Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Reklam Ajansları: Yeni Teknoloji, Yeni Yöntemler!
Reklam Ajansları: Yeni Teknoloji, Yeni Yöntemler!

Eski reklamcılık ve pazarlama anlayışları değiştiğinden beri reklam ajanslarının işlevleri ve hizmetleri de değişmiştir. Sıradan reklamcılık yöntemleri neredeyse tamamen rafa kaldırıyor. Günümüzde kullanıcılar araştırmalarını ve alışverişlerini internet üzerinden yapmaktadır. Reklam Ajansları ile ilgili daha detaylı bilgi için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz!

Reklam Ajansları Ne İş Yapar?

Dijital pazarlama ön plana çıkmadan önce standart reklamcılık prosedürleri izleniyor ve geleneksel yöntemlerle reklam veriliyordu. Dijital pazarlamadan sonra reklam verme yöntemleri ve reklam ajanslarının hizmetleri de değişti. Reklam ajansları ne iş yapar? Sorusunun cevabı artık değişkenlik gösteriyor.

Bazı reklam ajansları eski pazarlama anlayışlarına devam ederken, yenilikleri ve teknolojiyi takip edenler ise dijital pazarlamaya odaklanmaktadır. Aşağıda hizmet kapsamını daha detaylı göreceksiniz;

  1. İnternet sitenizi optimize ederek SEO uyumlu hale getirirler.
  2. Google ADS yönetimi yaparlar ve maliyetlerinizi düşürürler.
  3. Sosyal medya yönetimi hizmeti verirler.
  4. Facebook, Instagram ve LinkedIn gibi platformlarda markanız adına reklam verirler.
  5. Kampanya ve promosyon oluştururlar.
  6. Sosyal medya hesaplarınız için tasarımlar ortaya koyarlar.

Yukarıda gördüğünüz hizmetler ajanstan ajansa farklılık gösterse dahi yeni nesil ajansların her birinin bu hizmetleri verdiğini söyleyebiliriz. Tüm e-ticaret ihtiyaçlarınızı tek bir ajans ile giderebilirsiniz.

Bir Reklam Ajansı Nasıl Çalışır?

Ajanslar eskiden markanız adına yalnızca reklam prosedürlerini düzenliyordu ancak günümüzde tüm e-ticaret sürecini üstleniyorlar. Öncelikle markanızı, daha sonra hedef kitlenizi tanıyarak uygun yöntemler izliyorlar.

Her markanın kendine ait bir dili olduğu unutulmamalıdır. Örneğin siz sosyal medyada kurumsal bir dil tercih ederken başka bir marka daha samimi bir yaklaşım tercih edebilir. Reklam ajansının görevi ihtiyaçlarınızı dinleyerek size fayda sağlamaktır.

En önemlisi ise hedef kitlenize uygun tasarımlar, kampanyalar ve reklamlar hazırlamaları gerekmektedir. Bir reklam ajansı nasıl çalışır? Diye sorduğunuzda alacağınız cevap oldukça geniş kapsamlıdır. Reklam ajansları yalnızca reklamlarınızı yönetebilecekken, dilerseniz tüm dijital platformlarda yanınızda olabilirler.

Siz de marka bilinirliğinizi arttırmak, reklam harcamalarınızı optimize etmek ve arama motorları tarafından tanınan bir marka olmak istiyorsanız Mucize Fikir ile iletişime geçerek sektörünüze uygun çözümler edinebilirsiniz!

Reklam Ajansları: Yeni Teknoloji, Yeni Yöntemler!