullanımlara göre daha fazla olduğu gerçeğinden yola çıkarak, aramaların lokasyon bazından gerçekleştiği ve potansiyel müşterilerin istedikleri ürün ve hizmetler için kendilerine en yakın firmalarla temasa geçtiği gözlemlenmektedir.

Yapılacak lokal SEO çalışmaları doğrultusunda firmanıza en yakın müşterilere ulaşmanızı hedefliyor ve kalıcı bir çalışma ile, bunun devamlılığını sağlıyoruz.

Neden Seo Yaptırmalıyım?