Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Seo Araç ve Kaynakları

Web siteniz için gelişmiş özelliklere, artan sınırlara, tarihsel özelliklere veya çevrimiçi desteğe ihtiyaç duyduğunuzda ücretli seo araç ve kaynaklarından yararlanmanız gerekebilir. Ancak diğer görevler için kullanacağınız ücretsiz bir araç ipuçları sunabilir.

Aşağıda en iyi 100 Seo araç ve kaynakları için, tamamen ücretsiz, ücretli – ücretsiz seçenekli ve ücretsiz denemelerin bulunduğu bir liste bulacaksınız. Böylece kendi alanınızla ilgili olanları kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz araçlar

 1. Anchor Text Over Optimization Tool (Link Araştırma, Teknik Seo)
  Google Penguen algoritmasının fazla optimize edilmiş anchor text için size de çarpmasından endişe mi ediyorsunuz? URL nizi yazarak tam bir rapor alabilir ve hangi linklerin bayrakları yükselteceğini kolaylıkla görebilirsiniz.
 2. Bing Webmaster Tools (Araçlar dizisi, Teşhis)
  Bing de webmasterlar için, Google Webmaster araçlarının fonksiyonlarına benzeyen, bir dizi ilginç araştırma araçları ve kaynaklar sunuyor.
 3. Bitly (Sosyal, Analitik)
  Çoğu insan Bitly aracını URL kısaltmaları için kullanıyor. Ama bu platform gerçek gücünü analitiğinden alıyor.
 4. Boomerang (E-posta, Verimlilik)
  Boomerang e-postalarınızı, unuttuğunuzda bile, takip etmenizi sağlar. Bağlantı kurma veya dilediğiniz zaman birçok e-posta göndermeniz konusunda mükemmeldir.
 5. Buffer (Sosyal)
  Çevrimiçi sosyal medya paylaşımlarınızı optimize eder. Buffer, paylaşımlarınızda izleyicilerinize en uygun zamanlarda daha iyi bir görünüm sunabilmeniz için imkan tanır.
 6. BuiltWith (Pazar Bilgisi Toplama)
  BuiltWith kullanarak yakın zamanda hangi web sitesinin ne teknolojiyle iyi yapılandırıldığını keşfedebilirsiniz. Pazar hakkında bilgi toplamakta çok iyi bir araçtır.
 7. Buzzstream Tools Suite (Link Kurma, Araçlar Dizisi, E-posta)
  Buzzstream çoğu kişi tarafından bir sosyal platform olarak biliniyor. Ama Buzzstream bir dizi ücretsiz bağlantı kurma (link-building) araçları sunuyor.
 8. Caption Tube (Video)
  Youtube için ücretsiz ve kolay başlık yaratmada kullanılan bir kaynaktır. Kullanılabilirliğiyle yardımcı olur ve izleyicilere okunabilir bir biçim sunar.
 9. CircleCount (Sosyal, Analitik)
  Google+ analytics hızlandırıldı. Takipçilerinizin izini sürmek ve paylaşımlarınızı analiz etmek için ücretsiz bir kaynak. Zaman içerisinde kaç takipçi kazandığınızı görebilirsiniz.
 10. Content Strategy Generator Tool (İçerik)
  SEOgadget bağlantılı bu araç içerik stratejinizi planlamada, anahtar kelime araştırmaları kullanarak ve izleyici miktarınızı ölçerek size yardımcı olur.
 11. Convert Word Documents to Clean HTML (İçerik, Verimlilik)
  Google Docs artış göstermesine rağmen, Word hala dünyaya oldukça hakim. Kopyala ve yapıştır komutlarının güçlükleri vardır ama bu araç bunları kolaylaştırır.
 12. Copyscape (İçerik)
  Copyscape çalıntı içerik ve tekrarlanan içerik denetçisidir. İçeriğiniz internette dağıtılmışsa kullanmak mükemmeldir.
 13. Domain Hunter Plus (Link Kurma)
  Bu büyülü Chrome uzantısı yalnızca önemli kırık linkleri bulmanıza yardımcı olmakla kalmaz. Ayrıca bağlantının uygun domaini işaret ettiğini de söyler.
