Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
SEO Neden Önemlidir?

Search Engine Optimization açılımına sahip SEO neden önemlidir özellikle elektronik ticaret yapmakta olan kişiler tarafından merak ediliyor. Blog ya da e-ticaret sitesi olsun veya olmasın her web sitesinin daha çok tıklanabilir olması için SEO en önemli unsurların başında geliyor. Arama motoru dostu bir site olmak ziyaretçilerin daha kolay bir şekilde ulaşmasına yardımcı oluyor. Bu neden internet sitenizin SEO uyumlu olması çok büyük önem taşımakta ve gerekli unsurların başında yer almaktadır. Sanal ortamda daha popüler içeriklere sahip olmak için SEO hayati bir konuma sahip. Şöyle ki; içerikleriniz ne kadar kaliteli olursa olsun arama motorları ile uyumlu olmadığı takdirde fark edilmeyecektir. Özellikle dijital ortamda satış yapmak isteyen kişilerin ürünlerinin hedef kitleye ulaşması için arama motoru optimizasyonu yapmalıdır. Aksi halde iş dünyasındaki rekabette yenik düşerek başarılı bir e-ticaret sitesine sahip olmayacaktır. Site içi veya dışı optimizasyonların uzmanlar tarafından yapılması gerekir. Doğru bir şekilde yapılan optimizasyon sayesinde kısa sürede ziyaretçilere ulaşılabilir.

SEO Neden Gereklidir?

İnternet kullanıcılarının çoğu Google üzerinden ulaşmak istedikleri içerikleri aramaktadır. Google ise, web sitesini alıcıların taleplerini karşılayabilmek doğrultusunda detaylı birtakım optimizasyonlara tabii tutmaktadır. Bu sayede kullanıcıları doğru ve özgün içeriklere ulaştırmayı hedeflemektedir. Yaklaşık olarak 300 adet kritere sahip olan Google, bunlar eşliğinde arama motoru üzerinde web sitelerini sıralı olarak göstermektedir. SEO neden gereklidir bu noktada bazı maddeler ile açıklanması daha anlaşılır olabilir;

  • Google arama motoru üzerinde daha ulaşılabilir olmak
  • Kalıcı bir şekilde arama motorlarında üst sıralarda yer almak
  • Ekstra reklam maliyetinde bulunmadan ziyaretçilere ulaşmak
  • Marka için kaliteli ve kurumsal bir imaj oluşturmak
  • Hedef kitleye ulaşabilmek
  • Sitenin ziyaretçi sayısını artırmak
  • Organik ziyaretçi artışını sağlayarak tıklamalardan maksimum verimi almak

SEO Nasıl Yapılır?

Web siteleri hangi tipte içeriğe sahip olursa olsun SEO’ya sahip olması çok önemlidir. Aksi halde site içi trafik oldukça düşük olup arama motorlarında üst sırada yer alamamaktadır. Google SEO konusunda algoritmalarda değişikliklerde bulunmakta olup bu yenilikleri takip etmek gerekir. Aksi halde eski bir yöntem ile yolunuza devam etmek ziyaretçi sayınızda düşüşe sebep olabilir. SEO nasıl yapılır öğrenmek için çeşitli eğitimler mevcuttur. Fakat bunun için SEO uzmanlarından hizmet olarak da yolunuza devam edebilirsiniz. En kolay ve pratik seçenek bu olup SEO uzmanları sizin için en son gelişmeleri takip ederek gerekli olan bilgi akışını sağlar. Oldukça ayrıntılı çalışmalar gerektirmekte olup SEO analizi başlı başına uzmanlık gerektiren konulardan birisidir. Site içi ve dışında çalışmalar yaparak sitenin ihtiyacı olan hizmetleri sağlamak gerekir. Kaliteli içerikler oluşturarak sayfanın başlık, etiket, anahtar kelime, dahili bağlantıları ve görsellerinin SEO’ya uygun şekilde seçilmesi gerekir. Mobil dostu hızlı bir web sitesi de en gerekli noktalardan olup bu konuda yeterince bilgiye sahip değilseniz profesyonel bir yardım almanız gerekir.

SEO Neden Önemlidir?
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?