Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Seo Danışmanlığı
Seo Danışmanlığı

Seo danışmanlığı, firma veya şahsınıza ait web sitesinin incelenmesi, arama motorları için düzenlenerek optimize edilmesi ve kullanıcı ziyareti sayılarınızın artırılması üzerine gerekli değişiklikleri saptayarak, web site güncellemelerini sağlar. Seo danışmanlığı bir firma bünyesinde seo uzmanı çalıştırılarak yürütülebileceği gibi, seo firmaları ile çeşitli anlaşmalar yapılarak da gerçekleştirilebilmektedir.

Sitenizin analizi, sitenizin izleyici yapısı, ziyaretçilerin davranışlarının saptanması, olası lead yollarının bulunması gibi pek çok detaylı verinin gözden geçirilip düzenlenmesini seo danışmanlığı hizmetinden sağlayabilirsiniz. Seo danışmanı asıl olarak arama motoru üzerinde sitenizin arama sonuçlarında yükseltilmesi ve site trafiğinin artırılması için çalışsa da, bu iyileştirmeler olumlu sonuçlar getirmiyorsa ortaya iyi bir iş çıkarmış olamaz.

Başarılı bir seo uzmanının düzenli olarak gözden geçirip güncellemesi gereken temel nitelikler bulunur. Sayfa içi seo çalışması ve seo backlink çalışması olarak ele alınması gereken web sitesi içerisinde dikkat edilmesi gerekenlere bir göz atalım.

Anahtar kelime kullanımının önemi kadar, gereksiz anahtar kelimelerin azaltılmasına da dikkat edilmelidir. Anahtar kelime title ve description ( başlık ve açıklama) içerisinde makul ölçülerde geçecek kadar girilmelidir. Aşırıya kaçan anahtar kelimeler başta Google ve benzeri optimizasyonlar tarafından sevilmemektedir.

Headings etiketlerinin özenli kullanımı bir diğer zorunluluk. Ana başlık olarak tanımlayabileceğimiz headings etiketi için her birini bir defa kullanmaya ve H1 etiketinin anahtar kelimenin kendisi olmasına dikkat edilmelidir. H2, H3… olarak göreceğimiz diğer headings etiketlerin anahtar kelimenin türevleri olması yeterlidir.

İçeriğe eklenilen görseller siteye estetik görünüm haricinde de hizmet etmelidir. Görsel isminin ve ALT etiketinin anahtar kelime ile aynı olmasına dikkat etmelisiniz. Yüksek çözünürlüklü görselleri GTmetrix ile optimize edilebilir.

Sosyal medyada bireysel veya kurumsal web sitesi adıyla hesaplar açılması ve profil oluşturulması gerekir. Web sitenizden sosyal medya sayfalarına linkler verilmesi ve sosyal medya profilinizde web sitenizin linkinin paylaşılması size trafiğinizi olumlu yönde etkileyecektir.

Sitenizde blog kurulması ve alanınızla ilgili özgün içerikler paylaşılması arama motoru sıralamasında yükselmenize etki eder. Kopya içeriklerden uzak durulmalıdır. Özgün olmayan kopya içerikler Google Panda gibi güncellemeler tarafından tespit edilip siteniz cezalandırılacaktır.

Seo danışmanından mutlaka yardım alın

Sitenizde 404 sayfa hatası veren linkleri düzenlenmeli, 301 yönlendirme yaparak hataları giderilmelidir. Gerekiyorsa konusunda uzman kişilerden destek alınmasında fayda vardır.

Zararlı veya gereksiz backlinklerin disawov olarak, seo danışmanlığı sayesinde, WMT (web master tools) üzerinden düzenlenmesi Google Penguen gibi filtrelere takılmanızı önler.

Bunlar gibi daha pek çok özellik ve niteliği barındıran seo çalışması için seo danışmanlığı hizmeti almak sitenizin kalitesini büyük oranda artıracak ve bunun etkileri işinize olumlu yansıyacaktır.

Seo Danışmanlığı