 14. Easel.ly (İnfografik)
  İnfografik ögeler yaratmak ve paylaşmak için ücretsiz araçlar. Şablonları herkese profesyonel görünümlü grafik ögeler yaratma imkanı tanır.
 15. Email Format (E-posta, Verimlilik)
  Email Format web üzerindeki binlerce şirket ve kuruluş için uygun yapıyı bulmanıza yardımcı olur.
 16. FindPeopleonPlus (Sosyal)
  Araştırma, sosyal yardım ve bağlantı kurma için harika bir Google+ dizini. Anahtar kelime, meslek, ülke ve daha pek çok kategoride sıralayabilirsiniz.
 17. Frobee Robots.txt Checker (Robots.txt, Teknik SEO)
  Pek çok robots.txt dosyası insanlar tarafından kolayca görünmeyen gizli hatalar içerir. Dosyanızı bu araçta çalıştırın ve neler keşfedeceğinizi görün.
 18. GetListed (Yerel, Moz)
  Bu harika yerel SEO aracı, yerel SEO görünümünüzü değerlendirir ve sonuçları yükseltmek için size uygun adımları verir.
 19. Google Keyword Planner (Anahtar Kelime Araştırma)
  Bu araç, popüler Google anahtar kelime araçlarının yerini almak için alay konusu olsa da, hala başka yerlerde mevcut olmayan veriler sunmaktadır.
 20. Google Analytics (Analitik)
  Analiz araçlarının gözle görülür en popüleri olan Google Analytics, sürekli yenilikler çıkarır ve standartları düzenler.
 21. Google Analytics API (API, Analitik)
  Google Analytics API özel raporlar ve araçlar kurmak için mükemmeldir. Ayrıca verileri doğrudan Excel veya Google Docs a aktarabilirsiniz.
 22. Google Map Maker (Yerel)
  Başka şeylerin yanı sıra, Google Map Maker, Google Maps e dahil olabilecek ve paylaşılabilecek kamu harita bilgilerine katılmanıza imkan sağlar.
 23. Google PageSpeed Insights (Hız)
  Sayfa hızınızı artırmak için araçlar, veri ve anlayışlar. Sayfa hızı, daha iyi sıralama ve kullanıcıyla ilişkili olduğu için çok önemlidir.
 24. Google Public Data (İçerik)
  Geniş kamu verileri üzerine plan yaparak, Google Public Data içerik araştırması, grafik ögeler ve daha pek çok şey için harika bir başlangıç noktası sunuyor.
 25. Google SERP Snippet Optimization Tool ( Teknik SEO, CRO)
  Bu aracı kullanarak snippetinizin Google arama sonuçlarında nasıl göründüğünü öğrenebilirsiniz. Yapılandırılmış veri, yorum, yıldız ve daha birçok şey ekleyebilirsiniz.
 26. Google Structured Data Testing Tool (Veri Yapılandırma, Teknik SEO)
  Eğer Schema.org microformat veya başka bir veri yapılandırma kullanıyorsanız, bu araç biçimlendirmenizi doğrular.
 27. Google Trends (Anahtar Kelime Araştırma)
  Google arama sonuçlarındaki trendleri ve zaman içerisindeki popüler anahtar kelime sorgulamalarını öğrenebilirsiniz.
 28. Google Webmaster (Araçlar dizisi, Teşhis)
  Arayüz son zamanlarda bir revizyon aldı ve Google Webmaster site sahipleri için kesinlikle olması gereken bir teşhis kaynağı ve sağlıklı araçlar haline geldi.
 29. IFTTT (Verimlilik)
  Bu araç Gmail ve Twitter gibi çeşitli uygulamalar arasında otomatik tetikler oluşturmanıza olanak sağlar.
 30. Infogr.am (İnfografik)
  Kolaylıkla grafik ve veri görselleştirmeler yaratabileceğiniz harika bir ücretsiz kaynak.
 31. Internet Marketing Ninjas SEO Tools (Araçlar dizisi)
  Bu araçlar dizini en iyi arama motoru optimizasyonları ve çevrimiçi pazarlamacılardan bazıları. Ayrıca en iyi araçlarından birçoğunu ücretsiz olarak çevrimiçi koyuyorlar.
 32. Linkstant ( Link Kurma)
  Bu analitik araç ne zaman biri web sitenizle bağlantı kursa sizi uyarır. Sosyal yardım ve bilgi toplama için harika.
