Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Anasayfa » Seo Sem Nedir?
Seo Sem Nedir?

İnternet pazarlamacılığı üzerinde bilgi edinmek için araştırma yapan tüm kullanıcılar, daha ilk aşamada, SEO SEM nedir? sorusu ile birebir yüzleşmek ve bu konuda tatmin edici bir cevaba ulaşmak zorundadır. Çünkü dijital pazarlamada, arama motorlarının yönlendirmesi büyük önem taşımaktadır. SEO İngilizce (Search Engine Optimization) kelimesinin baş harflerinden oluşturulan terimdir ve Türkçesi “arama motoru uyumlaştırması” şeklinde çevrilebilir.

Diğer terimimiz SEM ise, İngilizce (Search Engine Marketing) sözcüklerinin baş harfleri kullanılmak suretiyle oluşturulmuştur ve anlamını “arama motoru pazarlamacılığı” olarak kısaca tarif edilebiliriz. Yani bir nevi seo ve adwords hizmetlerinin entegre olarak sunulmasıdır. Buna dayanarak Sem’in, tek başına Seo yapmaktan çok daha verimli sonuçları olacağını rahatlıkla iddia edebiliriz.

 

SEO SEM Nedir? Sorunsalına Kısa Bir Bakış Denemesi

 

            Yukarıda, tanımlar dahilinde verdiğimiz kısa ön bilginin ardından SEO SEM nedir? mevzusuna daha derinlemesine açıklamalarda bulunmak niyetindeyiz. SEO ve SEM her ne kadar ayrı ayrı nitelikleriyle tanımlansa da, profesyonel bir pazarlama mantığı içerisinde, bir arada ve birbirlerinden güç almak suretiyle de müşteriye sunulabilirler. Çünkü belirli dozlar dahilinde harmanlanan farklı dijital reklam stratejileri, çoğunlukla tek bir yöntem kullanmaktan, çok daha üstün geri dönüş performansları gösterebilmektedir.

İnternet trafiğinin her geçen gün yoğunlaşması ve yaygınlaşması, kendi ürünlerini öne çıkarmak isteyen firmalara SEO ve SEM konularının mühim olduğunu kabullenmeyi gerekli kılar. Bunun neticesinde de SEO ve SEM konularında uzman desteği çerçevesinde hareket edilmesi yönündeki bakış açısını neredeyse mecburi hâle gelmiştir. Mucizefikir Bilişim işte tam bu noktada devreye girerek, SEO ve SEM alanında mucizeler yaratmayı başarmış ekibiyle, size her zaman garantili yollar göstermeye hazırdır.

Seo Sem Nedir?

İddialı Bir Dijital Pazarlama Stratejisinin Anahtar Sorusu: SEO SEM Nedir?

 

Binbir emekle hazırlanan, iddialı web sitenize, kaliteli ve istekli müşteri çekebilmek için sormanız gereken öncelik soru ortada duruyor: SEO SEM nedir? Tüm söylediklerimizin ışığında, SEO ve SEM çalışmalarınızın sistemli, disiplinli ve belli bir süreç kapsamında yürütülmesi gerektiğini unutmamalısınız. Kısa vadede, hızlı şekilde yapılacak SEO ve SEM müdahaleleri belki belli oranda bir başarı kazanabilir. Ama bu yapılacak ilk pansumanın, belirli periyotlarda güçlendirilmesi somut bir gerçeklik olarak karşımızda duruyor.

SEO ve SEM çalışmaları yapılırken, müşteri hedef kitlesini belli kıstaslar dahilinde analiz edilip netleştirilmeli ve hedeflenen bireylerin portföyüne en yakın toplumsal tabana ulaşacak yöntemler netleştirilmelidir. Bu da o kadar kolay bir işlem değildir elbette. Ayrıntılı analizlerle, mevcut tüm teknolojik gelişmeleri gün gün aralıksız takip eden Mucizefikir Bilişim, tüm pazarlama stratejilerini üst düzey çabayla, size özel bir formül halinde müşterilerine sunmaktadır. Kısa vadede ölçülebilir başarı, uzun vadede mükemmel sonuç hiç de zor değil.

 

Seo Sem Nedir?