Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Profesyonel Banner Tasarımı

Sitenizin daha fazla ziyaretçi çekmesi için web tasarımınızın, içeriklerinizin yanında banner çalışmaları önemlidir. Çünkü sitenize ilk girildiği zaman görseller insanların dikkatini çeker. Bannerlarda verilen kısa mesajlar ve vurucu görseller ile sitenizi daha fazla zenginleştirebilirsiniz. Site trafiğinizi güçlendirmek, potansiyel müşteri sayınızı arttırmak ve daha geniş kitlelere ulaşmak istiyorsanız web sitelerinizde yer alan içeriklerin yanı sıra görsellere de özen göstermeniz gerekiyor. Elbette içerikler de bir web sitesinin olmazsa olmaz parçalarıdır fakat sitenize ziyaret eden kişilerin ilk dikkatini çeken görsellerdir.

Peki banner nedir? Makalemizin başında ilk olarak bu soruyu cevaplandıralım. Web sitelerinin içine yerleştirilen reklam panolarıdır. Bu sizin web sitenizden ayrı bir şeydir. Sizin web sitenizin dışında, fakat sizin ilgi duyduğunuz bir müşteri kitlesi veya izleyicisi bulunan bir başkasının web sitesine ücret karşılığı sizin reklam panonuz yerleşiliyor.

Banner Tasarımlarımlarında dikkat etmeniz gereken noktalar vardır

Bannerler küçük ama etkili reklamlar içerir. Banner tasarımında dikkat edilmesi gereken en önemli durum web sitenizin hızı etkilememesidir. Çünkü görsel çalışmalar yüksek çözünürlük içerdiklerinde siteniz açılırken yavaş açılmasına neden olarak sitenize olumsuz etki eder. Banner tasarım amacı her zaman insanların dikkatini çeken reklamlar yaratmaktır. Ayrıca Banner tasarımlarının standart boyutları kullanmanız çalışmalarınızda işe yaramasını sağlar.

Profesyonel Banner Tasarımı Yaptırmak İsterseniz Profesyonel Kişiler İle Çalışın

Profesyonel Banner Tasarımı yapan kişiler alanlarında uzman kişilerdir ve nasıl çalışılması gerektiriğini bilirler. Sitenize işiniz ile ilgili çarpıcı görseller ekleyerek sitenize uyumlu banner tasarımı yaparlar. Profesyonel banner grafik tasarımı yapan kişiler flash banner tasarımı yapmadan çalışır. Çünkü flash banner tasarımları SEO uyumlu değildir. Sitenize arama motorları için yararı olan çalışmaları önermekteyiz.

Profesyonel Banner tasarımlar ile sitenize gelen ziyaretçilere doğru yönlendirme sağlayarak kullanıcının aradığını kolayca bulmasına yardımcı olacaktır. Bunların yanında sitenizde bulunan slider kısmı ise gelen ziyaretçi için ilk dikkat çekici yerdir. Bu nedenle Banner Tasarım çalışmaları özgün ve özenle yapılmış olmalıdır. Profesyonel yapılan banner çalışmaları sitenizde satışa yönlendirir ve istenilen bir sonuç almasını sağlar. Siz de banner çalışmaları yaptırırken sitenize iyi gelen tasarımlar yaptırmayı ve işini bilen insanlar ile çalışmayı tercih edebilirsiniz.

Profesyonel Banner Tasarımı
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?