 33. Linksy.me Email Guesser (E-posta, Link Kurma)
  E-posta göndermeniz gerekiyor fakat alıcının adresini bilmiyor musunuz? Bildiklerinizi yazın ve bu harika araç çözmenize yardımcı olsun.
 34. MailTester.com (E-posta)
  Denenmemiş bir adrese e-posta göndermeniz gerekiyor ama spam olmak istemiyor musunuz? Doğrulamak için ilk olarak bu mail tester ile kontrol edin.
 35. MozCast (SERP izleme, Moz)
  Google kendi algoritmasını bu hafta test edecek mi, bilmek ister misiniz? MozCast SERP değişikliklerini izlemek için size günlük raporlar verir.
 36. MyBlogGuest (Link Kurma, İçerik)
  Blog misafirliği hala hayatta ve başarılı durumda. MyBlogGuest dışarda iyi fırsatları bulmanıza yardımcı olur.
 37. Panguin Tool (Analitik)
  Bu müthiş araç Google Analytics hesabınızla ile bağlantı kurarak, Google Algorithm güncellemeleri tarafından denetlenme zamanlarınızı ve ihtimallerinizi görmenize yardımcı olur.
 38. Pingdom (Hız)
  Pingdom sayfa yükleme, DNS sorunları ve bağlantı konularınızı analiz etmenize yardımcı olmak için bir hız araçları paketi sunar.
 39. Piwik (Analitik)
  Piwik, Google Analitytics için, hafif web analitik çözümleri ile mükemmel bir alternatif.
 40. Rank Checker for Firefox (Derece İzleme)
  Bu hafif ve kolay masaüstü araç bir tuşla sıralamalarınızı kontrol eder. Hızlı, kolay ve ücretsiz.
 41. Rapportive (E-posta, Link Kurma, Verimlilik)
  Rapportive, Gmail gelen kutunuzla çalışarak, ulaşmak istediğiniz hemen hemen herkes için zengin kişi bilgisini neredeyse anında verir. Pazarlamacılar için kesinlikle önerilir.
 42. Remove Duplicate Items (Verimlilik)
  Ontolo, bağlantı kurucular için bir dizi bağlantı kurma yazılımı ve birkaç yararlı verimlilik araçları sunar. Remove Duplicate aracı ortak problemleri çözer.
 43. Robots.txt Checker (Robot.txt, Teknik SEO)
  Robots kullanarak, robot.txt dosyalarınızda ki arama motoru ağırlaştırma sorunlarına yol açan gizli hataları keşfedersiniz.
 44. Schema Creator (Veri Yapılandırma, Teknik SEO)
  Shema.org herkes tarafından seviliyor, ancak microformatlar elde yazmak için aslında zor. Raven halkından bu üretici görevleri kolaylaştırıyor.
 45. Scraper for Chrome (Verimlilik)
  Hiçbir web sayfası kazımadıysanız, kaçırıyorsunuz. Scraper for Chrome, kodlara ihtiyacınız olmadan, kolaylık web kazıma gücünü önünüze koyuyor.
 46. Seer Toolbox (Araçlar Dizisi, Analitik, Link Araştırma)
  Seer bütün araç pakedini dünya üzerindeki herkesin kullanımına açtı. Bunlar Seer ın kendi bünyesinde kullanıların aynısı ve çok iyiler.
 47. SEO Toolbar ( Araçlar dizisi, Araç Çubuğu, Teknik SEO)
  Mevcut en popüler araçlar üzerine, SEO Toolbar, backlinkler ve Pazar araştırmaları dahil bir ton bilgiyi parmaklarınızın ucunuza getiriyor.
 48. SEO Tools for Excel (Araçlar dizisi, Analitik, Sosyal)
  Niels Bosma’nın SEO Tools for Excel’ini kullanmanız için bir Excel ninjası olmanıza gerek yok. Bu eklenti birçok arama motoru optimizasyonunun onsuz yapamayacağı bir çok şey yapıyor.
 49. SEOgadget Links API (API, Link Araştırma)
  SEOgadget Links API yalnızca backlink verileri değil aynı zamanda kişi bilgilerini de kolaylıkla toplamanıza yardımcı oluyor. Büyük bir zaman tasarrufu.
