Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
En Çok Kullanılan 7 SEO Araçları

Seo araçları, seo çalışmalarının (Arama Motoru Optimizasyonu) büyük bir kısmını ölçme ve analiz kısmı oluşturur. SEO Araçları ve Seo Hizmeti kapsamında tüm işlemlerin, en doğru şekilde analiz yapılmasını kolaylaştıran araçların önemi büyüktür.

Özellikle arama motoru güncellemelerinden sonra sitenizi optimize edebilmek için analizlerinizi mutlaka yapmalı, Site-İçi SEO çalışmalarınızı tam haliyle bitirmeden bir çalışma yapmamalısınız.

Çalışma yaparken ve yaptıktan sonra işimizi kolaylaştıracak pek çok SEO aracı var. Bu araçların her birinin denenmesi yapılan optimize çalışmalarına büyük katkı sağlayabileceği gibi tespit edilen eksiklerin tamamlanmasını kolaylaştırır.

SEO çalışmalarını en iyi şekilde yapmanızı kolaylaştıracak 7 SEO aracını sizin için bir araya getirdik.

Google AdWords Keyword Tool

Google’ın doğru SEO çalışmalarında büyük avantaj sağlayan araçlardan en önemlisi Google Google AdWords Keyword Tool.  Gmail üzerinden açabileceğiniz Adwords hesabınızla kullanacağınız araç ile birlikte hangi ilde kim neyi ne kadar arıyor onu bile öğrenebilirsiniz.

Majestic SEO

Dünyanın en popüler backlink analiz araçlarından birisi olan İngiltere merkezli Majestic SEO ajanslarının kullandığı araçların başında geliyor. Macestic SEO sayesinde linkleriniz ile ilgili envai çeşit analizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ahrefs

Backlink aracı olarak bilinen Ahrefs, basit ve kullanışlı bir sitedir. Ahrefs sayesinde sitenizin tüm istatistiklerini görebilir, seo çalışmanızda doğru bir çizgide ilerleyebilirsiniz.

Semrush

SEO çalışmaları yaparken sadece kendi sitenizi değil, rakip firmaların da ne yaptığını incelemelisiniz ki kendi sitenizin üstün ve eksiklerini tespit ederek optimizasyon çalışmalarını yapın. İşte tam bu noktada Semruh büyük avantaj sağlayacaktır. SemRush ile birlikte bütünleşik SEO raporları alabilirsiniz. Semrush rakip analizi yapmak için çok kullanışlı araçlara sahip.

 Google Webmaster Tools

Bir diğer Google aracı Webmaster Tools ile sitenizin pek çok eksiğini ve yanlışını tespit edebilirsiniz. Örneğin; tekrar eden description ve titelları tespit ederek düzeltebilirsiniz. Bütün bunların yanında sitenizin haritasını görebilir, tarama hatalarını tespit ederek görebilirsiniz.

Copyscape

Yapılan SEO çalışmaları bazen sonuçsuz kalabiliyor. Bu durumun en büyük nedeni doğal olmayan yani kopya içeriklerdir. Bu içerikleri Copyscape aracı üzerinden takip ederek ilgili uzantıları doğal içeriklerle güncelleyebilirsiniz.

Woorank

Sitelerin pek çok konuda analizini yapan Woorank ile sitenizi sorgulayabilir, siteniz hakkında geniş bir bilgi alabilirsiniz. Woorank sorgulaması ile; backlink sayısını, Domain, Tiitle, Description ve Keywordslerinizi kaç karakter olduğunu gibi SEO çalışmalarına dahil olan pek çok detayı öğrenebilirsiniz.

Hem iç hem de dış SEO çalışmalarında profesyonel destek için Seo danışmanlığı alabilirsiniz.

En Çok Kullanılan 7 SEO Araçları
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?