Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Pagespeed Ne Demektir?

 

Arama motorlarının en çok önemsediği araçlar arasında yer alan Google Page Speed nedir? Ne işe yarar? Gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız aşağıdaki bilgileri incelemenizi öneriyoruz.
İnternetin inkâr edilemez gücünün farkının vararak bir web sitesi sahibi olmaya karar mı verdiniz? Kaliteli bir web sitesi sayesinde hem sektördeki rakiplerinizin önüne geçmeyi hem de potansiyel müşteri sayınızı arttırmayı mı hedefliyorsunuz? Öyleyse web site sahibi olduktan sonra Seo çalışmalarına büyük bir özen göstermeniz gerekmektedir. Çünkü internet ortamındaki rekabet göz önünde bulundurulduğunda arama motoru sonuçlarında üst sıralara yerleşmek sanıldığı kadar kolay değildir. Üst sıralarda çıkmak için Seo ile ilgili olarak birçok farklı konuyu dikkate almak gerekiyor. Çünkü arama motorları, sizin web sitenizi değerlendirirken sadece bir kritere bağlı kalmıyor; pek çok açıdan sizi inceliyor. Bunlardan bir tanesi de hiç şüphesiz ki web sayfanızın açılış hızıdır. Şöyle ki; arama motorları, ziyaretçilerin web sitelerinde sorunsuz ve hızlı bir şekilde dolanabilmesini istiyor. Bunun için de web sayfasının içeriğindeki bilgi ve açılış hızının yüksek olması gerekiyor. Tam da bu noktada karşımıza Pagespeed kavramı çıkmaktadır.
PageSpeed Insights hakkında tüm merak edilenler ve çok daha fazlası aşağıdadır.

 

PageSpeed Insights Nedir? Ne İşe Yarar?

Öncelikle PageSpeed Insights, web üzerinde performansınızı yansıtarak sitenizin hızını etkileyen nedenleri test eder. Sonuçları size puan olarak verir. Hemen alt tarafındaki pencerede olumsuz çıkan sonuçları sunar ve ne yapmanız gerektiğini anlatan bağlantılar içerir. Google Pagespeed Insights, Google Chrome tarayıcınıza ekleyeceğiniz uzantı ile devamlı elinizin altında bulundurarak sitenizi kontrol altında da tutabilirsiniz.
Uygulama, bir web sayfasının masaüstü veya mobil cihazlardaki performansının kalitesini ölçmektedir. PageSpeed Skorları 0-100 puan arasındadır. Skorun yüksek olması daha iyi demektir ve 85 ve üzerindeki bir skor, sayfanın iyi performans gösterdiğine işaret eder. Bu skorları göz önünde bulundurarak site hızınızı iyileştirme çalışmalarına yönelebilirsiniz.
Google Pagespeed uygulamasının birçok faydasından söz etmek mümkündür. Arama motorları, web sitelerini listelerken birçok kriteri değerlendirmektedir. Bunlardan en önemlilerinden bir tanesi de sitenizin açılış hızıdır. Bu nedenle sitelerinizin açılış hızını etkileyen faktörleri en iyi şekilde incelemek gerekiyor. Google Page Speed aracı bu bağlamda sizlere birçok avantaj sağlamaktadır. Uygulamanın sizlere sunduğu puanlar doğrultusunda hareket ederek hız probleminizi çözüme kavuşturabilirsiniz.
PageSpeed Insights hakkındaki sorularınız ve Seo Danışmanlığı ile ilgili bilgi almak için lütfen yorum bırakın veya iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bizlere ulaşın.

Pagespeed Ne Demektir?
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?