 50. SEOgadget Tools (Araçlar dizisi)
  Bu Gadget araçlar dizisi, çeşitli Excel eklentileri, içerik stratetiji üretimi ve daha birçoklarını içeriyor.
 51. SEOQuake (Araç çubuğu, Araçlar dizisi, Teknik SEO)
  Diğer SEO araç çubuklarından daha fazla ham veri.
 52. SharedCount (Sosyal, Analitik)
  Önemli hizmetler arasında kaç adet içeriğin sosyal olarak paylaşıldığını öğrenmek ister misiniz? Bu araçla öğrenebilirsiniz.
 53. SharedCount API ( API, Sosyal)
  Google+, Twitter, Facebook ve daha birçoklarından yararlanarak oluşturulan istatistikleri, SharedCount API bir ton sosyal veri olarak parmaklarınızın ucuna getirir.
 54. Similar Page Checker (İçerik, Teknik SEO)
  Bu aracı kopya içerik sorunlarını kontrol etmek için kullanın. Similar Page Checker, iki sayfanın HTML olarak ne kadar benzer olduğuna bir puan verecektir.
 55. Sitemap Generators (Site Haritaları)
  Google bir takım ücretsiz, birinci sınıf site haritası üreticileri sunuyor. Bunların çoğu sunucu üzerinde yaşıyor ve otomatik olarak yeni site haritaları üretiyor.
 56. Social Authority API (API, Sosyal)
  Takipçilerinizin ne kadar etki alanı ve sosyal otoritesi var? Peki iletişim kurmaya çalıştığınız insanlar? Ücretsiz Social Authority API size söylecektir.
 57. Social Crawlytics (Sosyal, Anilitik)
  Social Crawlytics rakiplerinizin en çok paylaşılan içeriklerini göstererek, pazar araştırması yürütmenizi sağlar. Aynı zamanda daha pek özellik sunar.
 58. Social Mention (Sosyal)
  Social Mention gerçek zamanlı sosyal medya araştırmaları ve analizleri sunar. Bir arama terimi girin ve şu anda kim ne paylaşıyor görün.
 59. Text Cleaner (İçerik)
  En iyi araçların çoğu en kolay problemleri çözer. Text Cleaner uygulamalar arası kopyalama ve yapıştırma yapıldığında her tür metin biçimlendirmesini düzeltir.
 60. Ubersuggest (Anahtar Kelime Araştırma)
  Her SEO, kullanım kolaylığı ve anahtar kelime araştırma fikirlerinin bolluğu sebebiyle Ubersuggest’i sever. Google Suggest’in gücünden yararlanmak, yüzlerce potansiyel sonuçlarla geri döner.
 61. URI Valet (Teknik SEO)
  Sunucu başlıkları, standart bilgiler, sorunları yönlendirme analizi ve daha bir çok konuya saplamak için harika bir araç.
 62. Virante SEO Tools (Araçlar Dizisi)
  Virante bir dizi yüksek kaliteli SEO araçlarını sunmaktadır. Bunlar çoğunlukla Virante ekibi için geliştirilmiş araçların aynısıdır, kullanıma açılmıştır.
 63. Wayback Machine (Pazar Bilgisi Toplama)
  Web sitenizin ya da rakibinizin web sitesinin geçmişini görmek ister misiniz? Wayback zamanda geri gitmenize ve önemli değişiklikleri izlemenize olanak tanıyor.
 64. WebPagetest (Hız)
  Hızlı ve kolay bir web site hız aracı. Performansınızı artırmak için öneriler sunar.
 65. Wordle (İçerik)
  Güzel kelime bulutları yaratın. Görünüm, grafik ve araştırma için harika.
 66. Wordstream Free Keyword Tools (Anahtar Kelime Araştırma, Araçlar Dizisi)
  Ücretli seçeneklerinin yanı sıra Wordstream, binlerce anahtar kelime önerisine erişebileceğiniz bir dizi ücretsiz anahtar kelime aracı sunuyor.
 67. Xenu’s Link Sleuth (Teşhis, Teknik SEO)
  ugliest-SEO-tool-on-the-planet ödülünü kazanan Xenu aynı zamanda en kullanışlısı. Tüm siteleri tarar, bozuk linkleri bulur, site haritaları yaratır ve daha birçok şey yapar.
