Uluslararası Dijital Pazarlama

Header
Seo Uyumlu Başlık Oluşturma

 

Etkili, iyi tasarlanmış ve okuru makaleyi okumaya davet eden çekici bir başlık, ziyaretçilerinizin dikkatini çekerek makalenin tıklanma oranını arttıran en önemli etkendir. Web sitenizin arama motorları sonuçlarındaki bilinilirliğini yükseltmek ve etki alanını genişletmek için birden fazla kelime odaklı ve etkili Seo Uyumlu Başlık oluşturmanız gerekir.  Seo uyumlu bir başlık kullanımı, web siteniz için planlayacağınız  uygun bir strateji olarak karşımıza çıkıyor.

Etkili bir seo başlığı oluşturmanız, site trafiğinizin arttırılmasının yanı sıra, paylaştığınız makalelerin, içeriklerin ve görsellerin daha geniş kitlelere ulaşmasındaki en büyük ve etkili yöntemlerden bir tanesidir. Seo uyumlu bir başlığınızın olmaması halinde, içerikleriniz arama motoru sonuçlarında alt sıralarda kalacaktır. Bunun önüne geçebilmek için kendiniz seo uyumlu başlık oluşturma konusunda bilgilenerek, bunları pratiğe dökebilirsiniz ya da profesyonel olarak seo hizmeti veren firmaların tecrübelerinden yararlanabilirsiniz.

Sitenizde yayınlamış olduğunuz içeriklerin ilgi görmesi ve okunurluğunun arttırılması açısından kullanacağınız başlık oldukça önemlidir. Seo uyumlu başlık oluşturmak, başlığınızı daha dikkat çekici bir hale getirmek ve en önemlisi de arama motorlarının sonuçlarında üst sıralara yükselerek hedef kitlenin ilgisini çekebilmek için bazı temel kriterlerden bahsetmemiz gerekiyor.

 

Seo Uyumlu Başlık Nasıl Olmalıdır?

 • Oluşturacağınız başlık her zaman için içeriğinizle uyumlu olmalı. İçeriğinizin özgün ve etkileyici olması kadar seo uyumlu, etkili, ilgi çekici doğru bir başlık kullanılması da web sitenizin hem ziyaretçileriniz tarafından hem de arama motorları tarafından kaliteli olarak değerlendirilmesine olanak sağlar. Dolayısıyla içeriğinizle tam uyumlu olan etkili bir başlık seçimi yapmanız siteniz açısından faydalı olur.
 • Seçeceğiniz içerik başlığı, makalenizi tam olarak özetlerken, çok uzun olmaması gerekir. Daha kısa bir başlık hem estetik olarak göze daha hoş gözükürken hem de ilgi çekici olacaktır.
 • Başlıkta kullanılan kelimelerin baş harflerinin büyük yazılmasına özen gösterin.
 • İçeriğinizin başlığında anahtar kelimenizin geçiyor olması size avantaj sağlar.
 • Seo uyumlu başlık kriterlerini incelerken bir diğer karşımıza çıkan konu ise başlıklarda rakam kullanılması. Örnek vermek gerekirse; “8 Önemli Seo Hamlesi” başlığındaki 8 sayısının rakamla yazılması ziyaretçilerin ilgisini çeker. Uzun cümlelerden oluşan paragraflar halindeki metinleri okumaktansa madde madde olan içerikler ziyaretçilerin dikkatini her zaman için daha çok çekecektir.
 • Kullanacağınız ana başlığınız hiçbir zaman için reklam havası kokmamalıdır. Bu durum okunma oranınızı düşürerek ziyaretçilerinizi kaybetmenize sebep olacaktır. Reklam yerine bilgi verici nitelikte bir başlık kullanılması başarılı olma ihtimalinizi arttırır.
 • Başlık en az 3 en fazla ise 5 kelimeden oluşmalıdır.
 • Başlık en fazla 66 karakterden oluşmalıdır.
 • Sadece okurun dikkatini çekmek için içeriğiniz ile alakası olmayan başlık kullanımından kaçınmalısınız.
 • Seo uyumlu makalenizin başlığı özgün olmalıdır.
 • Seo uyumlu bir başlık yazarken en önemli noktaların arasında imla kuralları gelmektedir. Başlık, doğru bir Türkçe ile imla kurallarına uygun bir şekilde yazılmalıdır.

 

 

Seo Uyumlu Başlık Oluşturma
Mucizefikir ile Görüşme Başlat
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?