 68. XML-Sitemaps.com (Site Haritaları)
  XML-Sitemaps muhtemelen en kolay site haritası yaratma çözümlerini sunuyor. Daha küçük sitelerin site haritalarını hızlıca yapabilmeleri için mükemmel.
 69. Yahoo Pipes (İçerik, Verimlilik)
  Farklı kaynakları içerik ve büyülü yaratımlarla birleştirme imkanı sunan harika bir araç. Bağlantı kurmada ve hayal edebileceğiniz pek çok şey için kullanılır.
 70. Yoast WordPress SEO Plugin (Teknik SEO)
  Eğer web siteniz için bir WordPress eklenti seçecek olsaydınız, ilki Yoast’dan olmalıydı ve ikincisi de. Yoast WordPress SEO Plugin standartları ayarlar.
 71. YouTube Analytics (Video, Analitik)
  YouTube videoları için video-spesifik analitikler sunar. YoutubeVideo yayımcıları için olmazsa olmazlardandır.

  Ücretsiz ve Ücretli Araçlar

 72. Ahrefs (Link Araştırma, Link Kurma)
  En popüler bağlantı araştırma araçlarından biri olan Ahrefs geniş bir dizin ve güzel anchor text dağıtım çizelgeleri sunar. Çoğunlukla ücretli bir araçtır ancak bazı ücretsiz veriler sunarlar.
 73. Banana Tag (E-posta)
  Banana Tag e-postalarınızı gönderdikten sonra izlerini sürmenize olanak sağlar. Örneğin, Gmail’den e-posta açık oranlarınızı kontrol edebilirsiniz.
 74. CloudFlare (Hız)
  CloudFlare nasıl ücretsiz oluyor? Web sitenizi hız ve güvenlik konularında geliştirmek için hem CDN, hem de güvenlik hizmetiyle çalışır.
 75. Followerwonk (Sosyal, Analitik, Moz)
  Muhtemelen Followerwonk hakkında en harika şey, takipçileri izleyebilme yeteneğidir. Akıllı arama motoru optimizasyonları ayrıca sosyal yardım ve araştırmalar için de kullanır.
 76. Keyword Eye (Anahtar Kelime Araştırma)
  Keyword Eye değerli kavramları anahtar kelimelerin ötesine taşımak istediğiniz zaman zengin görünüm esası ekleyerek anahtar kelime araştırmalarına yeni bir çözüm getirir.
 77. KnowEm (Sosyal)
  KnowEm uygunluk kontrolü için tek seferde yüzlerce sosyal profili tarar. Mükemmel marka ismini mi arıyorsunuz? İlk önce KnowEm kullanın.
 78. Majestic SEO (Link Araştırma, Pazar Bilgisi Toplama, Link Kurma)
  Muhtemelen Majestic SEO bağlantı çizelgelerini internetin her yerinde görmüşsünüzdür. Mükemmel bağlantı araştırmaları yapmak için harika yayılma teknolojileriyle bir dizi ücretsiz seçenek birleşti.
 79. Majestic SEO API (API, Link Araştırma)
  Majestic kendi API modülü üzerinden bir çok backlink verisine ücretsiz erişim sunar.
 80. MozBar (Araçlar Dizisi, Araç Çubuğu, Moz)
  Pazarlamacılar birliği için standart SEO araç çubuğu MozBar, kendi tarayıcınız üzerinden 50’nin üzerinde önemli görevi gerçekleştirmenize olanak sunar. Şiddetle tavsiye edilir.
 81. Mozscape API (API, Link Araştırma, Moz)
  Birçok şirket Mozscape Apı ile kendi ürünlerini birleştiriyor. Ancak bu bireyler içinde mümkün ve birçok veri ücretsiz.
 82. nTopic (İçerik)
  nTopic, içeriğinize ilgi puanı veren ve yükseltmeniz için anahtar kelime önerileri sunan kanıtlanmış yöntemlerden biridir.
 83. Open Site Explorer (Link Araştırma, Moz, Pazar Bilgisi Toplama, Link Kurma)
  Google ve Yahoo kamudan backlink data verilerini kaldırmaya başladığında, Moz bu büyük boşluğu doldurmak için Open Site Explorer aracını kurdu. Backlinkler, anchor text, popülerlik ölçümleri ve daha bir çok şey göreceksiniz.
 84. Piktochart (İnfografik)
  Sevimli ve kolay bir infografik üreticisi. Deneyime gerek yok.
 85. RowFeeder (Sosyal, Analitik)
  RowFeeder, sosyal kullanıcı adlarını, hashtagleri, anahtar kelimeleri izlemeniz ve bu bilgileri Excel’e yükleyerek kolayca sosyal medya görüntülemenizi sağlar.
 86. Screaming Frog (Teşhis ve Teknik SEO)
  Bir ton özellik ve özelleştirmesiyle güçlü bir web site tarama aracı. Ciddi arama motoru optimizasyonlarının çoğu için kesinlikle kullanılmalı.
 87. Searchmetrics Visibility Charts (SERP İzleme, Pazar Bilgisi Toplama)
  Google arama motoru sonuçlarında kazanan ve kaybedenlerin yanı sıra herhangi bir web sitesinin arama görünümünün de izini sürün.
 88. SEMrush (Araçlar Dizisi, Anahtar Kelime Araştırmaları, Pazar Bilgisi Toplama)
  SEMrush tarafından sunulan ücretli ve organik anahtar kelime verileri, sıklıkla korkutacak kadar iyi ve kapsamlı. Ayrıca rakiplerin reklamlarını araştırmada mükemmel.
 89. SERPmetrics (SERP İzleme, Pazar Bilgisi Toplama)
  SERPmetrics artış çizelgeleri Yahoo, Bing ve Google üzerinden 30 günlük bir süre zarfında US arama sonuçlarındaki artış izini sürer. Ücretli API modülü de mevcuttur.
 90. SimilarWeb ( Pazar Bilgisi Toplama)
  Online işletmeler üzerine bir dizi etkileyici pazar bilgisi toplama. Rakip web site istatistikleri zor galip gelir ama SimilarWeb iyi iş çıkarır.
 91. StatCounter (Analitik)
  Ücretsiz, hızlı ve hafif analitik çözümler. Özel sebeplerle Google Analytics kullanmaktan kaçınanlar tarafından sıklıkla tercih edilir.
 92. Trello (Verimlilik)
  Kolayca proje yönetimi ve izleme. Moz tarafından kullanıldı ve onaylandı.
 93. Whitespark Local Citation Finder (Bölgesel)
  Bölgesel alıntılar bulmak, bölgesel SEO anahtarıdır. Whitespark, bölgesel alıntılar bulmak ve rekabetin üstesinden gelmek için bir dizi ücretsiz ve ücretli sonuç sunuyor.
 94. Whois Lookup (Pazar Bilgisi Toplama)
  Herhangi bir domain için kayıt, kişi ve yönetimsel bilgi bulabilirsiniz.
 95. Wistia (Video)
  Online video kralı Wistia, video hosting için SEO dostu çözümler sunar. Ücretsiz ve düşük ücretli seçenekler mevcuttur.

  Ücretsiz Denemeler

 96. Moz Analytics (Araçlar Dizisi, Teşhis, Durum İzleme, Sosyal)
  Moz yazılım dizisinin mükemmeli Moz Analytics, harekete geçiren analizlerle daha iyi pazarlama için, bütün önemli pazarlama verilerinizi içeren bir gösterge paneli sunar.
 97. Optimizely (A/B Test, CRO)
  CRO girişiminizi başarıya taşımak için kolay A/B tes ve analizler sunar.
 98. Raven (Araçlar Dizisi, Teşhis, İçerik, Sosyal)
  Pek çok pazarlamacıyla popüler olan Raven klasik SEO, içerik ve araştırmalar üzerine bir dizi araç sunar.
 99. Visual Website Optimizer (A/B Test, CRO)
  Visual Website Optimizer basit bir online editör ile kod bilmek gerekmeyen test içeriği ile A/B test uygulamanızı sağlar.
 100. Wordtracker (Anahtar Kelime Araştırma)
  Pek çok üst düzey pazarlamacı tarafından kullanılan güçlü anahtar kelime araştırma dizisi Wordtracker, cömertçe ücretsiz deneme seçeneği sunuyor.

Sizin favori Seo araç ve kaynaklarınız hangileri? Yorum bırakarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Seo Araç ve Kaynakları
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?